Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

џесика ипак није класично суперхеројско срање, читава атмосфера серије је доста мрачнија од оног што се типично може очекивати у суперхеројским причама + http://www.vulture.com/2015/11/jessica-jones-marvel-firsts.htmlhttp://io9.com/12-things-we-loved-about-jessica-jones-and-4-we-didnt-1744445288

Edited by Dionysos
Link to comment

Ma važi. Ima li neku priču koja ne zavisi od superherojskih tropa? Ako nema, doviđenja. Ako ima, zašto me tera da gnjuram kroz superherojštinu da bi do nje došao?

Link to comment

па не тера те, ако си одлучио да не желиш гледати ок, али безвезе је на слепо окарактерисати серију као суперхеројско срање, по сви су исти систему

Edited by Dionysos
Link to comment

Meni se dopada Vinijev linkovani post. I verovatno je u pravu u vezi sa enabling efektom SH žanra. 

Medjutim, moje mišljenje je da ne treba ga označiti lošim, sve dok šteta nije pravljenje čoveka disfunkcionalnim. Uostalom, osećati se entitled može da bude prednost za uspešnu karijeru. Overconfident ljudi bolje prolaze nego ovi drugi. 

 

Što se tiče Džesike, malo mi je drugačiji vajb serije. Puno mračniji i fokus je na slabostima, radije nego na super moćima. Isto tako, baš lepo prikazuje traume i manipulacije, što je sadržaj koji rado volim da gledam. Plus igra DI Hardy, ljubav mog života.

Link to comment

Može fokus da bude na čemu hoće, ali ako se neka tamo noir private eye priča gura u superherojstvo da bi navatala publiku, to može da bude samo još veći minus, nikako manji. Još kad vidim šta upisuju kao pluseve :isuse: Prvi put seks na ekranu u SH žanru! Prvi put interracial sex! Prvi put lesbian relationship! Znači, idem odmah da pogledam da ne bih propustio istorijski događaj :yawn2:

 

Ma, Vini bi i pola svojih postova okarakterisao da su bezveze, po istim tim sopstvenim strogim kriterijumima, samo da ima vremena da stigne da i njih analizira ^_^

 

Čuj pola.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Bože, Vini, pa gde sam ja to gledala. Znaš kolišno serija ja gledam u odnosu na prosečnog gledaoca ovde.

 

Sad gledam samo Homeland i Broen i JJ. Odustala sam od Reja Donovana i Suits. I od Sense8.

 

PS. Ako referišeš na moju volatilnost, meni je DI Hardy konstanta u životu otkako mi se ukazao.

Edited by MayDay
Link to comment

Pa ne znam da li to treba da bude mnogo ili malo? uTorrent kaže da ja uz Rachel trenutno gledam samo the Knick, TWD, i AHS. Plus sad je krenuo Peep Show. South Park i Modern Family kad se setim.

 

Kako si mogla da odustaneš od Sense8? To je negde u rangu Homelanda po koeficijentu bedastoće, ja sam celu prvu sezonu izgurao.

Link to comment

Homeland je ove sezone dosta uzbudljiv. Treću i četvrtu sam otaljavala, a sad su mi fino usložnili radnju, pa mi strava za gledanje.

 

Ja ne znam šta ću ja gledati za par nedelja kad mi se sve ovo završi.

Link to comment

Može fokus da bude na čemu hoće, ali ako se neka tamo noir private eye priča gura u superherojstvo da bi navatala publiku.....

 

Well, ako se dobro uradi, može da se gura u šta god, dokazali pisci odavno.

 

Problematičan je sam format serije, beskonačni nastavci i činjenica da se epizode često snimaju bez jasno odredjene krajnje tačke ka kojoj bi trebalo da konvergiraju. Zato ja ne volim serije, šta više, prezirem ih. 

 

Čini mi se da ti od serija očekuješ baš ono što one, po samoj formi, ne mogu da pruže: utemeljenost.

 

Svakako, broj serija koje sam odgledao broji se prstima jednog stopala, te je moguće da sam skroz promašio.

Link to comment

Meni isto to najveci problem, a cuo sam dobre kritike serije. S druge strane, Weenie kaze da je ne treba gledati, sto znaci da je vjerovatno najbolja serija u poslednjih par godina. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...