Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Forbrydelsen s01 i s03 :Hail:

s02 onako, al kad ide vo ide i uže

 

edit

nisam gledao ni prizn brejk, izgubljene samo pola prve sezone i niti jednu komedijašku

:(

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

e, da, 2. sezona wirea je najbolje parce televizije ikad, ali sam komentarisala 2. sezonu justifieda :)

 

 

engrenages moram da priznam da mi nije legao, previse je francuski za moj ukus 

 

hvala, svakako :)

Edited by morgana
Link to comment

Ja sad prvi put gledam Six Feet Under. Čarobno.

Meni je to odmah iza Wire-a po mamojebnom utisku. Igrala mi se sa strahovima, terala na razmišljanje, userem se pred svaku epizodu. Pomenuo sam već ovde negde da nisam nikad smeo da odgledam poslednju epizodu. Ne mogu da se završi, ovako je bolje.

 

Gledam trenutno Trailer park boys i ono je kompletno ludilo  :lolol:  :lolol: ....Rame uz rame sa Its always sunny..

Gledam i ja. Pojeo sam 5 sezona, raduje što ima još 3 plus ako se ne varam 2 filma. Gledao sam ovo kao klinac u srednjoj, i bilo mi je gotivno ali nisam nastavio, tad je krenuo cunami serija. Koliko je samo fora pokradeno od TPB. Ali Julian i čaša mi je ipak najbolja.

 

edit

nisam gledao ni prizn brejk, izgubljene samo pola prve sezone i niti jednu komedijašku

:(

To je potpuno nebitno i neuporedivo sa Žicom pa i Đastifajdom. Možda ti Justified odmah legne, meni jeste, ali ja volim cop shows kada pandur ne igra po pravilima. Ovo počinje ko još jedna od takvih, ali vrlo brzo se izdvoji. Probaj, sve je to i onako filozofiranje. Čuvena po lošosti prva sezona Parks and Rec. uopšte nije tako loša recimo, samo je stvar u tome da ne opravdava hvalospeve koji stižu na osnovu kasnijeg razvoja serije.

Link to comment

 

 

Ja sad prvi put gledam Six Feet Under. Čarobno.

Da se ponovim x-ti put na temu sfu: Nešto najbolje ikad snimljeno. Nikad nešto što sam gledao nije izvuklo toliko emocija iz mene, i ostavilo takav utisak kao ta serija. Apsolutno savršenstvo.

Link to comment

Da, krenuo Gotham. Jeste pilot epizoda, a piloti su uglavnom kilavi ili problematicni, ali ne valja to nista. Msilim, gledacu ja naravno, ali nisam zadovoljan, osim sto je Gordon dobro castovan. 

Link to comment

Da, krenuo Gotham. Jeste pilot epizoda, a piloti su uglavnom kilavi ili problematicni, ali ne valja to nista. Msilim, gledacu ja naravno, ali nisam zadovoljan, osim sto je Gordon dobro castovan. 

 

Meni se Gordon nekako nije previse dojmio, ipak postoji neka razlika izmedju lawful good i lawful stupid a on cesto visi na granici. Pretpostavljam da je njegovo gubljenje te neke 1 mladalacke nevinosti jedna od glavnih tema sezone, ali u pilotu je bio prilicno problematican. 

 

Najveci problem je scenario, ispunjen je gomilom nepotrebne ekspozicije i losim odlukama. U prvoj sceni vidimo ubistvo Wayneovih s naglaskom na kradju novcanika i ogrlice, 20 minuta kasnije Gordon i Bullock saznaju da je neko probao da utopi neku ogrlicu koja u potpunosti odgovara opisu, na sta ce Gordon: "just like the one Martha Wayne was wearing" :isuse: Neki dijalozi uopste i nemaju smisla, recimo:

 

- Who told you he was framed?

- Nobody.

- I know when you're lying!

 

Iskusno, Gordone! Vini, ti ovo nemoj ni gledati, eksplodirace ti mozak posle pola sata :D

 

Takodje me nervira sto su stigli da natrpaju sve zlikovce koje su mogli. The Riddler, Poison Ivy, Catwoman, Pingvin, a skoro niko od njih ne sluzi nicemu osim da se glupavo namigne publici u stilu "eee, znate onog zeznutog negativca iz filmova, e pa evo ga sad dok je potpuno nebitan". Tu su i Montoya i Allen koji se iz nekog razloga u svakom kadru smeje ko lud na brasno  :huh: I uopste, previse je referenci na filmove i serije umesto da serija stvara ime za sebe kao vec spominjani Gotham Central. I to je verovatno nesto sto ce postepeno smanjivati kad ne moraju da navuku publiku da gledaju ovo, ali pilotu uopste ne pomaze.

 

Vizuelno to izgleda prilicno seksi™, ako nista, bar cemo zbog toga gledati jos koju epizodu. Bilo je i tu nekih cudnih kadrova prilikom trcanja koji valjda treba da docaraju intenzivnost a zapravo su uzasno smesni, ali u globalu je vizuelni deo svakako najbolji deo serije za sada.

Edited by Calavera
Link to comment

Sve se slazem, osim sto ni vizuelnim nisam impresioniran, odnosno, toliko se jurcalo u ovoj epizodi da su ugusili sve. Bulok je najgore ispao, a trebao bi biti zanimljiv lik. 

 

Jedino mi se kazem svideo Ben, iako si u pravu za Gordona, ali pre pocetka me je zanimalo kako ce Ben izgledati i ponasati se u ulozi i tu sam zadovoljan. Steta sto nije dobio bolji scenario (ok, ne samo on, nego i svi ostali). 

Link to comment

Meni se Bullock svideo, mada ga znam samo iz Gotham Centrala ciji je bio najbolji deo, tako da mi opet serijska™ verzija kaska za stripovskom. Ali Logue je zabavan, lepo je videti da ga neuspeh Terriersa nije potpuno odbio od Holivuda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...