Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Njeeeh šta ja znam, pogledaću ako se setim ali ne zvuči mi primamljivo (iz mazohističke perspektive). 

 

Sve što gledam je trenutno na pauzi, pa mogu da se iživljavam...

Link to comment

Njeeeh šta ja znam, pogledaću ako se setim ali ne zvuči mi primamljivo (iz mazohističke perspektive). 

 

Sve što gledam je trenutno na pauzi, pa mogu da se iživljavam...

tototo

Iz istog razloga sam odgledao svih 7 epizoda :isuse:

Link to comment

Jebote, pogledao sam prvih 20 minuta i video kako ruski helikopteri sa specijalcima nemaju šanse protiv dva SŠA vojnika na saonicama. Neposredno nakon toga, napad tri helikoptera na SŠA razarač (WTF). Jedino gore što su mogli da smisle bi bio juriš hiljada pripadnika ruske pešadije na brod preko leda, gde bi ih SŠA razarač ubijao na stotine u sekundi svojim isturenim mitraljeskim položajima.

 

Mislim ok, za borbene scene mogu da suspendujem disbelief ali za neke

scene mora se suspenduje mozak.

Mada su mi najviše zasmetale scene, koje izgledaju potpuno veštački umetnute, kao da scenarista ne piše radnju, nego ide po nekoj listi obaveznih sranja, pa ih čekira potpuno nasumice u odnosu na tok radnje.

Kao onaj fazon sa ljudskim osiguračem :lol: , valjda je mogao nekako drugačije da nam pokaže kako je keptn zajeban lik.

 

A iz druge mi je favorit scena sa početka kad se skupe na palubi , pa deklamuju neke tužne priče, po principu anonimnih alkoholičara :lol:

Treću još nisam odgledao.

 

 

 

Inače, ruski admiral se zove Admiral Ruskov :D

 

Poznato rusko prezime :lolol:

Edited by Garnirung
Link to comment

Inače, ruski admiral se zove Admiral Ruskov :D

 

U trećoj ima sjajna akciona scena, zalete se dvoje naših™ na gumenom čamcu, napadaju rusku krstaricu. Ovi upere reflektor u njih i krenu da pucaju, ali ne mogu da pogode apsolutno ništa, gore nego stormtroopers u Star Wars. Onda počnu i naši™, zaslepljeni reflektorom, da pucaju i sve ih pobiju. Onda skoče iz čamca u poslednji čas, on se zakuca u krstaricu i eksplodira BWAAUGHGHH, a Michael Bay ejakulira svud po ekranu! :Hail:

sada sam video, fantastična reklama za regrutnu kampanju američke mornarice, join the navy i naučićemo vas da pucate i pogađate ono što ne bi uspeli ni u igrici na easy nivou težine :lolol:

Link to comment

очигледно је замишљен као нека комбинација џобса и дрејпера -- угао мистериозне прошлости, који је вероватно требало да држи заинтересованост публике, али је слабо то разрађивано до сада... да, већина ликова је прилично једнодимензионална и не нарочито интересантна, једино ту дона ваља за сад, за остале чекам крај сезоне за конкретнију оцену, док је камерон упадљиво лоша... у сваком случају не планирам још да одустанем, с обзиром да је тема јако интересантна, али за сад делује као мед мен за сиротињу

 

HaCF stoji u nekom cudnom odnosu sa Mad Men-om, ali nisam siguran da mogu to uspesno da definisem. 

 

Zvucacu kao Vini (sto ne mora biti nista lose -_- ), ali stalno mi fali vise price o njihovom poslu i o tome sto rade, fale mi tehnikalije, iz te price treba da izranjaju likovi, a ne da se prica o poslu usputno kalemi na likove. 

 

AMC izgleda ima dobre konsultante za muziku. Kao i u Mad Man-u, muzika koju koriste je pun pogodak. Ovde je to cak najbolji deo serije. 

Link to comment

A iz druge mi je favorit scena sa početka kad se skupe na palubi , pa deklamuju neke tužne priče, po principu anonimnih alkoholičara :lol:

 

Aaaa to sam zaboravio! Kad onaj neki marinac izvuče sliku keve na telefonu i pokaže svima, kaže "ovo mi je mama, pomolimo se da je dobro..." A ono neka stock photo sa interneta, riba ima brat bratu 25 godina, sina je evidentno rodila u predškolskom uzrastu :D

 

Kad smo kod predškolskog uzrasta, ona tamnoputa oficirka i dalje deklamuje tekst na nivou dečjih glumaca iz serija Siniše Pavića. Ono je neverovatno, čim zacijuče "kapetane, bla bla truć" meni dođe da sam sebi glavu odgrizem.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Inače, ruski admiral se zove Admiral Ruskov :D

 

U trećoj ima sjajna akciona scena, zalete se dvoje naših™ na gumenom čamcu, napadaju rusku krstaricu. Ovi upere reflektor u njih i krenu da pucaju, ali ne mogu da pogode apsolutno ništa, gore nego stormtroopers u Star Wars. Onda počnu i naši™, zaslepljeni reflektorom, da pucaju i sve ih pobiju. Onda skoče iz čamca u poslednji čas, on se zakuca u krstaricu i eksplodira BWAAUGHGHH, a Michael Bay ejakulira svud po ekranu! :Hail:

 

 

Pa jebote, valjda je sve bilo jasno nakon prve epizode gde dvojica tipova sa automatskim puškama i sankama uništavaju ruske jurišne helikoptere i specijalce koji se iz njih iskrcavaju (naravno, spuštaju se okrenuti leđima, da bi SŠAovci mogli bolje da nanišane).

Edited by Filipenko
Link to comment

Zvucacu kao Vini (sto ne mora biti nista lose -_- ), ali stalno mi fali vise price o njihovom poslu i o tome sto rade, fale mi tehnikalije, iz te price treba da izranjaju likovi, a ne da se prica o poslu usputno kalemi na likove.

погледао нову епизоду... да ли је могуће да не могу да се окану те рутине, нервира се за тастатуром, нервира се без тастатуре, "запела сам"

 

NsKyg.gif

 

при том је нервирање било око функције која извлачи реченицу из нечега и функција је у принципу била ок, али било је битно да она то избрише комплетно... али сво то њено понашање, није битно шта јој надређени говоре она ради и програмира шта она хоће...

 

друга ствар која ме све више нервира је што не покушавају да представе шта се дешавало 80-их већ се пројектују неке ствари које су (релативни) успех доживели касније у визије наших протагониста, па смо добили и текстуалну сири у овој епизоди... 

Link to comment

Pogledao prvu epizodu last shipa, utisci

  • Piramide su na granici egipatskog vazdušnog prostora
  • dva marinca su jača od dva helikoptera
  • brod je otporan na sve vrste raketa
  • emp blast je oštetio savremeni vojni brod ali ne i onu ne tako modernu italijansku krstaricu.
  • Čendler... 1. Ko mu je dao ovo ime, moram da mislim na Friendse, 2. Svaki dijalog je drama overload dubokoumnosti
  • Naravno da je doktorka seksi
  • Odmah LGBT Statement da se zna kako je američka mornarica slobodoumna i tolerantna

Težak treš, toliko glup da ipak vrišti za daljim gledanjem.

Link to comment

погледао нову епизоду... да ли је могуће да не могу да се окану те рутине, нервира се за тастатуром, нервира се без тастатуре, "запела сам"

 

NsKyg.gif

 

при том је нервирање било око функције која извлачи реченицу из нечега и функција је у принципу била ок, али било је битно да она то избрише комплетно... али сво то њено понашање, није битно шта јој надређени говоре она ради и програмира шта она хоће...

 

друга ствар која ме све више нервира је што не покушавају да представе шта се дешавало 80-их већ се пројектују неке ствари које су (релативни) успех доживели касније у визије наших протагониста, па смо добили и текстуалну сири у овој епизоди... 

 

 

Da. I nepotrebno ponovo naglasavaju kako se ona "unstuckuje" seksom. Ok, prikazivanje toga je u ovoj epizodi posluzilo i za jos nesto, ali we got the point. Slazem se i za "nepredstavljanje 80ih". Plus, sastavili su dve zanimljive ekipe nerdova u dva tabora (softveraskom i hardveraskom), malo stereotipizirane, sto bi ovde bilo sasvim ok, ali to uopste ne iskoriscavaju dovoljno i na pravi nacin. Paradigma toga sto rade upravo je ona rasprava izmedju Kameron i Gordona iz druge epizode, koju su nepotrebno i brutalno prekinuli ni zbog cega, a koja je bila tako lepa i zanimljiva i koja je, izmedju ostalog, trebala da predstavlja srz serije, "sukob" programera i inzenjera elektronike (ili kako se vec zovu). Umesto toga, dobijamo losu melodramu. I ne bih ja imao nista protiv melodrame, ali da odnos i balans izmedju melodrame i naucno-istorijsko-biznis-kompjuteraske drame budu drugaciji, u korist ovog drugog. 

 

Preterali su i sa onom olujom i sa decom i Dzoom. S tim sto se konacno njegov lik malo mrdnuo sa mrtve tacke (osim ako nam opet ne izvuku tepih ispod nogu vec u narednoj epizodi). 

 

Izgleda da mi ne dobijamo seriju kakvu zelimo i kakvu smo ocekivali i mozda je bolje da se pomirimo s tim. 

Link to comment

Si gledao Bron? Ili Engrenages?

Bron jesam. Not impressed.

Ne volim te mracne Skandinavce.

Ovih Francuza sam odgledao nekoliko epizoda i nisam bio pretjerano odusevljen. 

 

Jer™ ima nesto novije da valja?

Link to comment

meni je fino legao Endeavour. nije sasvim vrhunska serija, ali Mors nostalgija i pristojna izvedba tipično britanskog krimi-serijala su mi dovoljni.

 

Masters of Sex je kul, baci pogled ako već nisi. ovih dana treba da počne druga sezona.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...