Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Hvala. Otići će u štek pod možda, pa kad/ako ostanem bez nekog boljeg materijala, da još jednom provrtim.Zanimljivije mi deluje Cracker posle prve epizode.
Teško da ćeš naći išta kvalitetnije i bolje s ovu stranu okeana iz tog žanra od Shadow Linea. Razumem da je stvar ukusa da se ne svidi svakom, a razumem i kosmičku verovatnoću da jedino dvoje ljudi koji pišu na balkanskim jezicima a da im se nije svidela serija borave na PPP-u. Uz sve što je rečeno, Shadow Line je obavezno štivo, remek-delo od serije i retko kvalitetnih sedam sati televizijskog programa koji postoje.Od svih britanskih serija snimljenih u poslednje dve decenije u ovom stilski over the top maniru, Shadow Line je najbolji. Što se tiče ovih "zamerki".

"Sve ovo samo zbog penzija" u ovakvoj seriji jasno znači da nije sve samo zbog penzija, već je strah od prolaznosti. Ljudi traže razne vrste sigurnosti ili načina da se vreme zaustavi i obezbedi, a u tako opasnom i nesigurnom poslu kao što je policijski, obećanje kvalitetne penzije znači i ukidanje briga i bezbrižnost i daje ljudima osećaj da su se obezbedili i ukida strah od smrti. Što znači da čovek ima dobar motiv da sve to radi. Svu apsurdnost i zastranjenost toga možemo videti kada na kraju detektiv dođe do istog neverovatnog zaključka: sve ovo zbog penzija?Dvojica starijih krimi bosova takođe nisu mogla da prihvate da je njihovo vreme prošlo i nisu želeli da se suoče sa neumitnošću vremena i želeli su da promene stvari. Moć, novac, sigurnost, status quo, očuvanje sistema, strah od smrti, sve su to vrlo jaki motivi, ne znam stvarno šta je to toliko neverovatno.

Link to comment
Cracker je serija nad serijama, sam vrh britanskih crime serija, i nešto što se čuva, voli i prepričava. Ovaj Shadow line, naprosto to nije, iako ću odgledati do kraja, sad kad sam već odgledala polovinu, moram da vidim šta će da bidne na kraju.
E, pa nemoj, molim te, da porediš pola pogledane mini serije i krimi klasik. A pogotovo što su apsolutno različite serije, iako su nominalno obe "krimi". Nemoj od Shadow Linea očekivati Crackera, Luthera, Sherlocka, Veru...to je svet za sebe, drugačija zverka.
Link to comment
E, pa nemoj, molim te, da porediš pola pogledane mini serije i krimi klasik. A pogotovo što su apsolutno različite serije, iako su nominalno obe "krimi". Nemoj od Shadow Linea očekivati Crackera, Luthera, Sherlocka, Veru...to je svet za sebe, drugačija zverka.
:lol: Što se odmah ljutiš. Serija uopšte nije loša, ali me toliko iritira policajka, da mi je gotovo neprijatno da je gledam. Ja bih uvela kao krivično delo loše odrađeno pumpanje usta silikonom. I za pacijenta i hirurga.
Link to comment
Od svih britanskih serija snimljenih u poslednje dve decenije u ovom stilski over the top maniru, Shadow Line je najbolji.
Moguce, ali meni to i nije bash neka preporuka. Nisam bash previse BBC serija u zadnje vrijeme, ali ako je ovo najbolje, onda ostale necu ni pokusavati. U citavoj seriji, bez konkurencije mi je najbolja prva scena, sa ovim Valchekolikim dirty copom koji prvi nalazi onog ubijenog mafijaca, kakogodsezvase.
Serija uopšte nije loša, ali me toliko iritira policajka, da mi je gotovo neprijatno da je gledam. Ja bih uvela kao krivično delo loše odrađeno pumpanje usta silikonom. I za pacijenta i hirurga.
Meni je josh gori ovaj mladi gangster/psihopata. Koliko preglumljuje :isuse:No, toliko na tu temu. Josh cu pomenuti House Of Lies. Tek sam se preksinoc sjetio da pogledam drugu epizodu. Uzasno mi je dosadno. Ne znam zasto, ali podsjeca me na Entourage, jer mi je svaki lik totalni douchebag, a Kristinica maltene ne sluzi nicemu, potpuno je neiskoriscena. Serija je, iance, vec dobila drugu sezonu. Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

"Sve ovo samo zbog penzija" u ovakvoj seriji jasno znači da nije sve samo zbog penzija, već je strah od prolaznosti. Ljudi traže razne vrste sigurnosti ili načina da se vreme zaustavi i obezbedi, a u tako opasnom i nesigurnom poslu kao što je policijski, obećanje kvalitetne penzije znači i ukidanje briga i bezbrižnost i daje ljudima osećaj da su se obezbedili i ukida strah od smrti. Što znači da čovek ima dobar motiv da sve to radi. Svu apsurdnost i zastranjenost toga možemo videti kada na kraju detektiv dođe do istog neverovatnog zaključka: sve ovo zbog penzija?Dvojica starijih krimi bosova takođe nisu mogla da prihvate da je njihovo vreme prošlo i nisu želeli da se suoče sa neumitnošću vremena i želeli su da promene stvari. Moć, novac, sigurnost, status quo, očuvanje sistema, strah od smrti, sve su to vrlo jaki motivi, ne znam stvarno šta je to toliko neverovatno.

aj ne zezaj :Dpa naravno da kod ljudi postoji strah od smrti i prolaznosti, ali ostaje jednako nevjerovatno da ljudi od 30-40 g (a toliko su svi imali kad je zavjera pocela, toliko sad ima i policajka, 2. generacijaj zavjerenika) kojima je dostupan prljav novac njega uloze u penzijski fond i nista vise. i ubijaju (i rizikuju da budu ubijeni) da bi odbranili penzijski fond. mislim, halo, sto bi rekla irena grobnik, moj tv uzor. serija ja svakako napeta i kao takva zanimljiva, uz sve mane, ali motiv za zavjeru je skroz glup iz nekog razloga ne mogu da ugasim bold, nije do mene no do editora

Edited by morgana
Link to comment
:lol: Što se odmah ljutiš. Serija uopšte nije loša, ali me toliko iritira policajka, da mi je gotovo neprijatno da je gledam. Ja bih uvela kao krivično delo loše odrađeno pumpanje usta silikonom. I za pacijenta i hirurga.
Ljutim se jer sam bio malo drki posle celonoćnog provoda i čišćenja snega ispred zgrade. Ništa strašno, samo malo među prijateljima kad se raspravlja. :)
Moguce, ali meni to i nije bash neka preporuka. Nisam bash previse BBC serija u zadnje vrijeme, ali ako je ovo najbolje, onda ostale necu ni pokusavati. U citavoj seriji, bez konkurencije mi je najbolja prva scena, sa ovim Valchekolikim dirty copom koji prvi nalazi onog ubijenog mafijaca, kakogodsezvase.Meni je josh gori ovaj mladi gangster/psihopata. Koliko preglumljuje :isuse:
Probaj možda Veru, ta je dosta realna i glavna junakinja malo iritira, ali to doprinosi realizmu. Meni je mini serija Above Suspicion odlična, naročito drugi serijal, mada priznajem da su mi prva i treća odlične zato što mi se sviđa kako glumi™ glavna junakinja.

aj ne zezaj :Dpa naravno da kod ljudi postoji strah od smrti i prolaznosti, ali ostaje jednako nevjerovatno da ljudi od 30-40 g (a toliko su svi imali kad je zavjera pocela, toliko sad ima i policajka, 2. generacijaj zavjerenika) kojima je dostupan prljav novac njega uloze u penzijski fond i nista vise. i ubijaju (i rizikuju da budu ubijeni) da bi odbranili penzijski fond. mislim, halo, sto bi rekla irena grobnik, moj tv uzor.serija ja svakako napeta i kao takva zanimljiva, uz sve mane, ali motiv za zavjeru je skroz glupiz nekog razloga ne mogu da ugasim bold, nije do mene no do editora

Odlepio forum. :lol:Elem,

To što zaverenici troše novac na penzije znači da su deo sistema koji je Gatehouse uspostavio. Imaju pristup parama, korumpirani su, ali je potrošnja novca kontrolisana da se ne bi pravio haos, odnosno da sistem ne bi bio doveden u pitanje. Meni je to logično, a koliko bizarno deluje sa strane govori i to što se glavni junak takođe čudio tom motivu. Ali, tako je reko:349110.jpgZna se kako funkcioniše sistem i ko ga je napravio.

Edited by Lrd
Link to comment

lrd, bas sam bila pomislila da si ti anti-ja :D, ali slazem se da je vera dosta ok, mada ne dijelim u potpunosti odusevljenje vecine na forumu njome. nego. znam da jutros treba da skinem nesto osim shameless, al ne mogu da se sjetim sta :isuse:

Link to comment
nego. znam da jutros treba da skinem nesto osim shameless, al ne mogu da se sjetim sta :isuse:
Family Guy, American Dad, Cleveland Show, Once Upon a Time? To je moj ponedeljačni raspored.edit: djoka. Bio sinoć onaj elektronski sport sa 50 igrača i jajetom.Nema ništa da se skida osim Californication. <_<I Luck, ali to neću da pratim dok me ne uvere aklamativno da treba gledati. Edited by Lrd
Link to comment
Family Guy, American Dad, Cleveland Show, Once Upon a Time? To je moj ponedeljačni raspored.edit: djoka. Bio sinoć onaj elektronski sport sa 50 igrača i jajetom.Nema ništa da se skida osim Californication. <_<I Luck, ali to neću da pratim dok me ne uvere aklamativno da treba gledati.
pa napravi malo pauzu s tim serijama,pogle neki film
Link to comment

Meni je super epizoda bila, verovatno ce biti jos bolja na ponovno gledanje. Kriticari kazu da su prve 3 epizode samo uvod, slicno kao GoT ili Zica, prava stvar dolazi u cetvrtoj epizodi.

Link to comment

posle trece Unsupervised epizode mogu da aminujem da je odlicna. beavis i butthead sa dusom. ne bih nikada pogodio da iza ovoga stoji always sunny ekipa...Unsup_Timeline_DDH_VBug_Post10_30_DI720X486_fx_640x360_5620696.jpg

Edited by scab
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...