Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Šteta za Almost Human, ali sami su krivi. Svaki nagoveštaj nekog ozbiljnijeg pomaka u zapletu je u povoju sasečen. Nikada nismo saznali ko su ljudi koji žive van gradova i zašto, nikada nismo saznali ko je reprogramirao Dorijana i zašto, nismo saznali ništa o teroristima zbog kojih Keneks nema nogu i tako dalje i tako redom. Završena je epizodom koja je komotno mogla da bude bilo peta, bilo deseta sve jedno je, nije bila epizoda za kraj.

Link to comment

zavrsena prva sezona Blacklist... posle smora od prvih 6-7 epizoda, James Spader potpuno izdominirao ostatkom i pretvorio je u odlicnu seriju :Hail:

Link to comment

Pa to mi kaži! :Hail: :Hail:

 

I sad ću taman da započnem drugu sezonu Arrowa, ako se nije završila, uskoro će. :)

 

Upravo je zavrsena, spektakularno :)

Link to comment

Ima li neko neku preporuku za skandinavski noar ili nešto drugo (ne računa se Valander, Ubistvo, Bron, Those who kill i Borgen)?

 

mammon

 

ornen

 

salamander  je doduse belgijski, al ne smeta

 

johan falk  je super, to su tv filmovi, ovaj s linka je prvi, ostale pronadji sam. tu je kinaman genijalan. zapravo, ta serija treba da se zove po njemu frank vagner :D 

Edited by darling
Link to comment

zavrsena prva sezona Blacklist... posle smora od prvih 6-7 epizoda, James Spader potpuno izdominirao ostatkom i pretvorio je u odlicnu seriju :Hail:

 

+1

poslednih 3-4 su bile odlične.

 

inače, mislila sam da samo ja ovo gledam  :D

Link to comment

inače, mislila sam da samo ja ovo gledam  :D

 

Svašta. :)

 

Dobre su bile stvarno. Ne bih rekao da je Blacklist odlična, ali jeste dobra i super je za gledanje između. I konačno neki Srbi kriminalci-koljači da bar jedan od njih tečno priča srpski.

Link to comment

Zaboga Lrde, ovo je preslikani The League of Extraodinary Gentlemen, kako ti je promakla 1 takva paralela pri predstavljanju serije? :D

 

Ova prva epizoda... pa onako, mestimicno smaraju s dugim scenama bez dijaloga, klisea malo previse za moj ukus, horor elementi ne preterano uspesni, sve u svemu - nije lose! Probacu malo da ispratim, rdjavije™ od onog LOEG filma ne moze biti.

 

Moj utisak je bio isti posle prve, ali posle druge - mnogo sam bliži Lrdovom! Izuzetno je ambiciozno, nema šanse da ne bude teško razočaranje kad je zlikovci saseku u korenu jer ne gleda dovoljno stoke, ali za sada uživam :jerry:

 

Evina spiritistička™ seansa je bila fenomenalna, kao i ceo podzaplet oko Frankenštajnovog stvorenja (izbegnuti svi stereotipi, svaka čast). Dosta je inteligentno pisano za tralala kitchen sink pristup hororu - ekspozicija nam se ne nabija u uši najprostije moguće nego je pametno provuku kroz smislene dijaloge, npr. kad Murray ide kod onog egiptologa, očekivao sam klišeizirano prevođenje hijeroglida rečenicu po rečenicu, a dobio sam dva pasusa priče o odnosu Amuna i Amunet i ekstrapolacije o nekakvoj apokalipsi koja bi mogla da usledi. Takve scene su uvek prijatno iznenađenje, 10/10 :Hail:

 

Nervira me samo potpuno suvišni Amerikanac revolveraš koga igra onaj iritantni lik čijeg imena ne mogu da se setim, ali čak i njegov deo priče vadi ona sjajna irska kurva... plus što postooje nagoveštaji da će i od njega da naprave nešto natprirodno, teško da će ostati Tom Sawyer™.

 

Ma sve je fenomenalno sprtljano u prve dve epizode, stvarno dostojan naslednik (u duhu) LXG stripa, ako ostatak bude na 50% ovog nivoa bući prezadovoljan.

Link to comment

Burning Love (2012–)
 
Kakvo prijatno iznenadjenje...u pitanju je parodija na one retardirane reality show programe gde nesrecnici traze svoju srodnu dusu...glumi onaj car sto se pojavljuje i u seriji Party Down (lik sto zeli da otvori Soup 'R Crackers)...

Link to comment

Ken Marino se zove gospodin :)

 

Ali kad smo kod Party Down, njegov kolega iz te serije glumi u Silicon Valley, koja je gle iznenađenja, u stvari dosta dobra serija :o I MauDau nekad ume da pogodi sa preporukom...

Link to comment

nooooooooooooooo! skotovi ubili Legit! taman sam posle ove druge sezone odlučio da mi je to najbolja nova serija, kad ovo...
silicon valley se fino razvija, but it's no legit... :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...