Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

гледао ја, одличан пилот, дефинитивно има потенцијала да буде врхунска серија

 

едит: једина ствар која ме изнервирала, је на почетку кад расправљају о будућности рачунара па она цица каже - "биће увезани сви у глобалну мрежу, obviously, duh!", оно, генерал после битке и те форе...

 

едит2: и генерално, женско у том свету у то доба је била практично непостојећа појава

Edited by Dionysos
Link to comment

Crossbones uzbudljiv, duhovit, sasvim pristojni dijalozi. I John Malkovich. Gledace se.

 

edit: I Jeff >>> Johnny Depp

Edited by Fins fleet
Link to comment

гледао ја, одличан пилот, дефинитивно има потенцијала да буде врхунска серија

 

едит: једина ствар која ме изнервирала, је на почетку кад расправљају о будућности рачунара па она цица каже - "биће увезани сви у глобалну мрежу, obviously, duh!", оно, генерал после битке и те форе...

 

едит2: и генерално, женско у том свету у то доба је била практично непостојећа појава

 

arpanet je od početka sedamdesetih, ideja još od ranije, protokoli su se smenjivali, tcp/ip je u potpunosti zaživeo 1983. Prihvatljivo je :)

 

Žena u polju je bilo oko četvrt sedamdesetih i gotovo 40% sredinom osamdesetih.

 

Ova serija je kao uvod u računare i računarske mreže sa prve godine, samo što moj profa malo bolje priča priču, ali u svakom slučaju pravo uživanje :lolol:

 

EDIT: btw, ovo što priča o IBM u početku je bila valjda i reklama, niko nikada nije otpušten zato što je kupio IBM

a u to vreme je IBM jedini, valjda, ugrađivao defektne čipove, praktično smislio 128 (pola od ispravnih 256), pa su pravili pigiback čipove, gde su po četvrtine radile, ali i sekli ispravne marketniga radi, što je intel doktorirao kasnije, sa 486dx i sx...

Edited by Vapad
Link to comment

a to zato što su se koristele kartice sa rupicama, a one su potekle sa razboja, a to je, zna se, ženski posao :D

 

evo ih već do bele sobe i klonova, nije loše, mnogo, malo naivno i prebrzo ali mora se ako misle da prežive na tržištu.

Edited by Vapad
Link to comment

arpanet je od početka sedamdesetih, ideja još od ranije, protokoli su se smenjivali, tcp/ip je u potpunosti zaživeo 1983. Prihvatljivo je :)

 

Žena u polju je bilo oko četvrt sedamdesetih i gotovo 40% sredinom osamdesetih.

 

Ova serija je kao uvod u računare i računarske mreže sa prve godine, samo što moj profa malo bolje priča priču, ali u svakom slučaju pravo uživanje :lolol:

 

EDIT: btw, ovo što priča o IBM u početku je bila valjda i reklama, niko nikada nije otpušten zato što je kupio IBM

a u to vreme je IBM jedini, valjda, ugrađivao defektne čipove, praktično smislio 128 (pola od ispravnih 256), pa su pravili pigiback čipove, gde su po četvrtine radile, ali i sekli ispravne marketniga radi, što je intel doktorirao kasnije, sa 486dx i sx...

Pa postojala je tehnologija, i multitouch je razvijen sedamdesetih ako me sećanje služi, pa predvideti npr. sredinom 90-ih da će za desetak godina svi telefoni biti sa multitouch ekranpm... Kružio je netom snimak jobsa iz 83-e gde govori o komunikaciji između računara... ali ipak 80-e govoriti, sa sigurnošću, da će postojati globalna mreža, malo mi je to nepotrebno proročki...

 

 

Što se tiče žena, nisam toliko mislio na samo programiranje, mada moguće da sam svakako žešće lupio, i moja keva je negde na prelazu iz 70-ih u 80-e završila kurs iz cobol, tu su i geri i doroti kildal, gordon i njegova žena su očigledno referenca na njih... mislio sam više na, recimo, nerdovski segment te priče, u triumph of the nerds ima ta priča o grupama na kojima su ljudi izlagali svoja dostignuća sa altairom, čini mi se da je pominjano od strane učesnika kako su se samo dečaci pojavljivali, nešto u stilu okupljali smo se zato što volimo to, ne što je bilo šanse da nešto smuvamo... ali kako god, ipak glupa primedba sa moje strane :)

Link to comment

Ne, nisi izgleda omašio, gledam sada nešto, ima, kažu, dosta onih koji su se sa telefonskim sistemima zezali, ali napominju da je to više bilo iz socijalnih a ne tehničkih interesa (WTF), a neki tužilac reče da je hakerstvo 99,5% stvar belih muškaraca. Znam da haker nije išto što i nerd, ali gledam više uglova, i stvarno jeste interesantno. Jedina koju sam, doduše ovlaš tražeći, našao je Susy Thunder, i gomilu "radova" koji kažu da su žene pasivne a muškarci istražuju...itd. bulšit uglavnom. Čudno, pošto je podatak da ih je u industriji biolo 10% šezdesetih, 25 sedamdesetih i oko 40 osamdesetih, koliko znam, tačan.

 

Nego, da ne odlutamo predaleko od serije, ne čini li ti se da je klinka previše starbuckolika (iz BSG)?

 

@fins fleet: +1

Link to comment

za gledanje između je dobra i  happy valley

 

http://www.imdb.com/title/tt3428912/?ref_=nv_sr_1

 

igra steve pemberton arhivator volonter iz whitechapel-a

 

super je, navijala sam ko na utakmici. jedva cekam rasplet. 

 

tacno sam osetila da mi je nesto poznato. evo ga na imdb, scenaristkinja i reziserka radila je i skot&bejli

Edited by darling
Link to comment

Pridruzujem se Penny Dreadful bazi. Super je, ona Evina scena iz druge epizode neverovatna :Hail: carica. Cak mi je i Dzos Hartnen prijatno iznenadjenje, kad sam prvo video da i on igra blago sam se skiselio, ali ispao je za sad vise nego dobar. Valjda omatoreo, plus sminka, pa je babyface faktor smanjen. 

 

A sto ne rekoste da glumi i moj omiljeni James Bond. Pa samo onaj glas cini pola atmosfere serije  -_-

 

 

E da, još jedan detalj, izgleda da ono sa prošloepizodne seanse oko Mine nije bilo tačno, nije umrla u detinjstvu na afričkoj ekspediciji sa tatom, nego ipak kao u Drakuli? Šta je onda Eva kanalisala uopšte...? Malo me razočaralo to, ona priča me se više dojmila.

 

Mogao bi topić da se otvori, da ne gnjavimo ljude ovde...

 

Pa ko kaze da je ona Itanu rekla istinu. Mislim, svidja mi se sto se radnja razvija sporo, pa iz epizode u epizodu saznajemo vise. Ko zna sta se tu stvarno desilo. 

Link to comment

Bram Stoker?

 

Ma ok, ali ne mora da znaci da ce se oni drzati knjiga ne znam ti ja koliko. Mozda je to bio samo namig knjizi, a ono sa seanse prava prica. Mada, Minu (kad se pojavi) prikazuju kao poodraslu, tako da ne znam :D

 

BTW, jel se oglasio Alan Mur? Ne zali se da su ga pokrali?

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Moore je transcendirao u nama nepojmljivo stanje gde ga ne može dotaći nikakva medijska produkcija osim ako joj se svesno poda iz mističnih razloga -_-

 

Kao što ljudi u startu rekoše, ovo je neuporedivo bolja Liga od onog izgovora za film koji se tim imenom kitio. Ali meni ipak žao što Eva Green nije dobila priliku da bude Mina Murray iz stripa :(

Link to comment

Cekam je vec par meseci, ali nije lako uci u cipele Shielda i Southlanda. Smorih se sad jbg, a vidim i na imdb uopste nije neko odusevljenje :(

Jesi pogledao?

Druga je jos gora.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...