Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Jel gledao neko Sonic Highways? (Mada ovo moze i na muziku.)

 

Meni kul ova prva epizoda, samo nekako prekratka. Mislim, nije moguce sve nabiti u sat vremena i solidno je Dave to upakovao da prica o gradu, o muzickoj istoriji grada, a u sustini o sebi.

Link to comment

Sad kad je gotova prva sezona Knicka, treba mi presuda: da se bindža ili c?

 

Iako jos nisam pogledao poslednju epizdu, slobodno ti mogu reci da se bindza! 

Link to comment

Meni je jedina zamerka na Knicka to što nenormalnu količinu vremena posvećuju rasnom pitanju, ispada da je Dr Edwards glavni lik a ne Thackery - guraju ga pod spotlight na silu iako je prilično nerazrađen lik, bukvalno ništa nam ne kažu o njemu nego da je u pitanju jedan sjajan bajan crni doktor u beloj bolnici i svi ga, eto, mrze. Posle riot epizode najzad malo skidaju tu stranu priče sa dnevnog reda i fokusiraju se na zavisnost, ali do tada je jedno 70% vremena bilo posvećeno rasizmu i posledicama, over and over again. Jebem ti white man's guilt...

Mislim da si preuveličao količinu učešća rasističkih tema u seriji a ni sa prvom rečenicom se nikako ne bih složio. A sve i da se samo oko toga vrti, ni to mi ne bi bilo problem. Serija jeste malo sporija i svi likovi se relativno sporo razvijaju pa samim tim i Edvards. Videćemo šta će biti u poslednjoj.

 

Serija mi je dobra, ali bih voleo da je dinamičnija. Skoro cela 9 epizoda je u fazonu potrage za par ambula kokaina. Ok, skontali smo, junkie je, posvetite se nekim drugim stvarima.

Link to comment

Pa eto, istu zamerku imaš kao i ja samo upućenu na drugi aspekt :D

 

Zaključno sa apsurdnom epizodom oko rasnih nemira silovali su nas žestoko sa Dr Algernonom i njegovim mukama po Tantalu. Posle toga su naglo t stranu radnje vratili na normalu, i prešaltali se na Thackovu zavisnost i kresanje sestre. A Algernona sad gledamo kroz odnos sa direktoricom, što ga čini malo ljudskijim likom a ne pukim soundboardom za "racism is bad, m'kay" palamuđenje.

Link to comment

Kakav Knick, bre? Šta me zajebavate?

 

Kad je počela ona potpuno neodgovarajuća muzika na početku, umal' nisam odmah prekinuo jer samo najcrnji fejkeri tako maše epohu i feel. Ali, reko' da ne žurim i onda sam gledao jedno pola sata ničega, zatim izdržao dva minuta dijaloga kad se crnac™ bori da ga prime na posao, i onda upitao sebe: čemu?

Link to comment

Eto sta su ti ukusi, meni ta neadekvatna muzika bas odgovara i kreira idealnu atmosferu. 

 

A i epizoda sa rasnim nemirima mi bila odlicna. To each his own I guess.

Link to comment

A i epizoda sa rasnim nemirima mi bila odlicna. To each his own I guess.

 

Ma da, jasno. Samo me nervira toliko revizije. Svaka serija koja se bavi nekom epohom kao da hoće da nam pokaže koliko je bilo teško crncima, ženama, gejevima, manjinama uopšte. Okej, sve je to lepo, ali da imamo bar jednu koja ima bar neke male istorijske sličnosti. Otprilike su Mad Men jedina serija koja je pogodila epohu.

 

A to sa pogrešnom muzikom me jezivo nervira, maltene je svuda ima. Isto kao što su mi se popeli na kuraci završeci svih serija dužih od 23 minuta. Svi su isti. Ide neka montažna sekvenca ili nekoliko različitih scena sa nekom emotivnom muzičkom numerom. Pa jebemumiša, svaka, ali SVAKA serija se danas tako završava. Ideš u kurac više.

Link to comment

U jeee, ala smo osetljivi... Muzika u špici ne valja = serija je sranje :blink:

 

Ne zvocaj tu nego gledaj ako te iole privlači "Dr. House u XIX veku" koncept. Ako ne, nikom ništa. Ako da, istrpećeš sve PC gluposti i svo suvišno kukumavčenje oko prava rasnih, polnih, i ostalih manjina, veruj mi na reč.

Link to comment

U jeee, ala smo osetljivi... Muzika u špici ne valja = serija je sranje :blink:

 

 

Ma ne u špici. Špicu mogu, ali u seriji ne mogu. U Copperu je neodgovarajuća muzika u špici, ali je okej u seriji, ali obratno mi smeta. Ma ne sumnjam da je serija dobra kad kažete, samo ja ne mogu da je gledam.

Link to comment

Kakav Knick, bre? Šta me zajebavate?

 

Kad je počela ona potpuno neodgovarajuća muzika na početku, umal' nisam odmah prekinuo jer samo najcrnji fejkeri tako maše epohu i feel. Ali, reko' da ne žurim i onda sam gledao jedno pola sata ničega, zatim izdržao dva minuta dijaloga kad se crnac™ bori da ga prime na posao, i onda upitao sebe: čemu?

 

Hej, tvoj gubitak... Mada, i delovalo mi je da bi tebi mogla da ne legne ova jedna od najboljih serija iz ove godine...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...