Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Je l se gledala Penny Dreadful? Mnogo mi se svidja, doduse, tek 2. ep. gledam.

 

Ima opšte orgazmiranje na Horor serijama. Jedna od najboljih serija ove godine. Eva je moja.

Link to comment

Pa er da gledamo ili jok?

da se gleda. igra i rut vilson (alis iz lutera). dominik vest je odličan, ali bi meni neki drugi glumac bolje pasovao. čim ga ugledam setim se banija iz žice kako ga zove bušitop. u drugim ulogama u kojima je bio sjajan (the hour, appropriate adult), nisam imala takve smetnje.

Link to comment

Hvala Lrd!

Toni, razocarenje u startu ili tek da ocekujem pad kvaliteta? Na trecoj sam i razocarenja ni na vidiku. Nadam se da nije neki True detective sindrom ...

Link to comment

pa nemoj samo ocekivati da se nesto dogodi i da likovi imaju bilo kakvu ulogu, i moze ti biti cak i zabavno.

serija pati od istih problema od kojih i ona idiotska ekranizacija lige, koju smo svi zdusno popljuvali, ali ovde, za divno cudo, to nikome ne smeta.

mislim, nije najgora serija, moze da se pogleda, ali posle svega sto sam ovde procitao, stvarno sam razocaran.

Link to comment

ja sam gledala seriju, ali nemam ideju na šta vini misli. izgleda da je i za gledanje potrebno imati makar malo nerdstva.

 

Ama kako ne znaš? Mislim na to da je svaka epizoda podeljena na dva dla, po jedan iz perspektive oba glavna lika, pa gledamo iste događaje po dva puta i pratimo koliko im se priče poklapaju a koliko odudaraju. Meni je to zanimljivo, ali stvarno se nadam da se neće samo na to oslanjati do besvesti - mora priča da sadrži još ponešto osim te forme.

Link to comment

Odgledah kompletnog Poaroa. Au, kakav smor. Ajd, one prve sezone sa kapetanom Hejstinsom, mis Lemon i inspektorom Dzapom su bile koliko toliko gledljive, pa i vickaste bas zbog ovih sajdkikova, ali kad se predjose na okupljanja po salonima da im Veliki Detektiv Objasni™ kako je resio slucaj, doslo mi da se samoubijem. Oh, kakve melodrame! Apsolutno sam se ispovracao na Veliku cetvorku, ali dno dna je poslednja epizoda - Zavesa. Kao tacka na jotu, Agata tera Poaroa na ubistvo, pa neka mu Bog oprasta ako hoce na samrtnom casu. Isuse!!!

:frust:

 

Ah, eto sta se dobije kad menopauzno zensko pokusava da glumi Dojla.

Kurac od ovce.

Link to comment

Ama kako ne znaš? Mislim na to da je svaka epizoda podeljena na dva dla, po jedan iz perspektive oba glavna lika, pa gledamo iste događaje po dva puta i pratimo koliko im se priče poklapaju a koliko odudaraju. Meni je to zanimljivo, ali stvarno se nadam da se neće samo na to oslanjati do besvesti - mora priča da sadrži još ponešto osim te forme.

a tooo. naravno da sam primetila i da sam se trudila da dokučim da li različita percepcija istog događaja može da kaže i nešto o karakteru naših junaka.

ali mi se, kao pogolemoj ignorantkinji i sa sumnjivim ukusom pride, stalno vrzma po glavi da mi nešto krupno promiče dok se bavim očiglednim stvarima.

nadam se i ja da će se priča pristojno rasplesti. suviše serija sam videla sa skarabudženim krajem. n puta sam se zarekla da neću gledati poslednju epizodu.

Link to comment

Konačno je Broadchurch došao na red. Sve ste bili u pravu, odlično za sada.

 

(zaboravio sam kako se zovu topici o britanskim krimi dramama, mogao bi neko da se seti, a moderacija da spoji)

Link to comment

Ne znam da li je neko pomenuo The Bridge

 

MV5BMTQyNjEzMjIyMV5BMl5BanBnXkFtZTgwMTg0

 

Početkom oktobra se završila druga sezona, odgledao celu S01 i S02E01, početak druge najavljuje da nadmašiti S01.

 

Teme: meksički kartel, krijumčarenje svega, serijski ubica, korupcija, otmice, brutalnosti, ubistva...

Zaplet je krajnje neobičan, prilikom kratkog nestanka struje na graničnom mostu tačno na graničnoj liniji pojavio se leš žene, zbog specifičnosti nadležnosti svaka strana šalje svoju ekipu na uviđaj. Ubrzo shvataju da nije samo jedan leš.....

 

Glumci: Demian Bichir, Diane Kruger, Ted Levine....

 

Kome se dopao film Savages od Olivera Stone-a i ovo će verovatno.

 

 

( @GlasRazuman, hvala za preporuku Savages :thumbsup:  )

 

 

Ne znam koja su pravila ovde na forumu u vezi torenta i džaba materijala sa interneta zato u spojler. Može se torentom skinuti cela S01 i pojedinačno sve epizode S02. Na titlovi.com (http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx?prijevod=the%20bridge&jezik=) ima bosanski prevod.

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...