Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Ako nije bio marioneta, stvarno onda ne vidim kakav garant kvaliteta može biti neko ko je onako nizak nivo onog što je radio pokazao već u pilotu...Ali, iako gledam seriju, valjda ja i nisam neka publika za to...

Link to comment

I mene ste naterali da to pogledam ponovo i ... dalje mi deluje glupavo, ali dobro. To su detalji, kamo srece da je samo to problem. Scena iza toga je neuporedivo debilnijaInace u samom momentu sudara dva vozila vidi se jugoslovenska zastava sa sve petokrakom.

Link to comment

Ne znam da li je neko vec spomenuo (70+ strana je ipak suvishe za listanje), al' ovu seriju definitivno vredi pogledati...American Gothicth_AG_main.jpgAmerican Gothic is a horror/drama/thriller series set in the heart of South Carolina in a small town called Trinity. In this town not everyone is as they seem and everyone seems to follow their leader, Sheriff Lucas Buck. Lucas's son, Caleb Temple, was brought up by another family and was lead to believe that a man called Gage was his father. The local doctor, Matt Crower, gets curious when suddenly the Sheriff wants everything to do with Caleb. Then Caleb's cousin, Gail Emory, comes to town to protect Caleb in every way she can, but that is extremely difficult when she fall in love with Lucas. Then Caleb's school teacher, Miss Selena Coombs, becomes jealous. But also on Caleb's side is his dead sister, Merlyn. She is an angel prepared to do ANYTHING to keep Lucas away... A za one koje zanima link za "skidanje"...

Edited by luba
bez linkova, molim
Link to comment

Ah, konačno ćemo nakon najbitnije bitke WW2, Normandije, i pobedonosnog pohoda 2 miliona savezničkih vojnika nad 400k pripadnika Vermahta koji su branili zapadnu granicu dobiti i slično putopisje još 2-3 najznačajnije bitke WW2 nakon Normandije, tj. Midveja, Ivo Džime i Okinave.Iskreno rečeno, ja bi' vol'o da se neko doseti da nam napravi nešto iz perspektive Vermahta. Ali da to nije pokajnički poraz i pokunjenost nakon istog, već da nam pokaže sa kakvim su moralom, ponosom, suludim predubeđenjima, uverenjima o rasnoj nadmoći i sl. ti ljudi išli i ginuli širom kontinentalne Evrope, a i šire, šireći Rajh i pobeđujući neprijatelje.

Link to comment
Iskreno rečeno, ja bi' vol'o da se neko doseti da nam napravi nešto iz perspektive Vermahta. Ali da to nije pokajnički poraz i pokunjenost nakon istog, već da nam pokaže sa kakvim su moralom, ponosom, suludim predubeđenjima, uverenjima o rasnoj nadmoći i sl. ti ljudi išli i ginuli širom kontinentalne Evrope, a i šire, šireći Rajh i pobeđujući neprijatelje.
Misliš terorišući gomilu običnih ljudi koji su mahom želeli da do rata nikad ni ne dođe...
Link to comment

Pored gomile ultra-novih serija, slucajno ovih dana naletim na pominjanje Fon Trirovog "Kraljevstva" i setim se da imam obe sezone na DVD-ju.Krenuo ispocetka, dosta sam detalja pozaboravljao.Doktor Stig Helmer :Hail:

Edited by Takeshi
Link to comment
Pored gomile ultra-novih serija, slucajno ovih dana naletim na pominjanje Fon Trirovog "Kraljevstva" i setim se da imam obe sezone na DVD-ju.Krenuo ispocetka, dosta sam detalja pozaboravljao.Doktor Stig Helmer :Hail:
Odlicna serija.Stvarno je velika steta sto nije zavrsena do kraja
Link to comment
Valjda barem ti imaš pojma o čemu govoriš... :mellow:
Šta ti je nesreća...iskucao sam kilometarski post i nestane mi struja na 10 sekundi angry.gif Elem, poenta je bila da bih zaista želeo da vidim upravo zbog toga - njima i jeste govoreno da su predodređeni da vladaju nad nejakima i jadnima. A složićeš se da baš nejakima i jadnima niko nije smatrao Britance i Francuze, iako su isti dobili po guzi u Ardenima sa final humiliation-om kod Dankirka. U tom smislu eto ideje, neka se prati grupa mladića koji od onih koji se lagano podsmevaju nacizmu postaju najborbeniji promoteri nadmoći svoje rase, neka neki ostanu kući pa da se kroz njih prati kako su se vesti o ratu primale u samoj Nemačkoj, tu bi bilo i akcionih scena i svega. Ali, da se to završi u trenucima moći, slave i uspeha, a ne kao svi filmovi koji pokušaju da obrade tu temu u ruševinama Berlina. Da nam pokažu kako se u nekom trenutku realne nadmoći oseća neko ko je trovan o tome kako je predodređen da vlada svetom jer su se njegovi arijevski preci iskrcali na Himalaje nakon potopa Atlantide, pa su odatle preko Irana produžili na sever Evrope, da vidimo kakav je to uticaj imalo na psihu običnih ljudi, da vidimo kako je izgledalo društvo koje je batalilo sva hrišćanska obeležja i vratilo se nordijskim runama i slično. To mi je interesantno da vidim. Drugačiji svet. A ne da prave dnevnike zaslužnih vojnika Vol Strita. Kao da ih danas ne viđamo svuda gde su ugrožena naftna polja ljudska prava.Inače, Francuzi i Britanci imaju kompletnu istoriju izgrađenu na ratovima protiv jadnika sa Papue Nove Gvineje i Zapadne Gvajane, i na konto toga su stekli imidž "ratničkih naroda", uz međusobna klanja koja su jedni drugima priređivali uglavnom na liniji katolici - protestanti. Mislim da ne postoji rat, isključujući Napoleona, kada su ti jadnici pobedili organizovanu germansku silu još od franačke invazije na alemanske teritorije, bilo Prusiju, bilo Nemačku, a da uz sebe nisu imali milione Amerikanaca i da sa istoka nisu stiskali Rusi.
u nekoj ww2 enciklopediji sam video da je mec izmedju rusije i nemacke kvantikifikovan kao 90% ww2-a
To mora da je neka komunistička enciklopedija. Da si se obrazovao iz demokratske literature, znao bi da su najveće i najprelomnije bitke WW2 Overlord, Ivo Džima i Okinava, da je Evropa oslobođena junačkim požrtvovanjem dva miliona saveznika koji su uspeli da oteraju glavninu nemačke vojske od 400k preko Rajne, te da je osma armija VB bila preteča savremenih demokratskih trendova - puštaju krv ravnopravno i oni iz Indije, i oni iz Australije i Novog Zelanda, i oni iz Kanade. Edited by Filipenko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...