Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Taman na vreme, danas počinje druga sezona... :)
da :) odgledao prvu epizodu. cinilo mi se da su malo otisli u off sa onom bandom pljackasa vozova, ali izgleda po najavi za S02E02 na kraju prve epizode da se uskoro sve vraca u "normalu" :)
Link to comment

Ја сам тај Андербели скинуо пре две и кусур година на препоруку неких Британаца и није ми се запатило. :(Него, почела друга сезона Грима, кога занима.

Link to comment

pominjao pre izvesnog vremena sad' i odgledao sve 74. epizode monster i zaista sam odusevljen; sve preporuke za ljubitelje psiho-nadnaravnog-trilera, a narocit nota bene za one koji, kao i ja, nisu bog zna kakvi ljubitelji anime forme.

Link to comment

Bosoku od kad ti pises ovim obicnim prizemnim jezikom?a da neki serijski satanisti ne bi poceli da histerisu zato sto zaboga trolujem, reci cu da mi je jedina serija koju mogu stalno da gledam - Mucke. a od domacih ljubav na seoski nacin i bitange i princeze

Link to comment
cini mi se da tu negde scenario pocinje lagano da se urusavai pored odlicne glume... :(
odgledala celu prvu sezonu i 5 epizoda druge. scenarijo je rađen prema istinitim događajima. likovi su zaista postojali (proverila). kad počne da biva monotono ubace naratora, gole sise i jebačinu.druga sezona se bavi događajima iz perioda 1978-87 i u njoj se pojavljuju likovi koji će biti aktuelni u prvoj sezoni.kad predkočim špicu i sise ostaje pola sata zabave za deo dana u kome nisam kadra ništa pametnije da radim.
Link to comment

Ne znam da li se pominjalo, ali ako nekom fale letnje serije, neka proba Longmire. O matorom old school šerifu i njegovim ličnim problemima uz case of the week procedural. Po romanima Krega Džonsona. Glume i Lu Dajmond Filips i Kejti Sak-Of (samo što ovde ne radi sklekove, za sad. :( ). Više drama, manje krimić, nešto kao nejužnjački Justified za siromahe. Pa ako vam tah fah leži, serija za sad vredi.

Link to comment

Upravo gledam Bron/Broen, i na pola sam trece epizode. Nesto mi je sada upalo u oci, pa rekoh da pitam vas koji ste gledali.Ne znam da li je meni promaklo, ili...

policija uopste nije stavila nijedno sluzbeno lice da nadgleda ovog novinara Danijela koga ubica jedino kontaktira, da bude tu kad stizu pozivi i proba da ih trekuje, da bude tu kad stizu mailovi....? Kako je moguce da je ovako zajeban zlocin, a da to nije uradjeno? Posebno sto je u pitanju briljantna robokapica... Znam da ga je ona upozorila da ne sme da krije niti zataskava bilo sta, ali opet... Ne znam, mozda je moguce da neko iz njene ekipe prati sve to putem svog kompa, ali u sceni kada ovaj zove i salje mail sa onim slikama, nije bilo nikakve policije, ni u redakciji, niti prikazane u stanici. Nelogicnost u prici, ili ja nesto propustam? :/

Link to comment
ko voli sudsko-advokatske price, bbc ko i uvek rula, silk se zove.
Tvoja preporuka jeste prvi i osnovni zakon Serijaštva, ali ja prvo jedno dva meseca detoksikacije od Britanaca i svega britanskog pa onda. :)
Link to comment
Upravo gledam Bron/Broen, i na pola sam trece epizode. Nesto mi je sada upalo u oci, pa rekoh da pitam vas koji ste gledali.Ne znam da li je meni promaklo, ili...

policija uopste nije stavila nijedno sluzbeno lice da nadgleda ovog novinara Danijela koga ubica jedino kontaktira, da bude tu kad stizu pozivi i proba da ih trekuje, da bude tu kad stizu mailovi....? Kako je moguce da je ovako zajeban zlocin, a da to nije uradjeno? Posebno sto je u pitanju briljantna robokapica... Znam da ga je ona upozorila da ne sme da krije niti zataskava bilo sta, ali opet... Ne znam, mozda je moguce da neko iz njene ekipe prati sve to putem svog kompa, ali u sceni kada ovaj zove i salje mail sa onim slikama, nije bilo nikakve policije, ni u redakciji, niti prikazane u stanici. Nelogicnost u prici, ili ja nesto propustam? :/

Danijel im je uvek javljao o razgovorima, a i snimao ih je i uvek im je slao šta mu je poslato na mejl. Mislim da su se malo natezali oko toga kada je objavi prvi tekst, ali posle je sve išlo glatko. Verovatno je neko analizirao te razgovore. Napisala bih još nešto, ali ne znam gde se nalazi spojler :P Edited by Arkadija
Link to comment

Pošto sam pronašla gde se krije spojler

u, recimo, petoj epizodi Martin mu čak mazne karticu iz telefona kako bi, policija direktno kontaktirala sa ubicom.

Link to comment

u drugoj epizodi saga je

odnela danijelu papir sa nalogom da o svemu obaveštava policiju. isti takav papir mu je stavila na sto da da svojoj šefici.

Link to comment

Ne znam, mozda se to u Skandinaviji drugacije radi. U americkim serijama bi u redakciji verovatno vec bila ekipa koja bi sve to pratila istog momenta :D Prve dve i po epizode su me stvarno odusevile (i u tehnickom smislu i sto se tice same price), ali mi je entuzijazam opao posle te (za mene) nelogicnosti, i uopste, sve mi to izgleda jako konfuzno (posle pet odgledanih epizoda). Kapiram da ce tek kasnije krenuti da se odmotava jedno po jedno, ali ima za sada previse nekih sporednih likova, subplotova itd. Killing mi je bila bolja, toliko mogu da kazem :) E da, i Saga me vec pomalo nervira. Ponekad pomislim da se namerno u nekim okolnostima ponasa kao retard :/

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...