Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Pošto sam pronašla gde se krije spojler

u, recimo, petoj epizodi Martin mu čak mazne karticu iz telefona kako bi, policija direktno kontaktirala sa ubicom.

Ja sve to gledam kao svecku borbu za nezavisno novinarstvo

...mada oni imaju onog sajber kurajbera koji vrslja po serverima i trazi odakle sajt emituje strim sa onim nesrecnikom koji zamalo pobeze.Pa onda imas ono kad je danac ukrao sim karticu

Nego jesi li ti odgledala do kraja a?I sta kazes?

Link to comment

Odgledala, nego šta.Dobar kraj, potpuno zaokružena priča. Jeste da je ubica pobio mnogo ljudi zbog jednog neverstva, ali, čovek je očigledno ludak, pa je to to.

Inače, bilo mi je baš žao Avgusta, sve sam se nadala da će ga pronaći na vreme, ali avaj

Samo da dodam, da je ovo jedna od najboljih serija ovog formata, koje sam odgledala.

Edited by Arkadija
Link to comment

daj metni u spojler leba ti, da se neko ne oklizne za bezveze...saga jeste malo iritantna ali to je zaista deo njenog lika. ja pojma nisam imao ali ta forma autizma je definisana kao Aspergerov sindrom i izgleda da se manifestuje 100% tako kako ju je Sofia Helin portretisala. po netu ima izjava gde kaže da su joj se čak javljali ljudi koji imaju Aspergera da joj se zahvale što je toliko dobro prikazala teškoće u komunikaciji i nerazumevanje sa kojim se susreću.meni je fenomenalan detalj što konstantno fura istu garderobu. a nije objasnila zašto, poput džefa goldbluma u muvi. samo smo videli da je menja. :)sve u svemu, uz malo strpljenja, mogao bih da se zaljubim u nju. :)super je i ta podvojenost švedjani-danci gde mu njih dvoje dođu kao neke pre-pre-preterane manifestacije toga: uokvirena blago autistična šveđanka i prerelaksirani danski slon u staklarskoj radnji. najbolji mi je kad je prozove za bergmana. :D

Link to comment

Bron/BroenVredelo je gledati ovo u full hd. Fotografija spektakularna! Kako volim taj skandinavski minimalizam, svedenost, prakticnost... Odlicna rezija i rad kamere, muzika... Tehnicki serija stvarno fantasticno i jako posveceno odradjena. Prica mi je skripuckala s vremena na vreme, ali nije me to previse zamaralo, i rasplet mi je sopstvenom tenzijom nadoknadio sve eventualne rupice. Odlicna hemija izmedju Sage i Martina, super si opisao njihov odnos kao tu svedsko-dansku podvojenost. Jako dobro prikazan kontrast izmedju dveju zemalja, Malme uvek suncaniji, vedriji, svetliji od mracnog, depresivnog i turobnog Kopenhagena, Hvala za pojasnjenje oko Aspergerovog sindroma, skontala sam da je u pitanju neki poremecaj, ali nisam bila sigurna kakav. Sve u svemu, stvarno jako dobra serija. Vidim da se sprema francusko-engleski rimejk, sto bi mozda moglo dobro da ispadne. Samo ne bih volela da vidim americki rimejk. Daj nesto makar nek ostave na miru.

Link to comment

Jbt, kako je iko uspjeo ovog Luthera da odgleda do kraja? Koliko je ovo loshe, dzizskrajst. Gore od one Lrdove serije u kojoj ubijaju sve redom da bi imali bolje penzije. Kakvi dijalozi :isuse:Kao venecuelanska serija, samo sa Stringer Bellom.Mislim da nista englesko vise nikad necu pogledat. Skandinavci u zadnje vrijeme prave neuporedivo bolje serije.

Link to comment

potpuni retro.gledam The Winds of War/ War and Remembrance, ogromnu pricu o porodici Henri u haosu Drugog svetskog rata.Maestralna prica, sa slozenim ljudskim odnosima duboko povezanim sa okolnostima svetske tragedije. Serija je jako lepo ostarila, a Robert Micam suvereno vlada ekranom.

Link to comment
Jbt, kako je iko uspjeo ovog Luthera da odgleda do kraja? Koliko je ovo loshe, dzizskrajst. Gore od one Lrdove serije u kojoj ubijaju sve redom da bi imali bolje penzije. Kakvi dijalozi :isuse:Kao venecuelanska serija, samo sa Stringer Bellom.Mislim da nista englesko vise nikad necu pogledat. Skandinavci u zadnje vrijeme prave neuporedivo bolje serije.
Hahaha! Ne slažem se, naravno, za Luthera i pogotovo za Shadow Line, ali apsolutno razumem sentiment. Mislim da mi je dosta britanskog stila i svega britanskog na neko duže vreme. :D
Link to comment
Jbt, kako je iko uspjeo ovog Luthera da odgleda do kraja? Koliko je ovo loshe, dzizskrajst. Gore od one Lrdove serije u kojoj ubijaju sve redom da bi imali bolje penzije. Kakvi dijalozi :isuse:Kao venecuelanska serija, samo sa Stringer Bellom.
Everyone's a critic these days. <_<
Link to comment
potpuni retro.gledam The Winds of War/ War and Remembrance, ogromnu pricu o porodici Henri u haosu Drugog svetskog rata.Maestralna prica, sa slozenim ljudskim odnosima duboko povezanim sa okolnostima svetske tragedije. Serija je jako lepo ostarila, a Robert Micam suvereno vlada ekranom.
To je bila stvarno vrhunska serija.Ima jedna epizoda (sećam je se ko da sam je juče odgledala) koja je cela dešava u vozu za Aušvic, Džejn Sejmor i njeno dete, jel beše Luis, bivaju iz Terezijenštata upućeni tamo. I dan danas se naježim kad je se setim. Tako je autosugestivno snimljena, mračna i klaustrofobična, u smrdljivim i pretrpanim vagonima, da sam imala osećaj ko da sam i sama putovala u tom pravcu bez povratka. Edited by Arkadija
Link to comment

Zvuči blago do umereno retardirano zanimljivo. Bolje to nego još jedan Sherlock Holmes remake, u svakom slučaju :)BTW, super mi je kad kurve iz sredine XIX veka imaju rečenice kao "He's never going to be entirely yours." Zamišljam Trixie iz Deadwooda kako prolazi neki ubrzani Pygmalion kurs da može bolje da zadovolji intelektualce među mušterijama :fantom:

Link to comment

Kad je vec opet bilo price o Broenu, upio sam ga za par dana, ali moram priznati da radnja generalno ima rupa, posebno zadnjih 3-4 epizoda.

Kako se blize otkrivanju ubice sve vise je cini mi se otaljavanja i ne obracanja paznje na detalje a ni logiku. Ne mogu da se otmem utisku da je serija nekako isla nizbrdo kako je vreme odmicalo, kako sa radnjom tako i generalnim kvalitetom, cak i glumom. Zadnje 2 epizode su potpuno nedostojne pilota i uvodnih par.

Neko pomenu Luthera, mene Broen dosta podseca upravo na Luthera, sa naravno primesom neizbeznog Killinga.I da, Luther rula. Ne slusajte Twinkleminklesona.

Link to comment

Luther je sjajna serija. Šteta što je nije bilo i ovo leto. nekako sam navikla da nedostatak serija, do početka jesenje sezone, nadomestim baš Lutherom.Inače, otkrila sam Once upon a time, svaki dan ide uveče na Fox life, i baš prija. Odgledala sam bez nekog reda 6-7 epizoda, može da se prati, nema neki zahtevan sadržaj, a svi likovi su ionako već poznati iz raznih bajki, tako da samo uključim tv i uživam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...