Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

GCC: The Strange Case of Mr. Hyde was your first foray into comics, and was based on a film concept. I read that you worked back and forth on the comic and film scripts. What was that process like?Cole Haddon: It was, I’d say, the best experience I’ve ever had as a creator. And probably one I’ll never have again. I say that because the lengthy development/writing period isn’t one that either the film or comic business normally allows. It started with a pitch to producers Mark Gordon Company and, of course, Dark Horse Entertainment. Dark Horse agreed it was a great premise for a film and agreed to produce both it and the comic book mini-series that it would be based upon. I then set out, with Keith Goldberg at Dark Horse, to develop the outline for the film. Keith is a story genius, for my money. He beat the hell out of me, but got, I think, some of the best work I’ve ever done out of me as well. After the outline, we pitched the film around town to buyers. Skydance Entertainment bought it, and that’s when the real work started. I first wrote the comic books based on the film outline, then I went back and wrote the screenplay based on both the outline but also, more extensively, the comic book. Things had evolved, story-wise, during the writing of the series, I guess you’d say. After the screenplay, though, the story had evolved even further, had gotten even better I thought, and so I then went back and rewrote the comic book. After that, believe it or not, I went back and rewrote the screenplay. All of that work resulted in The Strange Case of Mr. Hyde, or, as the film adaptation will be called, just Hyde. It might sound exhausting, but I’m extremely proud of the results.
A, ovaj stoji iza svega: Robert Greenblatt... Šta ti ga ja znam, izgubio je 3 nominacije za Emmyja u ekipi skupa sa Alanom Ballom, a 5 ukupno... Uostalom, pročitaj na sve na wikipediji, mislim da je dovoljno da se dobije utisak... Em mi nisu omiljeni horori, em mi je ovaj što je sa katastrofe od CW-a sada doveo Hanibala i Drakulu na NBC za totalno izbegavanje...Kako ću malo sutra možda i zvirnuti u seriju, evo ti malo glupih podataka da ti olakšam izbor dodatno sugerišem da je gledaš. Ipak, sam ti je blago natuknuo :D
Link to comment

Kasno, Ajante, kasno...Pogledao sam. Teško opisivo, ne znam ni odakle da počnem, pa je možda bolje da ne počinjem. Retko se viđa onako nešto, baš retko. Nema čak ni neki minimalni treš kvalitet prve sezone Revolutiona ili prijemčivu saharinsku boziranost Grimma.

Link to comment
preporuka za peaku blinders samo ne znam jel izasla ta sesta epizoda ili ne...cillian i dalje radi svoj posao odlicno :) ...i, i dalje je sladak :)
izasla je sesta jos proslog cetvrtka.serija nista spec, da ne kazem glupa i nicim izazvana. al sam se ja navuko na epohu, pa gledam sve redom...
Link to comment

6. epizoda Bron-a najbolja do sada. Od trece pa nadalje su sve bolje i bolje, a ova je bila vrhunska, nekoliko odlicnih scena i par neocekivanih obrta. Nadam se da nece uprskati sa raspletom. Odnos SageNorenLänskrimMalmö i Martina je dirljiv, ali ne i patetican, samo da ga ne upropaste nekom romansom u buducnosti. Odnos Martina i Jensa isto jako zanimljiv.

Edited by Naa
Link to comment
izasla je sesta jos proslog cetvrtka.serija nista spec, da ne kazem glupa i nicim izazvana. al sam se ja navuko na epohu, pa gledam sve redom...
svakom svoj senzibilitet....volela bih da vidim ian mcShanea-a u ovoj seriji...legao bi ko kec na 11 :)
6. epizoda Bron-a najbolja do sada. Od trece pa nadalje su sve bolje i bolje, a ova je bila vrhunska, nekoliko odlicnih scena i par neocekivanih obrta. Nadam se da nece uprskati sa raspletom. Odnos SageNorenLänskrimMalmö i Martina je dirljiv, ali ne i patetican, samo da ga ne upropaste nekom romansom u buducnosti. Odnos Martina i Jensa isto jako zanimljiv.
ne govori nista vise ! :)))) danima razmisljam sta sve moze da se desi ....
Link to comment
ne govori nista vise ! :)))) danima razmisljam sta sve moze da se desi ....
Pa, šta razmišljaš kada će klinca na kraju morati da vaskrsnu iako su na njega zaboravili, pa tupe novi slučaj istog sadržaja...
Link to comment
Pa, šta razmišljaš kada će klinca na kraju morati da vaskrsnu iako su na njega zaboravili, pa tupe novi slučaj istog sadržaja...
to se zove ljubav :) mogu li ja da nesto zinem a da se ti pametnjakovicu ne ubacis?
Link to comment
ne govori nista vise ! :)))) danima razmisljam sta sve moze da se desi ....
Ma necu, ni u spojlere ne stavljam, zato sto se ja uvek zeznem pa ih otvorim.
Odakle si skinuo engleski prevod?
Nisam skidala, gledam na TV-u na svedskom koji znam, a za danski ide titl. Inace je najveca zabluda u seriji da se Svedjani i Danci tako bez problema razumeju, cak i deca.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...