Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

meni tako Justified, gledam tu famoznu 2. sezonu al nece pa nece  :(

 

Pa super, ima ljudi kojima se ne sviđa Justified, Americans, Shameless...Neka cveta, kahm, kahm, hiljadu cvetova.

Link to comment

Jedno je ako ti se ne sviđa i ne terate da gledaš dalje, ali kad lepiš etikete "suvi prosek" to je drugo.

 

da, na mojoj listi je prosek, ne govorim u ime univerzuma.

Link to comment

da, na mojoj listi je prosek, ne govorim u ime univerzuma.

 

To je kul. Ja uvek naglasim šta je moja lista, a šta govorim u ime univerzuma.

Link to comment

Reportovan si, stavljen na IL i znam gde živiš.

 

:D

 

jel netflix izbacujeo orange sve odjednom kao house of cards ili svake nedelje po jednu epizodu.

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

Čekajte, bre. Zašto vam se ne sviđaju Amerikanci? Šta tu ima da se ne sviđa?

 

Stvarno ne razumem.

 

Evo da se citiram sa prigodne teme:

 

OK, stigao sam do devete epizode Americans, i dosta je bilo. Ne mogu više. Jumping the shark trenutak moram da podelim, javnost ima pravo da zna. Slušajte pažljivo, mnogo je komplikovano a još više je glupavo:

 

 

Godina je 1981, par sleeper agenata KGB-a, Felicity i njen muž, žive 15 godina u USA, imaju dvoje dece, i počinju da se zaljubljuju jedno u drugo :wub: Ali! Muž na zadatku pojebe bivšu devojku, posle slaže Felicity da je nije pojebao, ali njihov handler joj posle javi da je i jebao i lagao. Ona traži razvod braka, tj. rastavu. Deca to teško podnose. Muž se seli kod ljubavnice, koja je inače (pazi sad!) sekretarica šefa FBI, ali misli da je taj KGB-ovac (Felisitin Muž) u stvari takođe FBI agent iz interne kontrole, pa mu redovno otkriva top secret FBI informacije!E, sad dolazimo do 9. epizode i preskakanja ajkule: jednog jutra, Muž izlazi iz stana retardirane sekretarice, prepada ga njen bivši dečko - takođe FBI agent! - i pokušava da ga legitimiše, ovaj ga izbode nožem na sred ulice, spakuje ga u prtljažnik, i odveze kod Felicity na ispitivanje. Bivši dečko krvari kao svinja na klanju, ali never fear, oni ga kljukaju morfijumom da bi preživeo (!) U međuvremenu! FBI sprema atentat na ruskog ambasadora, u znak odmazde za ubistvo nekog tamo naučnika koje je u stvari sproveo nemački plaćeni ubica greškom poslat od strane KGB-a. Dakle, FBI agenti se onako ortački dogovorili da krknu ruskog rezidenta Arkadija (prezime nema!) Ali pazi sad - greškom hvataju kulturnog atašea Vladimira (prezime nepoznato!) i drže ga zarobljenog na ispitivanju, dok Felicity i Muž drže onog bivšeg dečka od sekretarice, izbodenog, nakljukanog morfijumom. Onda im ponestane magičnog morfijuma, i bivši dečko umre. Kad to čuje FBI, oni ubiju kulturnog atašea Vladimira. Deca se ljute na Felisiti što tata više ne živi sa njima, odbijaju da rade domaći. Kraj epizode.

 

 

:o Šta reći, koju poruku poslati?!

I još:

 

 

Ama ljudi, na kojoj se planeti uklapa u hladnoratovsku priču vigilante akcija protiv stranog diplomate, iz osvete za atentat na nekog naučnika, dogovorena na vikend roštilj okupljanju u sobi prepunoj komšija i sitne dece?Takođe, kad FBI agent dođe da te hapsi na parkingu u sred dana, najbolji course of action je da ga razoružaš, izbodeš, i spakuješ u gepek - to sigurno niko na ulici neće primetiti. Posle ga ceo dan održavaš u životu nekom podrumu koristeći morfin - koji ne sprečava bol, ne izaziva gubitak svesti, ali zato je sjajan protiv unutrašnjeg krvarenja! A kad odvezeš njegov automobil, nemoj da se mučiš da stavljaš rukavice zbog otisaka - bolje je da sve pažljivo prebrišeš i ukloniš sve otiske, uključujući i njegove.

 

Sve u svemu, cela serija je kako mali Perica zamišlja špijunažu. Ima da bude akcije i tenzije i seksije po svaku cenu, i to ukombinovano sa nekakvom idiotskom porodičnom pričom. Nije mi nedostajala nimealo.

Link to comment

ne može to tako Uini, ne možeš da pišeš o Amerikancima i da ocenjuješ seriju a da ne pomeneš perike. ako ti se kritika zasniva na tome što serija nije autentična poput dokumentarca* a o perikama ne kažeš ništa, sve si promašio i ništa nisi shvatio. ovakvi komentari su ispod svakog nivoa:

 

A kad odvezeš njegov automobil, nemoj da se mučiš da stavljaš rukavice zbog otisaka - bolje je da sve pažljivo prebrišeš i ukloniš sve otiske, uključujući i njegove.

 

jel bude over the top? bude. ali bitni su likovi (koji su odlični) i njihove perike.

 

druga sezona je bitno bolja od prve, porodična priča je u centru pažnje, naročito je dobra i nimalo idiotska. troje glavnih glumaca (Rhys, Russell, Emmerich) ostvaruju najbolje uloge na TV-u u ovom trenutku.

 

*btw, jel si ti ozbiljno ekspert kad je špijunaža u pitanju ili si i ti Perica kome se ne sviđa šta je drugi Perica zamislio? missim, autor serije je radio za CIA-u, konsultovali su i druge ljude koji se razumeju, poznati su stvarni slučajevi sovjetskih sleepera poput ovih iz serije...

Link to comment

jel gledaš seriju? povlačim se iz dalje rasprave dok ne napišeš svoje utiske o prvoj sezoni. onda možemo i na matični topik da pređemo.

Link to comment

*btw, jel si ti ozbiljno ekspert kad je špijunaža u pitanju ili si i ti Perica kome se ne sviđa šta je drugi Perica zamislio? missim, autor serije je radio za CIA-u, konsultovali su i druge ljude koji se razumeju, poznati su stvarni slučajevi sovjetskih sleepera poput ovih iz serije...

Mogu da konsultuju koga hoće, potrebe TV dramatike pobede svaki put. Tako su i za Gravity konsultovali silne astronome i NASA osoblje, a onda komotno izignorisali sve što im nije odgovaralo, po sistemu realnosti odjebi.

 

Nisam ja neki fetišista kad je realizam u pitanju, samo me nervira ošljarenje. Evo u tom gore citiranom primeru, apsolutno nije bilo potrebno da se agent koji krvari bezveze kljuka morfijumom i da se to tretira kao panacea - mogli su bilo kakav medicinski mambo-jumbo da ubudže umesto toga i obavili bi posao, ali neee. Bolje samo morphine, mora da tone u besvest i vraća se konstantno, tako je seksije :isuse: I milion takvih primera je bilo, sreća pa sam ih potisnuo.

 

Naravno da sam Perica™ i po pitanju medicine koliko i po pitanju špijunaže, ali jebiga, svako ima svoj prag tolerancije. Kad mi TV ponudi neki kvalitet u zamenu za suspension of disbelief, ja sam stvarno spreman svašta da progutam. Ali da gutam ovakva sranja samo da bih gledao kako Felicity kikboksuje i muža kako je vara - ne, hvala.

Link to comment

:D

 

Meni je u The Americans bila zanimljiva izmedju americkih i sovjetskih gadova u moralnom srozavanju. Taman kad pomislis da je jedan pobedio, drugi te razuveri. Kao Covic i Vujosevic.

 

A perike su mi katastrofa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...