Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Ali kakav seljak...Kad kaze "dansku seriju Killing" , a u stvari taj prevod na engleski bi bio the crime ili criminal offence.Samo sto ovo drugo danci ne koriste, dakle The crime.Ali o kome mi pricamo jbte...I takvom blesanu su dali priliku i novce da radi knjigu o FEST-u!

Link to comment

loša vest - unsuperwised ubivenjoš lošija vest - how i met your mother dobio još jednu sezonu da se razvlačinego, šta čovek da gleda narednih par nedelja? vidim samo charlie brooker's screenwipe da me zanima...

Link to comment

@vini pu: Ukusi su različiti, meni su prijatelji vrhunska komedija, mada kako sada obnavljam Seinfeld-a primećujem dosta maknutih fora, dočim dva i po čoveka ne podnosim.Više mi smeta sam početak, nema strane komedije koja može da parira domaćoj, otkud to, na koje domaće on to misli. Sve što sam uhvatio kod nas je bilo vrlo teško smestiti u komediju, ne znam, moji gledaju nekog rođaka sa sela, nekog Drakčeta, i šta god da se dešava ja uvek čujem neku tužnu muziku i manda često rida nešto...doduše, da ne grešim dušu, nisa imao snage da pogledam par povezanih epizoda bilo čega.Da li je neko kod nas prikazivao Louie-a?Šta fali Raising Hope - koji ima priču koja super leži ovde, šljakerska porodica nagajbljena kod senilne babe, neželjeno dete, problemi odrastanja, osamostaljivanja, prizeman humor. Ili Happy Endings, koji je isto prihvatljiv, ili two broke girls ili new girl.A mogli bi malo i da rizikuju sa novim igračima, imaju valjda neki osećaj šta bi moglo da preživi. Možda Wedding Band ili tako nešto, ili u kratkoj formi čak Guys with kids koji, koliko god se mnogima ne sviđa, ima šanse da opstane, Go On je izgleda odličan u brojkama. A pored komedija ima i Chicago Fire, Grim, Revolution...Nego, Rizzoli & Isles anybody, gledao pilot, svideo mi se, da li da ga pristavim ili ne, dileme dileme :)

Link to comment

Ma, Prijatelji su skroz okej. Mejnstrim PG 13 sapunjavi njanja sitkom i za to je super skroz. Ako neće animacije već ne smeju da prikazuju Filadelfiju ili Luija na RTS-u, imaju Modern Family, Parks and Rec, Community i mnogo drugih serija. Očigledno je da lik priča napamet, pogotovo sa tim "strane ne mogu da pariraju našim".

Link to comment

Svidja mi se prva epizoda Nashville. Ne znam jel zato sto je stvarno dobra, ili zato sto volim sve sto ima veze sa americkim jugom, a bobami i countryjem...

Link to comment

Verovatno misli na to da ne mogu da pariraju nizinom cene, ali ako to misli onda neka i kaže, a ne tu nešto "Pa trenutno je celosvetska komedijska produkcija u krizi kvaliteta, zato smo prinuđeni da se oslonimo na uvek pouzdanog Sinišu Pavića..."

Link to comment
Ma, Prijatelji su skroz okej. Mejnstrim PG 13 sapunjavi njanja sitkom i za to je super skroz. Ako neće animacije već ne smeju da prikazuju Filadelfiju ili Luija na RTS-u, imaju Modern Family, Parks and Rec, Community i mnogo drugih serija. Očigledno je da lik priča napamet, pogotovo sa tim "strane ne mogu da pariraju našim".
Namerno nisam spomenuo mokumentarce :), nešto ne mislim da bi se dobro primili kod nas, ali je izbor svakako veliki.@vini: Ko zna šta taj misli :)Doduše, ipak su uzeli Episodes, koje su meni odlične, koje imaju naručenu treću sezonu, kritika ih hvali, dosta ih je televizija uzelo, ali teško da će biti široko prihvaćene, a i imaju tu manu engleske (ko)produkcije, sezona od sedam, tj. deved epizoda (i treća je devet).Samo što imam utisak da su je pokupili samo zato što je neko prepoznao ime jednog od glumaca, pošto vidim da je predstavlja kao projekat Met LeBlanka a u stvari je projekat Dejvida Krejna, kokreatora Prijatelja, i radi se o britanskom bračnom paru koji prenosi svoju komediju iz Engleske u USA, kuriozitet je što Met glumi samoga sebe, do te mere da ga svi prepoznaju kao Džoija iz Prijatelja, ali to nije glavna fora.No, da ne dužim, nije ni ta kriza kvaliteta baš takva, tj. čini se da je više izazvana svojevrsnom promenom pravca, mislim da se cilja što širi spektar gledalaca nspram samo određenih ciljnih grupa, pa kada pokušaju da pritisnu svačije "dugmiće" u stvari zeznu stvar i nikome ne ispune očekivanja, i posle sezonu ili dve se gase. Upravo ono što i oni na RTS rade sa svojim serijama, najbitnije im je da imaju milion gledalaca, i to uz besomučno reklamiranje, intervjue, itd., odrade sezonu ili dve i beže dalje, tako da kada neko sa RTS priča o krizi kvaliteta, to je.... Edited by Vapad
Link to comment
Doduše, ipak su uzeli Episodes, koje su meni odlične, koje imaju naručenu treću sezonu, kritika ih hvali, dosta ih je televizija uzelo, ali teško da će biti široko prihvaćene, a i imaju tu manu engleske (ko)produkcije, sezona od sedam, tj. deved epizoda (i treća je devet).Samo što imam utisak da su je pokupili samo zato što je neko prepoznao ime jednog od glumaca, pošto vidim da je predstavlja kao projekat Met LeBlanka a u stvari je projekat Dejvida Krejna, kokreatora Prijatelja, i radi se o britanskom bračnom paru koji prenosi svoju komediju iz Engleske u USA, kuriozitet je što Met glumi samoga sebe, do te mere da ga svi prepoznaju kao Džoija iz Prijatelja, ali to nije glavna fora.
Episodes je odlična serija. Super što su je pokupili.
No, da ne dužim, nije ni ta kriza kvaliteta baš takva, tj. čini se da je više izazvana svojevrsnom promenom pravca, mislim da se cilja što širi spektar gledalaca nspram samo određenih ciljnih grupa, pa kada pokušaju da pritisnu svačije "dugmiće" u stvari zeznu stvar i nikome ne ispune očekivanja, i posle sezonu ili dve se gase. Upravo ono što i oni na RTS rade sa svojim serijama, najbitnije im je da imaju milion gledalaca, i to uz besomučno reklamiranje, intervjue, itd., odrade sezonu ili dve i beže dalje, tako da kada neko sa RTS priča o krizi kvaliteta, to je....
Kakva kriza kvaliteta, nikad se bolje serije nisu snimale, od komedija do drama. Nikad manje cenzure nije bilo. I koji je to autoritet Ivan Karl da se ozbiljno shvata njegovo proglašenje krize kvaliteta anglo-američkih serija.
Link to comment

Taj čovek je, valjda, selektor Festa i, gotovo sigurno, urednik filmskog programa RTS-a, u tom grmu leži zec.RTS je javni servis, meni jako smeta njihova selekcija i produkcija, a kada neko ko je zadužen za istu lupi ovako ne mogu a da se ne zabrinem. Ono jest', ja imam net, pa kompenzujem, ali nemaju ga svi. Mislim da je i izbor serijskog i filmskog programa bitan, jednako kako i izbor emisija iz nauke, RTS bi trebao da, sufinansiran od strane građana pruži raznolik i kvalitetan sadržaj u svakom segmentu i doprinese stvaranju bolje društvene klime obrazujući nacion na svaki mogući način, pa iz kroz humorističke serije koje, jako često, kroz humor obrađuju ozbiljne teme (Seinfeld i epizoda Outing :) ). Što se mene tiče, više SF-a i animea, kada im već plaćam tu šugavu pretplatu. :D Zbilja, ako nemaju novaca za kakvu dobru stranu seriju što barem ne pokušaju da snime nešto originalno, i šta je uopšte bilo sa onim konkursom za scenarije, da li je ikada snimljena serija po nekom pristiglom, da li su ikada pokušali razvoj kakvog originalnog sitkoma, horora, krimića ili, nedodobribob SF-a ili makar da pokušaju, iz zezanja, da filmuju neke naše epske pesme i onako je to sada popularna tema (uf, što bi bio dobar anime Marko Kraljević :D)...nešto nisam video da uopšte pokušavaju.A to sve nije ni moguće kada jedan ovakav čovek bira šta će ići, mi izgleda nemamo nikoga ko je relativno normalan da postavimo na to mesto, ja bih iz zezanja stavio onu dvojicu što rade, još uvek, šok koridor, nema šanse da pokvare nešto a barem bi program bio življi.

Link to comment
Kakva kriza kvaliteta, nikad se bolje serije nisu snimale, od komedija do drama. Nikad manje cenzure nije bilo. I koji je to autoritet Ivan Karl da se ozbiljno shvata njegovo proglašenje krize kvaliteta anglo-američkih serija.
ma vole ljudi da seru da je televizija nikad gora, culi su to na televiziji :)dok realno nikad nije bilo vise vrh programa i nikad nije bilo vise krs programa, dakle produkcija je prekvasala. a gleda ko je cemu sklon.edit, a rts nema moralno pravo da komentarise ikoga sem sebe. televizija kojoj je programaska orijentacija da bude krs i dodvori se zamisljenoj babetini s planine jelice, smatrajuci bas nju prosjecnim gledaocem.mada, treba pohvaliti forbrydelsen Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...