Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Gledao sam, ali ovo više odgovara ovde nego HATE topiću, iako je u pitanju sinergija:Dakle, trebalo mi je tri nedelje da se nateram da prokrčmim put kroz džunglu zvanu THE RIVER, pa i dalje jedva stigoh do pola ovog sada - duboko se nadam u sezoni u kojoj će umreti awake a preživeti grimm - otkazanog dreka. Zašto? Zato što sam rešio da maratonski odgledam sve sa predznakom horor i sa malih i sa velikih ekrana od 2000. godine do danas, zamišljajući da živim negde gde će neko da mi plati da pišem o 'novim trendovima u žanru'. I ništa nisam var'o, uredno i s pažnjom fenomenologa od januara pogledah i svu onu đubrad od masters of horror i fear itself (so 90s) i sve cabin fevere koje sam se zakleo da ne treba da se gledaju i nastavke Wrong Turna i Paranormal Activity(od tvoraca river) i gomile ispraznih gluposti, nađoh i loše špance i razočarah se i u korejance, sve skupa izbunarih 1 super film, par zabavnih (treći i peti final destination), 1 koji je stvarno skeri iako mi sve smeta i deluje kao propuštena prilika, i nekoliko meni zanimljivih teza za tekstove koje neću pisati. (Tako obično i bude.) Ali THE RIVER! Ko odgleda 2 epizode THE RIVER i ima muda da izusti veću hvalu od "da su meni to dali da radim, ja bih ovo bolje, jer je ovo brutalno uvredljivo i potpuno nepodnošljivo", ne verujte tom ama ništa. Ladno ima scena (množina) gde se neko natprirodno sranje dešava, i napada ih, i dok ih napada, neko od ekipe iz ove somnabulne 'trebalo je da radimo Džozefa Konrada kao Lost ali nemamo mozga ni za glupi monster-of-the-week" prokrešti: "ovo mora da je zato što!" Nedokučivi amateur hour koji ne bih mogao da objasnim kako je dospeo na teve ni u doba 4400 ali ni u doba tera nove. Tu ama baš ništa ne funkcioniše, i pre će profunkcionisati oni patetični zonbiji u petoj sezoni nego ovo u desetoj. Na nekom krajnje fundamentalnom nivou mi je uvredljivo da je bilo koji 'vp projekta' na bilo kojoj mreži grinlajtovo ovo nakon pogledanog pilota. the horror, the horror.p.s. a je l da da je baš supiš kad pevaju decemberiste na palubi? :isuse:

Link to comment
đubrad od masters of horror i fear itself (so 90s)
Molim? C trash nije isto što i đubre, molim lepo. Taj Masters of Horror je jedini sačuvao šmek izlizanih VHS-ova iz osamdesetih, a ima i nekoliko baš baš dobrih epizoda. A Fear Itself jeste trashy, ali nije đubre, molim lepo.
razočarah se i u korejance
Mooooooooooolim?!A za River, ko te jebe, sam si kriv. Sad bi mogao da nam isporučiš taj esej o kretanjima žanra u prošloj deceniji. Da se bar malo isplati utrošeno bačeno vreme.
Link to comment
Molim? C trash nije isto što i đubre, molim lepo. Taj Masters of Horror je jedini sačuvao šmek izlizanih VHS-ova iz osamdesetih, a ima i nekoliko baš baš dobrih epizoda. A Fear Itself jeste trashy, ali nije đubre, molim lepo.
Ne, ne, ne, ne, ne, deč-ko. American Horror Story je "trashy". Fear Itself je treš. Kad vidiš mika garisa da se negde trpa, to se odma lepo kaže treš. "Dobrih" epizoda još bih i mogao da shvatim, ali šta su "baš baš dobre"? Da l' onaj smor karpenterov po scenariju najgoreg od svih ogavnih likova sa aintitcoolnews.coma (x2), ili možda onaj leri koen po dejvidu džej šouu koji sam ponovo odgled'o pre dve nedelje i smorio em sebe em drugara? Daj reci pa da ispravim istorijsku nepravdu. Što se tiče "izlizanih VHS-ova iz osamdesetih", to je već neka ezoterija za koju ćeš boljeg sagovornika naći u recimo aci radivojeviću, ja kad kažem "so 90s" mislim na prevaziđene obrasce, neodbranjivu naivu, amaterizam taman na granici "toliko je loše da je samo loše", i režiju kakvu ćeš danas videti u filmovima poput Real Steel, kakvi su krasili glavninu američke televizijske produkcije devedesetih i prve polovine 2000ih godina, poglavito žanrovske. (I to će jednog dana imati svoj šmek, siguran sam, ali ja ću srećom biti mrtav i spokojan.) Onda je došao Lost pa su ljudi shvatili da ne može više tako, iako da bauk nije proteran i dalje svedoče razni Džerikoi, to da je Alkatraz mogao da se gleda a 4400 ne iako se radi o jedan-kroz-jedan istoj seriji, i gomila onih na vreme otkazanih užasa koji su imali samo dupli pilot i ništa više. The River je kao ovo poslednje, te mene u celoj priči samo nervira što nije ranije šitkenovan na đubrište bizarnih noćnih šaltanja po kablovskoj gde i pripada, a verovatno bi trebalo da budem srećan što ne postoji armija zaljubljenika u mediokritet kao za Džeriko koja će da piše šefovima stanica i da ih kumi za drugu sezonu (zbog takvih je Rubicon otkazan!). Tek trebalo mi je kalendarski više dana i mentalno više pripreme da prevalim treću i četvrtu epizodu Rivera ili prosečan Masters of Horror (najbolje kad vidim da je rađen po priči koja je I NA PAPIRU BULJA, tipa majk o'driskolova "Sounds Like") nego celu sezonu Tera Nove (klasični primer 90s senzibiliteta i 00s haj-koncepta). Priznajem, za ovo drugo sam imao i obavezu, veći špric, dužu rizlu, širu nozdrvu, pa prevalih nekako porodične dinosauruske vrednosti i poslovični kronoimperijalizam. I nije mi trebalo tri godine i tri odustajanja da overim. Sad sam svoj na svome. Harper's Island, here I come :P
Mooooooooooolim?!
Opalim te oldbojim. Koreja ima žešću hiperprodukciju te im, neverovao ili da, nije svaki krimić Sjećanja na ubojstvo, svaka drama Samarićanka, svaki horor Priča o dve sestre, svaki superspektakl The Host. Ima tu i dosta govana, šinko, naročito kad crna šiška pada preko neljuckih očiju na jpg-u plakata. Zato ja duboke gumene čizme pa lepo izbunarim šta valja za narod, a kroz koje blato moram da rovarim radi par bisera pirinča, to "ko me šiša". Eeee. Sve mi je isto ko Tadiću. Pa pazi da ću sad da ti štrikam eseje o tome kako poslednji sikvel redovno postaje prikvel i zašto; nezadovoljnici imaju dovoljno problema i sa ovolicnim čaršafčićima, hoće da im neko piše suvislo, al ako bi moglo u manje od tviter-granice i s nekim tm podnabijanjem pa da za par godina mogu da kukaju kako im se forum pretvorio u farmu redundantnih seljoberskih vanlajnera. Kad negde prodam, za pare, baciću linak. U međuvremenu probaću da kažem nešto o Awake, dok se još emituje, mukica. Edited by Zero Tolerance
Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=dvQ_qJYZ-7APrati li neko ovo? Ja cu upravo poceti, cisto da vidim o cemu je.. Vidim da su izasle 4 epizode/
to ne moze da se gleda. dve epizode i kao da umirem sporu smrt na himalajima. em ne moze da se gleda dzek bauer kako pati, em je sve ljigavo hepiendasto, jedino zanimljivo su statisticki podaci koje autisticni klinac deklamuje u spici.ali ne sumnjam da ce, kao i ghost whisperer i angel, imati bar jos tri sezone.
Link to comment
Mene je serija zainteresovala zbog ovoga http://www.youtube.com/watch?v=zXrYSRqOyU4&feature=player_embeddedodusevljen sam ovim nizom, pa me je to i kupilo da pogledam o cemu se raditurio sam na download, veceras cu pogledati :) , ali po tvom komentu, cini mi se da cu se razocarati
ih, pa i mene su brojke nalozile, ali ne ocekuj previse.steta, zaista, sto ispade ovako. no bojim se da je fibonaci previse zahtevan za gledalastvo da se nesto jos malo i objasni.
Link to comment

Moram da se složim da je Touch ipak sranje, iako sam se nadao da će biti malo drugačije. Dalje gledam samo zbog Bauera i eventualno ako ima neko zanimljivo povezivanje.Ko nije gledao, cela izvedba je kao nove sunny reklame.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...