Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Meni se svidja. Ne poznajem taj deo istorije, ali deluje mi da pokušavaju da prikažu realno tadašnji život i običaje. U svakom slučaju svaka epizoda mi proleti za čas.
Evo, pogledao sam sinoć prvu i meni se takođe dopala. Zanimljivo deluje, malo je drame radi cheesy u nekim elementima, ali interesuje me da nastavim. Ove ostale ću u "jedna pred spavanje" ritmu, taman da uhvatim priključak.
Link to comment
Stvarno je fascinantno kako je toj seriji opao kvalitet i gledanost (sudeci barem po ljudima koje znam; svi su je pratili i jednom trenutku odustali), a ona se valjda i dalje snima
Ne snima se više.Ja sam izgleda jedan od retkih koji je to odgledao do kraja. Jesu one prve 3 najbolje. Sledeće dve su sa tim meksičkim senatorom. Posle toga svaka sezona je nekako sama za sebe, pa i nije baš tako teško za gledati. Ali ljudi su očigledno bili naviknuti na atmosferu prve 3 sezone pa su valjda bili malo iznenadjeni daljim tokom. A istina da radnja ne bi mogla ići dalje da su ostali u Agresticu i posle 3 sezone. Da li su posle toga mogli bolje da naprave? Da, ali ni ovo nije toliko loše kako se priča. !!!! Sledi kratak spoiler 6-8 sezone !!!Šesta sezona je nekako "on the road" sezona, jer konstantno beže i sakrivaju se od Meksiknaca(ali mislim da ga i nema baš nešto do pred kraj, ima onaj njegov plaćenik valjda, ne sećam se više)Sedma je u New Yorku posle neke vremenske distance koju je Nancy provela u zatvoru, a ostatak društva u Evropi. Osma je vraćanje u predgrađe i pokušavanje da se bave legalnim (travom) poslom. Na kraju sezone se vraćaju u Agrestic. Opet imamo vremenski skok, trava je legalizovana, Starbuck hoće da otkupi za veliku lovu lanac kafića sa travom. Nancy je većinski vlasnik, ali svi su deoničari....
Link to comment

Ta poslednja sezona Weedsa i nije loša. Ono sa Kopenhagenom i bežanjem je jedva gledljivo, ali čitava serija pretenduje samo da bude zabavna i ništa više, a Mary Louise Parker bih gledao i u filmu o planiranju venčanja. :wub:

Link to comment
130409123807-cnni-tvbox-bourdain-c1-main.jpgodlican je bourdainov novi serijal putopisa! slicno kao "no reservation", samo je hrana manje u fokusu, mesta su pazljivije birana i uz bolju produkciju (cnn emituje).prva epizoda iz mijanmara je spektakularna vizuelno!p.s muziku za spicu su uradili josh homme i mark lanegan. Edited by Takeshi
Link to comment
Continuum i dalje rula. Pogledao sam i odgledao sa većim guštom nego GoT.
Ima topic SF Serije, tamo smo se raspravljali o Continuumu. Nisam znao da neko ide dotle da mu ova serija rula.
Link to comment

Daleko je ovo verovatno od nasih ekrana, ali hajde da postujem:

FX, James Ellroy Developing Drama Based on Famed Detective Fred Otash3:00 PM PDT 4/22/2013 by Lesley GoldbergPeriod entry "Shakedown" is inspired by the life of the former private eye who claimed to have listened in on some of Hollywood's most personal matters.FX is turning its lens on one of Hollywood's top former private eyes.The cable network is developing Shakedown, a period drama inspired by the life of Fred Otash from writer James Ellroy, The Hollywood Reporter has learned.Shakedown is set in the tabloid world and underbelly of Los Angeles, circa the late 1950s. The drama centers on the city's top informant/operator/wire tapper/fixer Fred O'Tash, who lives and works where the glamor and grime intersect.Ellroy will pen the script and executive produce the FX Productions vehicle alongside Joe Roth, Clark Peterson, Steven Hoban and Palak Patel.For Ellroy, the small-screen project marks his latest work to feature Otash. The crime writer previously used a fictionalized version of Otash in two of his novels from the Underworld USA trilogy: 2001's The Cold Six Thousand and 2009's Blood's a Rover. He's also the central figure in another Ellroy short titled Shakedown, which featured the character in purgatory.Otash, who passed away in October 1992, was a somewhat dubious 1950s private eye who claimed to have listened in on Marilyn Monroe having sex with John F. Kennedy; worked for Judy Garland and others; and taped Rock Hudson telling his wife he was gay. Mike Wallace famously confronted him in a heated interview.His career collapsed in the 1960s when Congress began to scrutinize some of the sleazy magazines he worked for. He was one of the people on whom Jack Nicholson'sChinatown character was based.
Link to comment
Daleko je ovo verovatno od nasih ekrana, ali hajde da postujem:
:Hail: :Hail:Pa ne, ovo je televizijski događaj istorije televizije. Jedini pravi Bog koga smo imali na malim i velikim ekranima je bio Vajer, ali ovo je valjda prvi put da je Bog direktno umešan u pravljenje serije.
Link to comment

Tek sam sad stigao do januarske epizode Modern Family, "Fulgencio"... mislim da je neko pominjao ovde ranije? Ona kad Phil i Luke izvode čuvenu sekvencu iz Kuma sa krštenjem, konjskom glavom, itd.? Nisam mogao da se sastavim od smeha, neverovatno je dobro :Hail:

Link to comment

Odgledah američki Shameless.Mejsi je takva jedna carina da je to neverovatno, iako je za njega ovo verovatno bila laganeze uloga.I muzika. U skoro svakoj epizodi sam otkrio po neki zanimljiv bend, za koji ili nisam čuo nikad ili tek jedva.

Link to comment

Odgledala sam Broadchurch, britanska detektivska drama od 8 epizoda.http://www.imdb.com/title/tt2249364/?ref_=sr_1Iako je sve ovo već viđeno, ubijeno dete, ožalošćeni roditelji, šokirana zajednica (malo obalsko mesto koje živne tokom letnje sezone), pojedinac koga su tabloidi izložili linču, policajac koji hoće da po cenu života reši slučaj, ova serija je dokazala da britanska TV produkcija može od svega da napravi remek-delo.Preporučujem svim ljubiteljima žanra, obavezno gledati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...