Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Skinuo sam Sivi dom. Ne znam zašto, ne mogu da objasnim. Iako sam seriju gledao onomad pre skoro 30 godina, palo mi je napamet i eto. Uopšte nije tragično, niti bilo šta. Vidi se epoha, ali je gledljivo, a ima i malo trashy kvalitet. Prvih 30 sekundi špice zvuči kao 100% Karpenter. Možda ću pogledati sve epizode, a sigurno neću. :)

Link to comment
Red Ridin trilogija: 1, 2 i 3. Vera i Luther.Durham County je dosta drugačiji, Red Riding je surov, ali možda najbolji. Luther je najprivlačniji, Vera za odrasle, a Above Suspicion ima najbolju ribu i Ciarana Hindsa. :)
Odgledao Red Riding - dobar. Odgledao Above Suspicion - fina serija, Travis je simpaticna, pogotovu na pocetku, ali me cesto podsjeti na onu groznu sekretaricu iz Rubicona. Luthera odgledao prvu sezonu - svidja mi se. Durham County tek poceo - djeluje za sada jako bolesno i dobro...Vera jos nisam poceo. Daj jos!!! :)Batalio sam za sada Shield, Homicide i Corner. Odgledao prvu epizodu Shielda, djeluje dobro, ali sam kapirao da mi se trenutno ne gleda.E da, odlgedao 5 epizoda Firefly i nista mi nije jasno. Do sada djeluje u vrh glave simpaticno i idealno za zaspati. Je li postaje interesantnije ili? Mozda jednostavno nije serija za mene.
Link to comment
Odgledao Red Riding - dobar. Odgledao Above Suspicion - fina serija, Travis je simpaticna, pogotovu na pocetku, ali me cesto podsjeti na onu groznu sekretaricu iz Rubicona. Luthera odgledao prvu sezonu - svidja mi se. Durham County tek poceo - djeluje za sada jako bolesno i dobro...Vera jos nisam poceo. Daj jos!!! :)Batalio sam za sada Shield, Homicide i Corner. Odgledao prvu epizodu Shielda, djeluje dobro, ali sam kapirao da mi se trenutno ne gleda.E da, odlgedao 5 epizoda Firefly i nista mi nije jasno. Do sada djeluje u vrh glave simpaticno i idealno za zaspati. Je li postaje interesantnije ili? Mozda jednostavno nije serija za mene.
Ovde imaš topik o britanskim krimi serijama. Ne sećam se sada da li si gledao Shadow Line, verovatno jesi čim ga ne pominjemo. Od britanskih bih ti rekao da probaš The State of Play i The State Within, koji je doduše politička drama, ali ima taj šmek.I ako si do sada omašio i nisi gledao, obavezno, ali OBAVEZNO gledaj danski Forbrydelsen, koji je možda i ponajbolji.Ljudi ovde preporučuju i Engrenages. Nisam gledao, ali mi je sledeće. Ako pogledaš pre mene, javljaj kako je. :)A Firefly...Pa. To je kultna i besmrtna serija, samo što nije uvek na prvu loptu, u stvari uvek nije na prvu loptu. Ja sam je pogledao jedanput, pa sam se nečeg setio i pogledao jednu epizodu ponovo, a onda sam počeo redovno da joj se vraćam. Na opštu žalost, otkazana je posle jedne sezone i likovi se nisu potpuno razvili i mnoga pitanja su ostala neodgovorena. Malu utehu predstavlja fenomenalni film Serenity, koji završava neke započete priče i otkriva mračnu tajnu. Ne znam šta je s tom serijom i njenim efektom na ljude, stvarno. Ili je obožavaju ili su ravnodušni...Iskreno, ne sviđa se svakom i pošto ti ne znam ukus, ne znam da li da ti preporučujem. Uh, sad mi se opet gleda.
Link to comment
Ovde imaš topik o britanskim krimi serijama. Ne sećam se sada da li si gledao Shadow Line, verovatno jesi čim ga ne pominjemo. Od britanskih bih ti rekao da probaš The State of Play i The State Within, koji je doduše politička drama, ali ima taj šmek.I ako si do sada omašio i nisi gledao, obavezno, ali OBAVEZNO gledaj danski Forbrydelsen, koji je možda i ponajbolji.Ljudi ovde preporučuju i Engrenages. Nisam gledao, ali mi je sledeće. Ako pogledaš pre mene, javljaj kako je. :)A Firefly...Pa. To je kultna i besmrtna serija, samo što nije uvek na prvu loptu, u stvari uvek nije na prvu loptu. Ja sam je pogledao jedanput, pa sam se nečeg setio i pogledao jednu epizodu ponovo, a onda sam počeo redovno da joj se vraćam. Na opštu žalost, otkazana je posle jedne sezone i likovi se nisu potpuno razvili i mnoga pitanja su ostala neodgovorena. Malu utehu predstavlja fenomenalni film Serenity, koji završava neke započete priče i otkriva mračnu tajnu. Ne znam šta je s tom serijom i njenim efektom na ljude, stvarno. Ili je obožavaju ili su ravnodušni...Iskreno, ne sviđa se svakom i pošto ti ne znam ukus, ne znam da li da ti preporučujem. Uh, sad mi se opet gleda.
E super, propustio sam taj topic. Cekiram kao sledece ove Stejtove. Killing sam odgledao US verziju kada je isla, tek kasnije procitao ovdje da je remake. Sad ne znam koliko je prica ista/slicna i da li da gledam original.A Firefly sam poceo sa Serenity, bilo tako slozeno, valjda tako izdali u dvd boxu. (znao sam da je film izasao kasnije pa sam trazio na netu redoslijed gledanja i negdje nadjoh da pocenom sa Serenity). Znaci vec sada znam mracnu tajnu, dobro barem ne znam sta je mracna tajna :). Odgledacu u svakom slucaju.
Link to comment
Sad ne znam koliko je prica ista/slicna i da li da gledam original.
Koliko sam shvatio priča je poprilično slična, ali original mora da se gleda jer je sve bolje, a i na kraju sezone saznaš ko je ubica. Ima Forbrydelsen i drugu sezonu, a na jesen će treća. Obavezno.
Link to comment
A Firefly...Pa. To je kultna i besmrtna serija, samo što nije uvek na prvu loptu, u stvari uvek nije na prvu loptu. Ja sam je pogledao jedanput, pa sam se nečeg setio i pogledao jednu epizodu ponovo, a onda sam počeo redovno da joj se vraćam. Na opštu žalost, otkazana je posle jedne sezone i likovi se nisu potpuno razvili i mnoga pitanja su ostala neodgovorena. Malu utehu predstavlja fenomenalni film Serenity, koji završava neke započete priče i otkriva mračnu tajnu.
Još jednom treba ponoviti, ako ni zbog čega drugog, Fox treba spaliti zbog toga. I ovoga, da ne zaboravim. Edited by Jolly Roger
Link to comment
Batalio sam za sada Shield, Homicide i Corner. Odgledao prvu epizodu Shielda, djeluje dobro, ali sam kapirao da mi se trenutno ne gleda.
to ja zovem prokletstvo vajera :(
Link to comment

Trailer Park Boys je vrhunski i sve bolji, ali je kanadski humor mnogo drugačiji od onog na koji sam navikao u američkim sitkomima.Ali, bedak najveći...Dve godine pre prve sezone Filadelfije, u četvrtoj sezoni TPB jedan lik kad je sport u pitanju oblači se u zeleno i zove se Green Bastard. :( A neeeee

Link to comment
to ja zovem prokletstvo vajera :(
Haha, potpuno tačno u mom slučaju. Jednostavno sve posle toga izgleda kao CSI Miami.Sprema se kasno-noćni maraton crtaća nedeljom/ponedeljkom. U procesu kupovine su nove epizode Family Guy, Cleveland Show, American Dad, Simpsonovih i Bob's Burgers (preporuke ko nije gled'o).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...