Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

ma ok, nije bas sve crno, ima jedna jako, jako dobra stvar kod PD.

 

kratko traje.

 

hihi

 

 

Vinija ne uzimam za ozbiljno jer je fan BB-a. Ono nije smijelo ici dalje od pilot epizode...

Link to comment

pa napisao sam sustinski.

 

prica ne vodi nikuda, likovi nicemu ne sluze, jebote, imamo van helsinga koji je tu da pogine, crnca slugu koji je tu da ubije macku, dr frankenstajna koji sluzi da bude slinac, cudoviste frankenstajna koji promovise ono sto mladi smatraju gotik kulturom, dorijana greja koji je tu da, hm...bude iritantan, vukodlaka koji sluzi da ga prima u bulju, glavnog vampira koji je uzasno jak, ali odmah zapali cim naidje na vise od 1 osobe, niko zaista nista od svojih sposobnosti ili osobina ne koristi.

 

fina je naracija, slicna lostu, sto mi se svidja, ali nista manje nije izrazen glavni problem, od samog starta nemaju tri blage u kom ce smeru da idu.

muzika koja je tako isforsirana i dosadna i pretenciozna uzasno ide na ganglije.

 

mogao bih do sutra, ali ajd ono najvaznije - jebes horor seriju bez trunke, ali trunke saspensa.

to je hipstersko sranje u startu.

Link to comment

za film pomaze ako si prethodno procitao knjigu.

 

Da to obicno pomogne, mada mozda ga i nisam najpazljivije pogledao, propustio sam sigurno nesto. Planiram svakako ponovo da ga odgledam. 

Link to comment

Ne vredi, odbijaš da prihvatiš da Shelly i Stoker prosto nisu Steven King, imaš nerealna očekivanja po pitanju horora, kakav bre suspense. Horor koji nam se u Penny Dreadful nudi je dosta subdued, npr. kad su vampiri u pitanju treba da te uplaši Renfieldova patološka odanost Drakuli, a ne neka tamo scena u kojoj Drakula raskomadava lovce u najboljoj slasher-pic tradiciji. To drugo nećeš videti jer je PD pre svega period piece, prikazuju nam šta je navodno bilo strašno pre sto godina - emo vukodlak čija devojka umire od tuberkoloze, emo Frankenštajnovo čudovište* u potrazi za ljubavlju, itede. Taj način pripovedanja ti ili leži ili ne leži, ali nema smisla primenjivati moderne standarde i onda se žaliti što nisu ispoštovana očekivanja. To je kao kad bi se na Wire žalio jer si očekivao više eksplozija i jurnjava automobila - kakva je to policijska serija bez toga... 

 

*sad sam se setio na šta jebeni Frankenmonstum liči, to je stvarno očajno. Neki bledunjavi lik sa ožiljkom, nimalo čudovišan a kuka svo vreme kako jeste. Baš na tu temu, i na temu rebrandinga starih hororičnih tradicija, jedan video:

Link to comment

uopste to sto si naveo ne vidim kao nedostatke, znao sam u startu sta mogu da ocekujem.

nacin pripovedanja je jedino sto mi odgovara, ali dzaba kad sustine nema ni u tragovima.

Link to comment

Dobar kraj druge sezone Peaky Blinders, tj. dobra poslednja epizoda. Nije mi se svidelo kako su dosli do nje, ali je kul :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment

utopia-dennis-kelly-interview-series-2.p

 

utopia. iako nisam neki sf fan ovo mi se čini dosta dobro. fantastična fotografija i uopšte vizuelizacija priče, likovi lutaju od odličnih do manje dobrih, zasada mi drži pažnju.

kada sam izdržao tri sezone kauboja™ odgledaću i ovih šest epizoda.

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...