Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Jel ovo za Shameless? Postoje i spoileri jebiga.
Ma nije ništa konkretno spojlovao. A i to su stare epizode. Mislim da je serija zaslužila svoj topic, ali bi bilo lepo da ne otvaramo novi nego da se splituje sve što je bilo. Ja sam pogledao sve što je bilo do sada. :cry: Sad ne znam šta da radim. :cry: Osećam se napušteno i nezaštićeno. :cry:Probao sam i britanski, ali ono mi je potpuno bezveze.
Link to comment
Gledao ja prve 2-3 epizode, nije loše mada nešto smeta, nisam siguran šta. Lepo zapliću za sada, nema previše "out there" elemenata da me nerviraju...
na temu Utopije, pogledao sinoć prve dve epizode. odlična je, napeta i mistična, i nije da mi nešto smeta nego ima neka knedla u toj freaky atmosferi. pitanje je kako će se to razviti.nastavlja se tek u septembru?
Link to comment
Moram da prijavim da se The Following od npr. 4. epizode prilicno raspao...
Meni je od početka bila bulja, ali mi je poslednjih par epizoda gledljivo zbog dinamike i razvoja radnje.
Link to comment
na temu Utopije, pogledao sinoć prve dve epizode. odlična je, napeta i mistična, i nije da mi nešto smeta nego ima neka knedla u toj freaky atmosferi. pitanje je kako će se to razviti.nastavlja se tek u septembru?
Da ti ne spoilujem, ali ne izgleda kao da se nastavlja uopšte. Šest epizoda i laku noć, Britanci to rade bez razvlačenja u nedogled.Odgledao sam do kraja, imam samo dve nerdy zamerke (ne računajući Grantov goth izgled):

1. Scenario globalne sterilizacije zarad spasa ljudske rase. Budalaština. Prenaseljenost se ne rešava tako što istrebiš 99% populacije i tragično smanjiš sposobnost preostalom jednom procentu biodiverzitet, body of knowledge, i uopšte šansu da preživi. Još gluplja je priča da se to radi iz plemenitih pobuda, da bi se ljudi spasli neizbežne gladi i ratova za resurse. Čovečanstvo celu svoju istoriju gladuje i ubija se zbog resursa. Činjenica da nas je sad ovoliko puno to ne menja kvalitativno, samo kvantitativno. A što se tog kvantitativnog aspekta tiče - priroda to sama reguliše. Kad se istrebimo međusobno, biće lakše preživelima da opstanu. Ne mora se veštački ići do apsolutnih ekstrema.2. Postavka po kojoj supertajna organizacija koja je pustila pipke bukvalno kroz ceo svet i u vlast na svakom nivou - potpuno zavisi od jednog Vrhovnog Vođe. Ako njega neko ubije, globalni gigant se automatski parališe i odumire. Nije nego. Tako mogu da funkcionišu Bond villain organizacije, ali ne one koje su ovako razgranate. Šta taj Mr. Rabbit radi po ceo dan, vuče konce svojih sto miliona marioneta i daje im hour-to-hour uputstva kako da se ponašaju i čime da se bave?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Meni je od početka bila bulja, ali mi je poslednjih par epizoda gledljivo zbog dinamike i razvoja radnje.

Ono troje u kuci s detetom je toliko ubilo seriju da je na ivici negledljivosti. Plus razocarao me i Bacon, apsolutno nicim ne doprinosi poboljsanju kvaliteta, karta raspalog alkosa, ex nekakve face, depresija, nesrecna ljubav, bla bla bla, klise za kliseom... sve vidjeno X puta, i to u boljim izvodjenjima. Frajer glumi kao kuvana noga, klasicno otaljavanje sljake.Pa onda scena sa onom ludacom i vezivanjem Bacona koja traje i traje je bila za povracati. Pogledacu verovatno sezonu do kraja jer sam mazohista ali nesto mi je na pocetku obecavalo, ne secam se vise ni sam sta...

Link to comment
Оno troje u kuci s detetom je toliko ubilo seriju da je na ivici negledljivosti. Plus razocarao me i Bacon, apsolutno nicim ne doprinosi poboljsanju kvaliteta, karta raspalog alkosa, ex nekakve face, depresija, nesrecna ljubav, bla bla bla, klise za kliseom... sve vidjeno X puta, i to u boljim izvodjenjima. Frajer glumi kao kuvana noga, klasicno otaljavanje sljake.Pa onda scena sa onom ludacom i vezivanjem Bacona koja traje i traje je bila za povracati. Pogledacu verovatno sezonu do kraja jer sam mazohista ali nesto mi je na pocetku obecavalo, ne secam se vise ni sam sta...
Нема потребе да не спојлујемо, прошло 48 сати. :)Цела премиса је више него занимљива: генијални психопата серијски убица регрутује следбенике серијске убице и онда играју игру са полицијом и ФБИ. Али, комплетна егзекуција је млака, неубедљива и неинспирисана. Бејкон је стварно једно велико ништа, али мени је било занимљиво оно са уцењивањем адвокатице и признањем једног из тројке.Ја гледам само зато што ме та тематика занима, али све остало је од почетка стварно лоше.Него, само да кажем да су Вемпајр Дајаријес и даље пример како треба да изгледа мејнстрим тинејџерска серија.
Link to comment

Pogledao sam i drugu epizodu Utopije i teško mi je gledljiva sad. Ne samo da je stil otišao daleko iznad sadržaja, nego me i taj stil užasno nervira, a pritom mi je i Džesika nepodnošljiva.Vini™ trenutak: Zašto su ona dva negativca tako zajebani? Što im niko od ubijenih nije izvukao uši? Jedan mali mršavi i mali debeli.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...