Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Milijarder, venture kapitalista, ekscentrik, libertarijanac, investira u startup kompanije, obozava velike makroekonomske opklade, daje sansu klincima da napuste koledz, ima svoje tech ostrvo (The Seasteading Institute), zove se Peter, uopste nema dlake na jeziku, poprilicno je kompetitivan i nemilosrdan, stavovi su mu cesto kontraverzni, itd...jasno se vidi ko im je bio glavna inspiracija...

 

Nije on jedini lik koji je u seriji parodiran, Gavin Belson je zasnovan na liku koji drzi Salesforce (Marc Benioff), dok je onaj ludi Erlich Bachman sigurno aluzija na lika koji je pokrenuo Napster (Sean Parker), samo sto su kod njih dvojice lepo ukomponovali i dobre i lose osobine njihovih RL inspiracija, dok Peter Gregory previse vestacki oslikava osobu zasluznu za PayPal i Palantir...

Link to comment

Mislim da je to što se zove Peter ipak presudno :D

 

Nije mi do sada delovala serija kao da vodi računa o nekim suptilnim paralelama sa RW; kad su hteli da se zajebavaju na račun Jobsa ili Zuckerberga ili Winklevossova, pominjali su direktno Jobsa ili Zuckerberga ili Winklevosses umesto da lucidno izmišljaju njihove alter egos.

 

Mislim, može da im neko loosely bude inspiracija, ali ne može da se priča o tome da li su nekog verno skinuli ili ne.

Link to comment

On im je sigurno bio inspiracija za taj lik, a toliko su njegovih osobina ubacili u taj karakter da je prosto nemoguce to ignorisati, cak se i sam Peter Thiel par puta dotakao toga...

 

http://observer.com/2014/09/peter-thiel-thinks-his-hbo-caricature-isnt-innovative-enough/

 

Peter Thiel Thinks His HBO Caricature Isn't Innovative Enough

 

Apparently, satire is lost on him.

 

At Betabeat, we consider ourselves connoisseurs of HBO’s Silicon Valley, and we’ve been going through pretty serious Pied Piper withdrawal while we wait for season two.

 

So when Peter Thiel held his Reddit AMA, we were glad to see that someone stepped away from the discussions about market economics for half a second to ask:

 

How do you feel about your obvious likeness, Peter Gregory, as portrayed in the HBO show Silicon Valley?

 

To which Mr. Thiel responded, in about the most Peter Gregory way possible:

 

"I’m flattered, but not totally obvious to me — e.g., I think super thin cars are a sign of economic stagnation, not of progress…"

 

Apparently, satire is lost on Mr. Thiel. For some context, the character Peter Gregory is a VC obviously modeled off of Mr. Theil, who has Nostradomas-like market insights and the social graces of a chat bot.

 

He was also asked how he felt about the death of the actor who played the role, to which Mr. Thiel said, “I did not know him personally, but it is just really sad that he died.”

 

If you’re the type who’s interested in biomedical tech, investment theses, and the theology of Christ as a politically atheist libertarian, you can read the rest of the AMA here.

Link to comment

super je počela druga sezona sillicon valley. ne znam da li je sada stvarno dosta smešnije ili ih nisam dugo gledao, pa zaboravio. 

odlična je prva sezona, skoro sam ponovo gledao. 

Link to comment

Jel gleda neko ovo na HRT 1 neka izraelska serija ja se ponadao original homeland. Taoci se zove.

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Trebalo je da pretpostavim da Bloodline (2015– ) čim se na forumu retko pominje.

 

Gledao sam sad prve četiri epizode, vrlo prijatni utisci...

 

 

одгледао, одлична серија.

 

какав је само моћан лик Бен Менделсон, јачу појаву нисам одавно видео у серији.

кад приђе било којој жени подилази језа.

Edited by 3opge
Link to comment

Jel gleda neko ovo na HRT 1 neka izraelska serija ja se ponadao original homeland. Taoci se zove.

 

Poslato sa WC šolje by BVK

 

Hatufim? Odlična je, ima dve sezone. Jeste Homeland adaptiran po njoj

Edited by Kelt
Link to comment

Ma nije to po cemu je nastao Homeland. I u Izraelskoj seriji se radi o vojniku koji je dugo bio zarobljen. Ovo sinoc na hrt-u nije bilo to, ali je bilo prilicno dobro

 

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Link to comment

Ma nije to po cemu je nastao Homeland. I u Izraelskoj seriji se radi o vojniku koji je dugo bio zarobljen. Ovo sinoc na hrt-u nije bilo to, ali je bilo prilicno dobro

 

Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Pa to...Samo da upucam termin da ne promakne

Link to comment

Jel to eztv ponovo nesto zaribao?

 

*sad vidim da su se vratili. Valjda bio godisnji od 13-19. apr :D

Edited by nbg4ever
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...