Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

ja ću večeras. jes ti gledo? šta misliš?
Da sam gledao, ne bih pitao. Nemam naviku da pitam druge za sopstveno mišljenje (i zato neću glasati za domaćinske ili intelektualne partije). Pogledaću je svakako ovih dana...edit: The Borgias su dobri, mada mi nekako fali dubljeg pozadinskog zapleta u ovoj sezoni, kao što je u prvoj bila invazija francuskog kralja koji je rad postaviti novog papu. Edited by Filipenko
Link to comment

Odgledao obe sezone Dowton Abbey + Božićni specijal u par dana.Na prvi pogled svakako ne serija koja bi me privukla. Dugo mi je trebalo da uopšte krenem sa gledanjem, a onda...Jel gledao još neko, kakvi su vam utisci?

Link to comment
Uopšte mi nisu jasni ovi ljudi koji pričaju o Girls, a nisu pomenuli najvažnije detalje. Dakle, u pitanju je HBO, napisala i režirala riba od još malo pa 26 godina, a producirao Judd Apatow.Uglavnom, ne mogu da kažem da je loše, jer nije, malo vuče na hip, ali me nije nešto preterano kupilo. Pogledaću još, naravno. Vredi probati, u svakom slučaju.
Mene jebao klasni problem. Ne znam što, ali pustih i bih napenaljen od starta da me boli kurac za bogati unutarnji život i karakterne začine belih buržoaskih bedevija. Ko nesmešni Vudi Alen da radi Seks i grad. Kakav bre Lui, to prosto veze s vezom nema. Možda odgledam još par kad se nakupi i preobratim se, ali radije bih probao ponovo Bored to Life.
Lucky Louie mala i draga serija. Mada, CK ponavlja mnogo fazona kroz karijeru, nije da nije. Ali i dalje je car.http://www.youtube.com/watch?v=z1k-4aMaqik
Od svih komičara ponavlja ih najmanje. Fazoni iz stendap materijala se ubacuju u serije pa se zato vide ponavljanja, inače Lui prides himself da svaki sledeći stendap (koji menja na godišnjem nivou) bude 99% nov, zašto 99%, zato što, kaže, kreće od najjačeg fazona iz prethodnog materijala kako bi poter'o sebe da bude još bolji. Poznat je i po tome što onih 5-6 minuta gostovanja na lejtnajt tokšoovima gotovo redovno bude potpuno novi materijal. Tu filozofiju temeljno obrazlaže i u "Talking Funny". On ti je ko Flojd Mejveder u boksu: voli ga, mrzi ga, čovek je uzvišeni sklop talenta i dobrih ideja, najviše radi i uvek razbija. Možda jedina smešna stvar na kašičicu kojoj se više radujem od Modern Family.
Za razliku od Awake koji je dobar i drži pažnju, Touch je postao opasno dosadan, sa konstantnim ponavljanjem istog sadržaja. Ja sam mislila da scenaristi tome pribegnu posle jedno 2-3 sezone, kada zapadnu u kreativni ćorsokak, pa onda recikliraju sami sebe, ali da je to osnovna premisa nove serije, odmah od starta, prosto zvuči neverovatno.
Touch je postao opasno dosadan od trenutka kad Bauer kaže: "I think I'm supposed to find you." Ti tu vidiš šta će biti formula i smoriš se ko pas. Pri tom je to toliko odvratno i amatersko pisanje da ja ne kapiram uopšte kako je taj čovek bio showrunner na dve serije. Pokušavao sam da izmaštam šta su Kringu studiji sve kastrirali, ali tu sam se tek smorio, jer niko ga nije terao da piše one monologe o 'sudbinama' kakve je pisao Indijcu u pilotu Heroja i terao me svojevremeno da zamrzim nešto što će kasnije zaživeti u beskrajno zabavnu stvar. To se na Touchu prosto neće desiti, jer ne može svaki show da napravi umetnost od motiva slučajnosti, posebno ne na tako otvoren, ničim potkrepljen, način. Ja tu vidim dvesta epizoda koje se pišu same od sebe i od kojih me nijedna ne zanima. Tu nije stvar ni u reciklaži, to je prosto formula koja može da funkcioniše za jedan pilot ali postaje još hiljadu puta klimavija u drugoj epizodi, a prosto ne može da se vabi duže od četiri epizode, moraćeš da ubaciš neki potpuno novi element (negativca, čemu sve to sređivanje ljuckih sudbina, neko ko je isti kao klinac ili komplementarno neobičan, i sl. jadan onaj koji bude morao da gleda ovog bauera kad mu ubace lov intrest). Awake, sa druge strane, deluje apsolutno kao serija iz koje ne može da se izvuče više od 6 epizoda. Dok smo gledali pilot, brojao sam ideje koje možeš tu da radiš, izbrojao jedno pe'-šes', i shvatio da svaka - da bi se od nje napravila dobra epizoda - mora da razbija formu koju je serija zadala sebi. Međutim, već u drugoj epizodi, oni su odradili jednu od tih ideja, bez pardona; ja kapirao da će to da se šteka, jedna za polovinu sezone ako su izdašni, druga za tri razvučene epizode na kraju sezone, kad ono! I tako iz epizode u epizodu. Kad je Dejmon Lindelof shvatio da će Džej Džej da ga ostavi da bude showrunner galimatijasa, nije ispalio sebi metak u nepce samo zato što je kapirao da iz takvog koncepta ne može da se iscedi više od 5-6 epizoda, i onda će ih lepo ukinuti a njemu glava spašena. Isto je sa Awake, ti vidiš da se oni iz nedelje u nedelje trude da ti daju bitnu epizodu (do sada brojim samo jednu slabu), ja sam maksimalno počastvovan što se ne štede nimalo i što me toliko poštuju, i drugo, to je jedno ozbiljno pisanje gde se zna šta su likovi, šta je njihov pos'o, šta je scena, šta je dijalog, šta je detalj, šta je dobra ideja i kako se prikazuje i dozira. Najlošija epizoda Awakea jedno je sedamnaest svetlosnih godina u pisanju iznad jadne i krhke gimmick-and-that's-pretty-much-it konstrukcije Toucha. U Awakeu je početna ideja ne gimmick, nego šta sve možeš da uradiš s tim gimmickom, u Touchu je gimmick samozadovoljna ideja srednješkolca koju kao da srednjoškolci i ispisuju. U Awakeu se nikad ne plašim da će da useru, u Touchu se plašim da se ja ne userem u gaće od frusta dok gledam taj čemer. Mrzim kad je gluplje nego što bih sam mogao da izvedem. U Awakeu bi mi bio dream-job da pišem - i ostaće dream pošto će najzanimljivija serija sezone popiti šut kartu ako već nije a jeste - za Touch bih tražio 500,000 evra da im za mesec dana posla postavim seriju na iole zdrave noge. Ne znam šta mi je više nedopustivo, da odjebeš Awake iako mu čestito nisi dao ni šansu (NBC je po tome gori i od Foxa) a monstruozno je koliko se trude i koliko ti svake nedelje daju 40 minuta dobre televizije, ili to što će Touch, to ubogo govno koje šlajfuje u mestu a da nije praktično ni počelo, u najgorem odraditi čitavu sezonu. Da ne pominjem koliko je režiserski sve pogrešno u Touchu onoliko koliko je spot-on u Awakeu, i koliko nesuđeni Džejms Bond tuče Bauera kao milion puta bolji glumac, pojava, lik.
Link to comment

oo jebi se filipe! mogo si da pitaš i dal ima još neko ko je gledo, u smislu tražiš sagovornika. ja upravo odgledah, prvi utisci onako. nije da nije duhovito, al nije ni spektakularno. potpredsednica usa bez naročitih ovlašćenja, koja se očajnički trudi da bude relevantna. u startu uspeva da se zameri proizvođačima plastike i naftnom lobiju, predsednik je ne zarezuje (did the president call? no! i tako stalno), pokušava da se izvadi iz sranja u koje se uvalila kada na javnom skupu izgovara retard... deluje blentavo i najviše me podseća na saru pejlin. zgodna, dobro obučena, sa dubokim dekolteom, živčana i psuje ko luda. zapravo svi psuju kao kočijaši i to bi trebalo da bude wow faktor. jedna epizoda ne čini proleće, pa ćemo da vidimo na šta će dalje da liči i kako će da se razvija, al nešto mi se čini da nećemo videti drugu sezonu ove serije. no ko zna. uostalom, ovo su moja zapažanja, barem dok mi neko ne kaže koje mi je mišljenje.

Link to comment

veep - bas mi nedostajala jedna ovakva serija. ko je voleo in the loop i thick of it, nema šta da se premišlja. girls - veceras pogledao i drugu epizodu i ipak ne pratim dalje. dok sam posle prve i tražio nešto za čega ću se uhvatiti i nastaviti da pratim, sad svoje sedište ipak ostavljam nekoj curi. imam osećaj kao da čitam neki ženski dnevnik o prilično iritantnim likovima na koje bih voleo da se 'nako roditeljski derem i dovodim u red. "šta ima da se jebeš s njim, vidiš da je dušbeg!", "get a job!"...u ostalim vestima: bent, apartment 23 i friends with benefits batalio posle dve epizode, parks & recs vrhuje, ricky gervais show počeo nešto slabije al jako nedostajao pa ne marim, office propao, cummunity izgleda očekivao da ga ukinu jer još uvek ne zna šta da radi, 30 rock sjajan u poslednje vreme, modern family stagnira, mad men se iskupio za prošlu sezonu, cougar town tapka u mestu, baš kao i how i met your mother, south park ponovo nizbrdo nakon par dobrih epizoda, a onih preostalih slobodnih sat vremena gledao bill mahera sa fantastičnim new rules delom...

Edited by scab
Link to comment
oo jebi se filipe!
Hvala na lepim željama. Ko kaže da treba čekati rođendan da bismo poželeli jedni drugima sve najlepše.
mogo si da pitaš i dal ima još neko ko je gledo, u smislu tražiš sagovornika.
Pa nisam tako pitao, već:
Gledao li je neko Veep sa Džulijom Drejfus? Juče bila prva epizoda...
Dakle, tražio sam da neko ko je gledao podeli utiske. Što si zatim i učinila:
ja upravo odgledah, prvi utisci onako. nije da nije duhovito, al nije ni spektakularno. potpredsednica usa bez naročitih ovlašćenja, koja se očajnički trudi da bude relevantna. u startu uspeva da se zameri proizvođačima plastike i naftnom lobiju, predsednik je ne zarezuje (did the president call? no! i tako stalno), pokušava da se izvadi iz sranja u koje se uvalila kada na javnom skupu izgovara retard... deluje blentavo i najviše me podseća na saru pejlin.
Zahvaljujem.Puno pozdrava, i ti se jebi :D
Link to comment

Ok mi je Girls. Nista specijalno, ne znam bash da li cu redovno pratit seriju, ali nista me za sad ne nervira previse. Nije spektakularno duhovita, ali ok je. Ne chini mi se slicnom Seksigradu, ako ista mislim da je sprdnja na racun te budalastine. A nova epizoda The Good Wife mi je odlicna. Manje vise svi su imali nesto da rade u ovoj epizodi, iako je Peter bio u zapecku. Svidja mi se sto se Cary vratio, on mi je uvijek bio ok lik, iako bi valjda trebalo da nam je ljigav. Or something. Nadam se jedino da ce Kalinda u jednom trenutku izlupati hot FBI agent koja ne sluzi nichemu u seriji. + Prez! Koji je ovo po redu glumac iz The Wire da se pojavljuje u TGW? Preko 10 ih je bilo, sigurno.

Link to comment

Odgledao sam svih VI sezona "3rd rock from the sun" serijeOdlična serija, jedna od retkih gde glavni glumci "glume" :)

Link to comment

Veep mi je bio super, ili mi se samo cinilo jer sam ga gledao odmah posle dosadnih Girlsa. In the Loop mi je isto bio super, pa ce se ovo svakako pratiti. :)

Link to comment
uhvatih na foks krajmu pola epizode Happy Town, ucini mi se interesantno, jel gledao neko, vredi li kupovati?
E, overiću ovo. Zaplet zvuči zanimljivo po Vajkapadaji™, a ima i samo osam epizoda. Danke.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...