Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Glede blue ray i hd rip priče. Blue Ray se ripuje kojim kodekom, divx-om?Dugo ne gledam ništa na kompu, sve preko kućnog bioskopa, pa mi matroške i ta sranja ne piju vodu™.
Pazi, blue ray ili hd-dvd materijal može da se ripuje raznim kodecima i u raznim rezolucijama, odnosno veličinama fajlova.Najčešći slučaj je da se sa takvih izvora prave ripovi od 1.04 GB, 1.4 GB ili 2.2 GB (mada može biti i drugih veličina) koji su 1280xXXX* rezolucije i u 95% slučajeva je to x264 kompresija, a MKV je kontejner (tip fajla). Ovo se podvodi pod 720p materijal i takvi ripovi ti neće raditi na stand-alone playeru.* U ovom slučaju XXX nema veze sa 18+ materijalom :lol: već sa mogućom rezolucijom (npr 720).Manje veličine (uglavnom 852xXXX) koje su po pravilu 480p materijal su mahom 350MB veličine i kompresuju se xvid-om. Njihov kontejner je AVI. Oni, takođe po pravilu, rade na svim stand-alone playerima, ali se može naslutiti da su lošijeg kvaliteta.Pa ipak, u poslednje vreme netom su počeli da kruže ripovi visoke rezolucije, a tako i veličine, koji su kompresovani xvidom. Po mom ličnom utisku, oni i dalje zaostaju za x264 materijalom, ali su znatno bolji od standardnih 350MB epizoda. Plus im je što mogu da se puste na stand-alone playeru. A problem je što se na ovaj način uglavnom pakuju filmovi, dok sam naleteo tek na svega par serija u ovom obliku.Naravno, ovo sve gore je objašnjeno na primeru standardne epizode neke serije kojoj je trajanje 40-45 minuta. Edited by DrZoidberg
Link to comment

Samo jednu stvar da spomenem, generalne prirode. Totalne ste vune svi vi koji i dalje koristite kojekakve plejere. Jbt, sa ovakvim cenama, ubedljivo najbolja varijanta je staviti komp uz televizor i ćao. Kakvo crno smaranje sa formatima, bajanje da li će nešto raditi, brige oko kodeka - uzme se neki najjetiniji dvojezgarni CPU sa nekom pločom sa integrušom i vozi. Apsolutno najbolja i najisplativija varijanta, sa totalnom slobodom i mogućnošću trpanja harda velikog kapaciteta. Nema više brige ni oko čega.Naravno, sve ovo govorim u najboljoj nameri (što će reći, da bih predstavio sebe kao najboljeg, najpametnijeg i sl.)

Link to comment

mozda ce zvuchati glupo, ali kako se to radi?pretpostavljam da trebaju neki kablovi, ali onda je pitanje, naravno - koji. da probam to sa lapicem i tvom :)

Link to comment

Doduše, malo sam preterao, zaboravio sam da ljudi nemaju LCD TVove baš u toj meri. Ako imaš LCD TV, onda samo VGA kablom iz VGA izlaza u tvom laptopu u VGA ulaz u televizoru, kao i iz 3,5-milimetarskog audio izlaza iz tvog laptopa u 3,5-milimetarski ulaz u televizoru (kablić koji na oba kraja ima bananice kao slušalice za MP3 plejer). Ako je matori katodaš, onda ima zezanja, da ne koristim ružne izraze (drkanja, jebavanja) sa adapterima i sl. a dobra je šansa da TV uopšte ne podržava nove standarde :)

Link to comment

Ili ako se ima av risiver, u njega se poubadaju svi uređaji (dvd, kalbovska, kompijuter preko bilo kakvog tvouta ili adaptera) i onda jedan jedini izlaz iz risivera u tv, koji god da je (i matori tv sigurno može putem component to scart kabla da se nakači).

Link to comment
Samo jednu stvar da spomenem, generalne prirode. Totalne ste vune svi vi koji i dalje koristite kojekakve plejere. Jbt, sa ovakvim cenama, ubedljivo najbolja varijanta je staviti komp uz televizor i ćao. Kakvo crno smaranje sa formatima, bajanje da li će nešto raditi, brige oko kodeka - uzme se neki najjetiniji dvojezgarni CPU sa nekom pločom sa integrušom i vozi. Apsolutno najbolja i najisplativija varijanta, sa totalnom slobodom i mogućnošću trpanja harda velikog kapaciteta. Nema više brige ni oko čega.Naravno, sve ovo govorim u najboljoj nameri (što će reći, da bih predstavio sebe kao najboljeg, najpametnijeg i sl.)
Zojberg, hvala na konkretnosti™ posta. Slika je duplo bolja (ok, možda ne duplo, ali dajem težinu svom iskazu cool.gif ) kada pustim narezani DVD sa biJoskopa, nego preko kompa. Možda razliku pravi scart kabl u odnosu na s-video, nijesam expert, ali tako je. Zvuk je takođe osetno bolji. Da ne pričam da mi mast vadi podesiti sliku sa kompa na TV sa ATI drajverima tj OMEGA drajverima, ali to je tamna strana mog života na koju ne želim da se vraćam.
Link to comment

Naravno da vrsta konekcije ima veze sa kvalitetom slike - HDMI ili DVI će uvek dati kvalitetniju sliku nego scart ili s-video. I bolji zvuk će uvek dati zasebna kartica (neki jeftini creative recimo), nego integruša zbog elektro-šuma. Ali to su stvarno male razlike u ceni, a primetne u kvalitetu.

Link to comment

Brzo je pređeno preko sramotne 57. stranice ovog plemenitog topika, gde se udruženim snagama vređaju najbolja drama i najbolja humoristička serija svih i budućih vremena - The Sopranos i Seinfeld. Treba da nas je sve sramota, eto.

Link to comment
Brzo je pređeno preko sramotne 57. stranice ovog plemenitog topika, gde se udruženim snagama vređaju najbolja drama i najbolja humoristička serija svih i budućih vremena - The Sopranos i Seinfeld. Treba da nas je sve sramota, eto.
Mnogo ti hvala što mi skrenu pažnju da pročitam 57. stranicu! To je pisano kada me nije bilo na forumu, i promaklo bi mi. A, bilo bi šteta da mi je promaklo. :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...