Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

u rangu tvrdnje da je npr. Event Horizon mnogo bolji od Alien trilogije.
A što trilogije kad ima četiri filma? Ali, ako uzmemo samo prva tri, onda drugi ne važi jer je akcija, ostaju prvi i treći kao horori/drame da se porede, onda je Event Horizon daleko bolji od trećeg, a može da stane na crtu i prvom.
Link to comment
Zavisi šta voliš da gledaš. U principu, ako ti je horor OK žanr, može sasvim fino da ti legne. Meni prija u moru dubokoumnih serija isprepletanih štatijaznam kakvom pričom jedna prosta potraga za čovekom u srcu Amazonije, podseća me na neke istripovanije epizode Mister Noa. Dakle, sasvim OK, naročito ako "nemaš šta da gledaš trenutno".
slazem se u potpunosti. nije bas toliko losa.
Link to comment
A što trilogije kad ima četiri filma?
Pa ako insistiraš na razvodnjavanju može onda i Alien vs. Predator da se uzima u obzir, a zašto ne i ona scena iz Space Balls kad mali alien peva "Hello my baby, hello my honey, hello my ragtime gal..."Ali nemojmo samo opet u priču kako je treći Alien dno dna dok je ono FPS sranje vrhunska umetnost <_<
Link to comment
Pa ako insistiraš na razvodnjavanju može onda i Alien vs. Predator da se uzima u obzir, a zašto ne i ona scena iz Space Balls kad mali alien peva "Hello my baby, hello my honey, hello my ragtime gal..."
Okej, AvP ne bi trebalo svrstavati u prvi serijal (iako je meni Requiem super), ali ne znam zašto se ne bi računao četvrti deo. Režirao ga je režiser od (kakvog takvog, ali ipak) imena, nije prošlo mnogo godina od prethodnog nastavka, isti su likovi, nastavak priče...ne znam što bi to bilo razvodnjavanje.
Ali nemojmo samo opet u priču kako je treći Alien dno dna dok je ono FPS sranje vrhunska umetnost <_<
Kad smo vodili tu priču, ne sećam se? Mada mi se sviđa postavka, moram priznati. :)
Link to comment
Okej, AvP ne bi trebalo svrstavati u prvi serijal (iako je meni Requiem super), ali ne znam zašto se ne bi računao četvrti deo. Režirao ga je režiser od (kakvog takvog, ali ipak) imena, nije prošlo mnogo godina od prethodnog nastavka, isti su likovi, nastavak priče...ne znam što bi to bilo razvodnjavanje.Kad smo vodili tu priču, ne sećam se? Mada mi se sviđa postavka, moram priznati. :)
Oko drugog vs. trećeg dela Aliena mislim da sam penio tamo. Ili je možda bilo na Znaku Sagite, ne znam. Ukratko, meni je treći deo i pored svih vratolomija kroz koji je prošao u produkciji ipak bolji film, konceptualno ako nikako drugačije. Kome se ono izdrkavanje sa marincima sviđa kao horor film, taj... bolje da ništa ne kažem. Meni je u startu bilo glupavo. Mostley.Četvrti deo je već ceđenje iz suve drenovine, nema ama baš nikakvih redeeming features. Kako nije razvodnjavanje kad odlučiš da "kloniranjem" vratiš u život dramatično zaginulog protagonistu, i to ga nekako kloniraš zajedno sa parazitom kog je nosio u prethodnoj inkarnaciji? Da je u to vreme bio popularan prequel pristup, valjda bi se pre išlo na to umesto ovog mučenja./OT
Link to comment
Oko drugog vs. trećeg dela Aliena mislim da sam penio tamo. Ili je možda bilo na Znaku Sagite, ne znam. Ukratko, meni je treći deo i pored svih vratolomija kroz koji je prošao u produkciji ipak bolji film, konceptualno ako nikako drugačije. Kome se ono izdrkavanje sa marincima sviđa kao horor film, taj... bolje da ništa ne kažem. Meni je u startu bilo glupavo. Mostley.Četvrti deo je već ceđenje iz suve drenovine, nema ama baš nikakvih redeeming features. Kako nije razvodnjavanje kad odlučiš da "kloniranjem" vratiš u život dramatično zaginulog protagonistu, i to ga nekako kloniraš zajedno sa parazitom kog je nosio u prethodnoj inkarnaciji? Da je u to vreme bio popularan prequel pristup, valjda bi se pre išlo na to umesto ovog mučenja./OT
OOT: kad si ti bio na Sagiti? Ja sam tamo bio rezidentan davno, davno...OT: Četvrti deo, ma koliko bio razvodnjen i loš, ima istog glavnog junaka i direktno se nastavlja na prethodne, tako da jeste deo serijala, ma koliko se to tebi (nama) ne sviđalo. Ja isto tako ne priznajem Beyond the Thunderdome u Mad Max univerzum i ne želim više ikad da ga gledam, ali to je deo serijala i nema tu šta da se teoretiše.A Alieni i Predatori na zemlji su mi do jaja akcija, a naročito mi se sviđaju detalji sa ubijanjem trudnica, to je stvarno bilo pravo osveženje u gomili filmova u kojoj žive nepušači, trezvenjaci, nepsovači i u kojoj niko ne radi na krv.
Link to comment

zavrsio luck :(

Not only is this one of the best attempts at drama HBO has ever produced, the finished product has a quality and sheen rarely achieved in this venue. This cast is beyond belief with an interaction I have never seen before. Hoffman, Ortiz and Nolte make the simplest gestures memorable. The writing is so mesmerizing it seems to be over before it's barely begun. The other less-obvious fact no one gets is that this effort has the potential of cult status which many thought John from Cincinati aspired to but did not fulfill, trailing off instead to mediocrity. It would be very simple for the brilliant writers to create (with long-shots, archival footage and slow-mo} a finished product which relies mainly on clever writing and (God forbid I say it) Artistic Action Sequences. This wonderful attempt should not be scrapped--it should be re-thought.
word..
Link to comment
A zašto o filmovima, raspravljate na Omiljenim serijama?Jeste da je u pitanju više filmova koji čine serijal, ali ipak.
Pardonne moi, Arcadie. I ja ne volim kad se troluje ovaj sveti topik.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...