Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

To je bila stvarno vrhunska serija.Ima jedna epizoda (sećam je se ko da sam je juče odgledala) koja je cela dešava u vozu za Aušvic, Džejn Sejmor i njeno dete, jel beše Luis, bivaju iz Terezijenštata upućeni tamo. I dan danas se naježim kad je se setim. Tako je autosugestivno snimljena, mračna i klaustrofobična, u smrdljivim i pretrpanim vagonima, da sam imala osećaj ko da sam i sama putovala u tom pravcu bez povratka.
ja se najezim kad se setim replike iz te epizode, kada jedan putnik u vozu za istok pita "Kuda idemo", a drugi mu odgovara"Za Ausvic....pravo kao strela"
Link to comment

@bron/broen

zasto su ubili avgust? :( nisu morali uopste, dovoljno bi bilo da su mu popucale sinapse i da od traume mora na temeljni rikaveri.ubedljivo najvise mi je smetala muzika spica -fuj! a uvodna scenica je uglavljena tako da ne mogu potpuno da je preskocim.labavo je da martin sam ne pomisli istog trenutka kad skapira za mikaelu da treba da zastiti zenu i decu. mislim moze, ali male su sanse, prateci profil i pedantnost ovog lika dan i noc u poslednje vreme. pa cak iako mu je samopouzdanje na ivici. a onda jos ni mastermajnd saga ne pomisli!inace njegova zena mette mi se najlepse svidja.@sunnysideupsaga je brilijantna. kaze otvoreno sta misli, efikasna je i daje slobodu kad treba. za pozeleti. killing drzi tron.bez obzira na krajnji motiv i tananost jans sebastiana, teme koje je nametao javnosti +nacin na koji je+profili likova i povezanost+arhitekturaa.......smrt rimejkovima.

Link to comment
@bron/broen

labavo je da martin sam ne pomisli istog trenutka kad skapira za mikaelu da treba da zastiti zenu i decu. mislim moze, ali male su sanse, prateci profil i pedantnost ovog lika dan i noc u poslednje vreme. pa cak iako mu je samopouzdanje na ivici. a onda jos ni mastermajnd saga ne pomisli!

ma da, sve više rupa kako se bližilo kraju. meni je smetao način na koji su uveli ubicu u priču, čim se pojavio znala sam zašto ga ubacuju. možda da je bio tu otpočetka, da ju je makar malo laganije muvao.kao i avgustova chat cura. mogli su to malo suptilnije.

ali i pored svega :ziga: , posebno za Segu megu.

Link to comment

mene saga smaraod detektiva-retarada volim samo munka, on je bas simpatican moronali nastavljam gledanje, dakako

Edited by morgana
Link to comment
@bron/broen

zasto su ubili avgust? :( nisu morali uopste, dovoljno bi bilo da su mu popucale sinapse i da od traume mora na temeljni rikaveri.ubedljivo najvise mi je smetala muzika spica -fuj! a uvodna scenica je uglavljena tako da ne mogu potpuno da je preskocim.labavo je da martin sam ne pomisli istog trenutka kad skapira za mikaelu da treba da zastiti zenu i decu. mislim moze, ali male su sanse, prateci profil i pedantnost ovog lika dan i noc u poslednje vreme. pa cak iako mu je samopouzdanje na ivici. a onda jos ni mastermajnd saga ne pomisli!inace njegova zena mette mi se najlepse svidja.@sunnysideupsaga je brilijantna. kaze otvoreno sta misli, efikasna je i daje slobodu kad treba. za pozeleti. killing drzi tron.bez obzira na krajnji motiv i tananost jans sebastiana, teme koje je nametao javnosti +nacin na koji je+profili likova i povezanost+arhitekturaa.......smrt rimejkovima.

Pa verovatno zato sto ako bi skocio da ih stavi u karantin, to bi se gledalo kroz prizmu neverstva i taktike "napad je najbolja odbrana".A za Augusta i ja sam se izbedacio ali oped bilo bi sladunjavo da sad cela familija bude srecna i na okupu.

Link to comment

Copper je okej (hvala, Jolly), mada to ima više veze sa mojim voljenjem 19. veka. Realno, serija je na mestu osim muzike koja je meni neshvatljivo promašena. Mislim, da li je ukinuto čulo osećaja za muziku posle 1993?

Link to comment

U ostalim vestima, nastavio sam Girls i nije mi se mišljenje promenilo (previše sam mator), ali mi je legao format i ima po koji kul fazon.Završio Longmire, stoji sve što sam rekao ranije - kul letnja serija za prekraćivanje vremena, superica za ljubitelje lawmena u američkim zabitima sa primesama indijanaca, starog oružja, konja i prijatne asocijacije kapljanja ženskog znoja prilikom rađenja sklekova svaki put kada se u kadru pojavi Starbuck.

Link to comment

broen*

@tazzae jeste, oba se prelako prozru, om'ai oni sami (dete,zena) se ponasaju neobazrivo kao da im caca radi u bancisaga je na trenutke mnogo smesna. suze su mi krenule kad je predstavljala martina i ljubavnika :)@morganaali, ona nije retard?.. samo ne zna za neke od podrazumevajucih odnosa koji su, po meni, cesto suvisni-dosadni-usiljeni, a voljna je da ih prihvati i razume.@frankpembletonpretpostavljam da ako si policijski predstavnik jedne zemlje mozes preventivno da zastitis sebe/svoje dok radis na slucaju jednog TT, posebno ako se ispostavi da je taj neko bivsi porodicni prijatelj, poznanik, sta god. ne moras ni da objasnjavas da si mu kresnuo zenu.

Link to comment

30. kreće nova sezona Engrenages, za ove koji su pratili francuske pajkane, nadam se samo da će da bude bar engleskih titlova, relativno brzo.Što se tiče Sage

Momenat kad sam prso od smeha je kad seda sa kolegama koje priupita o čemu pričaju i na odgovor da samo ćaskaju neobavezno, ona odvali da je dobila, onako sa kul facom, u stilu, doprinela je razgovoru :lolol:

Link to comment
broen*@morganaali, ona nije retard?.. samo ne zna za neke od podrazumevajucih odnosa koji su, po meni, cesto suvisni-dosadni-usiljeni, a voljna je da ih prihvati i razume.
nije ni monk sa kojim sam je poredila. ne mislim bukvalno.stereotipan je njen lik dosta, ali do kraja serije postaje ok. serija ima rupa i rupetina, sam kraj pohranjuje gledaocevu zedj za tragedijom vise no za misterijom. forbr... originalni killing je 38 puta bolji. al sam broen progutala za 2 dana, s druge strane :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...