Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

zju kako je to meni vird..naletela na to na Hrt-u neko veče i kao ajd da vidim šta je,kad ono potpuni vird..od atmosfere preko likova i odnosa..ali mi se svidelo 

i meni se dopalo, sasvim korektno, ali mi je kao neki odgovor na true detective, sto ne znaci da je lose. ja doduse i samo pratim te krimi serije, da me ubijes ne mogu nista drugo, otkad se zarazih wallanderima nista drugo mi ne drzi paznju

Link to comment

nova sezona svedskog valandera. 

zar to nije zavrseno? ja sam gledala 6 epizoda kad mu alchajmer sve vise nap;reduje i u poslednjoj odlazi u penziju. jel to to ili ima nesto novije?

Link to comment

The Last Ship je 85% sranje, 15% nije sranje, a u tih 15% ima neki procenat dobrog.

 

No, potpuni je post ap, ali potpuni, beskompromisni. Samo zbog toga ću da gledam dalje, iako je bezveze.

 

Možda se popravi, kao Helix? Mada je početak osetno sranjkaviji od Helixa.

Link to comment

lrd, ja odgledah bar jedno 5-6 epizoda helixa i batalila. cak si mi bio predocio da nije noomi rapace cini mi se ona glumica :D

 

Pa dobro™, nije sve za svakoga, ali tačno tad, posle 6-7 epizoda Helix prestaje da bude dosadan. Opet, nije sve za svakoga. :)

Link to comment

.... a i lgbt senzibilna je :lol:

 

I u The Last Ship ima lezbijanizma™ ?

 

Od serija koje pratim, ima ga u 50% , a sad će preći i u vođstvo™

(Black Sails ,Orange is the  New Black)

 

Simpa mi ta slučajnost.  :)

 

 

Link to comment

Ma da :)

Ali da malo pojasnim, nije to smešno, manje više te stvari i ne primećujem, naročito ako nisu bitne za radnju filma/serije.

Jednostavno standardne su.

Nego je scena u seriji gde dolazimo do saznanja meni bila smešna jer deluje fejk, tj. ubačena više da nam naglasi da se drži pravila, nego što je bitno za radnju.

Da ne spojlerišem sad, mada će seriji verovatno trebati svaki miligram reklame, jer je prilično treš. Barem za sada :)

Link to comment

halt and catch fire гура некако са 4 епизоде досадашње, али... панк програмерка је лоше кастована (ни гордон није најсрећнији избор) и то је за сада највећи проблем, у почетку ми је деловало да је само лоше написан лик, пре свега што би требала да буде некакав бог за елекротехнику и компјутере, а све што видимо је како куца по тастатури, како се нервира што је запела на неком проблему и ту и тамо како објашњава шта је goto наредба или нешто слично, где се стиче утисак какав је репортер стекао о џо-у - ти ниси инџењер, само си научио шта да исртљаш - не делује ми да је она способна да изнесе ту улогу, дона са друге стране је добила мало простора у овој епозоди и квалитетно га искористила, можда да гурну панкерку у страну и дају простора дони (пошто је очигледно да неће остати у ti) па да буде нешто од ове серије

Link to comment

halt and catch fire гура некако са 4 епизоде досадашње, али... панк програмерка ..све што видимо је како куца по тастатури, како се нервира што је запела на неком проблему

 

 

 

Upravo sam pogledao i delim tvoj utisak.

Taj njen "stuck in a moment" kada žvrlja, piše pa briše,

čupa kose plave, blajhane, itd se prečesto ponavlja

 

Kao i segz  u vidu "terapije" da se "unstuck"-uje™.

No..

Link to comment

Ček, stvarno rekla goto?

да у прошлој епизоди, али није имало везе са оним што она кодује, питао ју је онај матори шеф која је разлика између goto и gosub (ваљда)... али то су ти ретки моменти када она проговори о техничким стварима... кажем тренутно ми је утисак да није оригинално замишљен њен лик тако, али једноставно не делује уверљиво када прича о програмирању и рачунарима уопште

Link to comment

Mene najvise nervira glavni lik, Joe. U ovoj poslednjoj epizodi posebno, preterali su sa drzanjem 1 inspirativnih govorancija tipa Stiv Dzobs. Maltene sve sto izgovara je u tom fazonu. A ne dojmi mi se ni to sto ga i kako ga grade kao djavolskog mastermajnda. Mozda ce to imati vise smisla kada se zaokruzi neka celina (recimo ova sezona), pa ostavljam prostora da promenim misljenje. 

 

Generalno svi likovi su problematicni, osim mozda Done. Imam utisak da pokusavajuci da pobegnu od klisea, non stop upadaju u isti, jer istovremeno hoce da naprave ultra-mega-giga znacajnu i kultnu™ seriju, a da, ako je nekako moguce ugrabe i siru publiku i to sto pre i sto brze. Prebrzo prelaze preko nekih stvari, slabo objasnjavaju neke druge, a polako mi se gubi i ta istorija i atmosfera vremena, zbog koje mi je serija najzanimljivija i zbog koje je i pratim. Opet kazem, mozda ce to imati vise smisla i bolje leci kad serija bude malo poodmakla. 

 

Jedino mi je spica i dalje skroz kul :D

Link to comment

Mene najvise nervira glavni lik, Joe. U ovoj poslednjoj epizodi posebno, preterali su sa drzanjem 1 inspirativnih govorancija tipa Stiv Dzobs. Maltene sve sto izgovara je u tom fazonu. A ne dojmi mi se ni to sto ga i kako ga grade kao djavolskog mastermajnda. Mozda ce to imati vise smisla kada se zaokruzi neka celina (recimo ova sezona), pa ostavljam prostora da promenim misljenje.

очигледно је замишљен као нека комбинација џобса и дрејпера -- угао мистериозне прошлости, који је вероватно требало да држи заинтересованост публике, али је слабо то разрађивано до сада... да, већина ликова је прилично једнодимензионална и не нарочито интересантна, једино ту дона ваља за сад, за остале чекам крај сезоне за конкретнију оцену, док је камерон упадљиво лоша... у сваком случају не планирам још да одустанем, с обзиром да је тема јако интересантна, али за сад делује као мед мен за сиротињу

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...