Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Aha, onda nema smisla da skidas tu seriju jer skoro da nema veze sa Bletchley Parkom.
Dodje covek na forum, i trazi savet, podrsku... a dobije tebe <_<Do sad sam i zaboravio koju seriju treba da gledam
Link to comment
Broadchurch i The Bletchley CircleNišta posebno.Broadchurch je opaka produkcija, solidno izgleda. Prve dve epizode vrište da se muče i da će verovatno dole, i na dole i ide. Treća i, pogotovo, četvrta epizoda - najgore. Drama se rve, koncept se isteruje. Ako se to izdrži, onda krene na bolje. Beskrajno pretenciozna serija, ali podnošljiva. Ima lepih, ima dugih, ima složenih vizuelnih ugođaja (pada mi napamet, recimo, BBC-jev Luther). A, referentnost, što bi se reklo, od Kulina bana, pa sve do Japana...The Bletchley Cirle, skromniji ITV-ev uradak, na nivou Whitechappela. Lavirint misterije, zapleta i raspleta u stilu ementalera. Ipak, četvrtasti tvrdi ima dovoljno soli, sira, a opet ima dovoljno razbijene linearnosti da poremeti dramu da bude malo dosadnija, i neposrednom prijemčljivošću kreature stekne lakši prolaz mimo lucidne i sve zahtevnije uređivačke politike. Drugim rečima, budalaština koja je mogla biti mnogo zanimljivija i nadahnutija, ali zamalo. Maler sam kada biram ITV-jeve serije, uvek naletim na takve.
Link to comment
The Bletchley Cirle, skromniji ITV-ev uradak, na nivou Whitechappela. Lavirint misterije, zapleta i raspleta u stilu ementalera. Ipak, četvrtasti tvrdi ima dovoljno soli, sira, a opet ima dovoljno razbijene linearnosti da poremeti dramu da bude malo dosadnija, i neposrednom prijemčljivošću kreature stekne lakši prolaz mimo lucidne i sve zahtevnije uređivačke politike. Drugim rečima, budalaština koja je mogla biti mnogo zanimljivija i nadahnutija, ali zamalo. Maler sam kada biram ITV-jeve serije, uvek naletim na takve.
vera nije takva.jel gledao neko the village? recenzije su smuti pa prospi, ne lozi me ni tema previse, ali john simm i peter moffat zajedno, moze da bude super.
Link to comment

The Fall stvarno deluje...zanimljivo. Mada me nešto ne privlači da nastavim dalje. Daću šansu i drugoj epozodi. Nekako je premalo atmosfere za tako sporu radnju. Ali, Skali je stvarno :wub:

Link to comment

ja sam odgledala the village i dopalo mi se, istina je da sam ja malo mimo sveta.sada gledam rectify i to mi sve sviđa. i the fall pratim i za sada nemam nekih zamerki.

Link to comment

da, kada sam prosli put trazio nalazio sam samo prvu epizodu a iz nekog razloga sam zamislio da je sezona gotova i da negde mora da budu sve epizode, sad sam proverio i vidim izasle tek dve epizode :isuse:

Link to comment

Odgledao juce prvu - mnogo mi je sporo. Da li se radnja malo ubrzava u drugoj?@Takanohana: Ako ides kroz neki UK proxy, moze da se gleda na BBC Iplayer-u.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...