Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

ja upravo zavrsavam prvu sezonu Oz-a. dosta je slicno radjen kao homicide, vidi se da je ista ekipa radila. sto znachi da je super. ipak, dosta iza vecine HBO serija [wire, deadwood, rome...]. plus sto stalno imam osjecaj da ce harrold perrineau da vrisne 'waaaaaaaaalt'bones je ok za pogledati kad nemas sta drugo da radish. ne bih je skidao, ali kad je zakachim na tv [ishla je na hrvackom rtlu] - pogledam. glavna glumica je sestra zooey deschanel tako da molim da joj se ukaze 1 postovanje angry.gif
Sjajan je Oz, za klasu bolji od svih trenutno aktuelnih serija.Ja sam poceo da gledam Boston legal, nije losa serija za 5 popodne radnim danom :) Edited by Feindouno
Link to comment
Jel ima negde prevod na srpski za Generation Kill vidim svi je hvale al titlova nigde.
Mislim da je jako tesko prevesti onaj vojnicki recnik na drugi jezik i da i dalje ima smisla...
Link to comment

Yepp. Al ako se odlucis na gledanje na engleskom obavezno precesljaj recnik koji imaju na hbo sajtu, jer koriste gomile vojnickih fraza za koje nema objasnjenja u seriji. Inace kada su seriju slali kriticarima u paketu je isao i vojni 'renik' da ovi mogu skapirati o cemu se radi.

Link to comment

Trebali su onda kao u prvim epizodama Rome-a da u zagradi daju i objasnjenje izraza...Ovako nesto, ako sam dobro pronasao...871360||875259||the darling of Venus*, Gaius Julius Caesar.875260||875260||*Caesar's family, the Julii, pretend to be the descendants\~of Venus' grand-son by Enea, Iulus.1096126||1098948||Widow of noble Publius who died at Carrhae.*1098949||1098949||* Terrible defeat for the Romans in 58 b.C.\~The Parthians killed 5500 Romans, and Crassus who was in the triumvirat with Pompey and Caesar.

Link to comment
Trebali su onda kao u prvim epizodama Rome-a da u zagradi daju i objasnjenje izraza...Ovako nesto, ako sam dobro pronasao...871360||875259||the darling of Venus*, Gaius Julius Caesar.875260||875260||*Caesar's family, the Julii, pretend to be the descendants\~of Venus' grand-son by Enea, Iulus.1096126||1098948||Widow of noble Publius who died at Carrhae.*1098949||1098949||* Terrible defeat for the Romans in 58 b.C.\~The Parthians killed 5500 Romans, and Crassus who was in the triumvirat with Pompey and Caesar.
Izvodljivo je, ali je to je ovde znatno teze jer jedan od najcescih izraza je onaj koji je jms pomenuo, 'oscar mike' znaci 'On the Move', a on izlazi iz vojnog alfabeta (tango, delta, charlie, romeo, zulu...). Tu je recimo i POG (person other than grunts), pri cemu bi jos morao i da objasnis sta je 'grunt'. Prvo sto je to tesko slupati u sastav ispod, drugo je sto bi se uzasno gubilo na originalnosti teksta, a trece je sto bi se to moralo raditi nekada i po vise puta u jednoj recenici i ta objasnjenja bi bila suvise cesta za razliku od Rima. Edited by Hustler
Link to comment
  • 2 weeks later...

Izgleda da ni 'Kings' nece preziveti vise od narucenih 13 epizoda, rejting im je sranje, a produkcija serije je dosta skupa... nesto slicno kao i 'Bionic woman' prosle godine. Uglavnom, postaje jasno da ce se NBC polako distancirati od nekih ambicioznih projekata ubuduce. Mislim, cim Jay Leno ide u primetime, jasno je o cemu se radi. 'ER' je gotov, 'Kings' ce popiti sekiru ovog leta, 'Chuck' isto tako, mozda jos i neko (verovatno 'my name is Earl'), nisam siguran dali ce Leno imati 5 slota u primetime terminima. Evo i prvih reakcija na prebacivanja Lena u primetime. :lol: Sa druge strane, CBS ce najverovatnije otkazati 'without a trace' i 'cold case'. Serije imaju vise od 10M gledalaca po epizodi u USA (takve brojke nemaju, recimo, lost, heroes...) ali to je premalo po CBS standardima (>15M), koje ispunjuju 3 x CSI, NCIS i 'mentalist'. 'Criminal minds' je tu negde oko 14M, tako da je i on za sada siguran. Detaljnija prica o svemu ovome... ovdeJos 1 pilot sam pogledao prosle nedelje. Radi se o seriji cupid, iz postovanja prema Robu Thomasu rek'o da pogledam ovo... zazalio sam posle 10 minuta. Tesko sranje, uzas... ovo ne ide vise od 8 epizoda, koliko je ABC narucio. Kad sam vec kod Roba Thomasa, prirodno se namece pitanje u vezi Veronice Mars... :lol: Dakle, luba, kako ide gledanje 3. sezone? Nisi se valjda sada zaustavila? Pitam posto ne javljas utiske... :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...