Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

bome, ces da sacekas, na zalost i moju i tvoju. mora da se ispostuje sve sto je propusteno u proteklih mesec dana. a i moram taj homlend da zavrsim, da vidim koliko sam bila u pravu kad sam ga disovala na pocetku. a i da skupim vremena da ti objasnim da nisi u pravu za black mirror.
Jao, 'bem ti tu nerdovsku psihopatiju da moraš da gledaš da bi disovala. Tako i ja, kada krenem neko sranje smislim razlog da ga pogledam do kraja. Koliko li sam dana života izgubio na to. Mada je Homeland super ako ne očekuješ vrh i zažmuriš na neke stvari.A za Black Mirror - unapred se ograđujem. Ne sviđa mi se, ne govorim da je loše, pošto sam pogledao samo dve epizode, jedva nekako. Ne mogu, previše mi je. Shadowline mi je maksimum stilizacije, sve preko toga je doviđenja za mene.
nadji negde njenu reklamu za pepsi koju je uradila sa 17 godina pa ces videti .
Napravio si me na pedofila. :(http://www.youtube.com/watch?v=3tm8RNFMatAKad sam već tu, neće da škodi...http://www.youtube.com/watch?v=vf2gdozhkeQ&feature=relatedČisto da se podsetim da je u RL ipak koju godinu starija od mene.
Link to comment

Ona Budva ... - zanimljiva serija.Funny as Hell - mada je to više za stand up.Impractical Jokers - do zadnje bilo zanimljivo ali kraj zadnje naveo na sumnju da je sve montirano pa gubi draž.Šerlok novi zanimljiv, moram da pogledam i prve tri, koje sam izbegavao iz nekog razloga prošle godine.Meni Tera Nova površna ali gledljiva, pošto nema ništa drugo u žanru da me zanima. Videćemo drugu sezonu, možda kupe neke pisce sada kada ima dovoljnu gledanost...Konačno gledao Bored To Death, pilot mi nije dojmio ali posle nekoliko preporuka pogledao tri sezone, brzo i lako. Dobra serija.Zna li iko šta se dešava sa serijom Friends with Benefits, izgleda da je otkazana, a baš mi čudno, pošto mi delovala dobro.Skidam Happy Endings redovno ali ne gledam, žao mi je što je preživela nauštrb boljih stvari ie. Mad Love.Slično sa Raising Hope, samo što mi je ona bila mnogo bolja no sam se zasitio malo, pa čekam da se skupi.Veli Prasak, Simpsonovi, Kako sam ti kevu... i Dejli/Kolber mi ispunjavaju ostatak vremena.Nedostaje mi nešto space-ish, kao Galaktika, ili nešto iz star trek univerzuma, vreme je....

Edited by Vapad
Link to comment

Ne znam, meni je za ove poslednje 2-3 godine zajedničko da se ništa pametno ne pojavljuje. Da li je to zbog krize u SAD, recesije, šta li, ali kada sagledam, sve serije koje pratim su neke koje su počele pre 3-4 ili više godina. Vrlo slabo i tematski jako ograničeno pojavljivanje novih serija. Tu je uglavnom ili nešto što me totalno ne zanima jer je neki lokalizovani fenomen (mislim, konjičke trke, alo), ili je neka bleda kopija ranije uspešne serije, ili je jednostavno šit. Tu i tamo se pojavi nešto, ali je uglavnom veoma tanko, i izuzmemo li npr. Game of Thrones ili tako nešto epsko što se svakako gleda bez obzira na vreme, kvalitet izvođenja ili sjebanost (ne ulazim u razloge) serije, sveukupno je ponuda vrlo, vrlo tanka.Ispratim ponešto novo, ali je to uglavnom stvar koja eventualno može da posluži da popuni vreme. Potpuno mi je neshvatljivo da se ljudi autentično oduševljavaju mnogim od tih sranja o kojima naglabate već 15+ strana na topiku, ali šta znam, 96 ljudi, 37 ćudi.

Link to comment

konačno odgledala black mirror, samo jednom, doduše. potpuno je spektakularno. brilijantno napisana satira o tome kako je sve ekspresno otišlo u kurac. inteligentna i emotivna, empatična i surova, komična, uznemirujuća i paranoična slika realno moguće budućnosti (?) generacije koja živi u socijalnim mrežama i razmišlja i komunicira u 140 karaktera, koja se hrani rijeliti programima i živi za svojih pet minuta na pozornici na kojoj o daljoj sudbini odlučuje tri morona.a u međuvremenu je 24/7 silovana reklamama i promo sadržajima. ništa nije off limits - od najviše državne politike do najintimnijih misli i uspomena. stvarnost je jedino stvarna ako je gledamo preko ekrana nekog gedžeta. fejsbuk postaje i bukvalno deo tela, bolesna potreba da podelimo sve o sebi i saznamo sve o drugima metastazira do te mere da joj se prepuštamo bez obzira na cenu. čarli iživljava svoje vlažne snove (kameron), ali ne štedi ni sebe (kraj druge epizode). sve u svemu sjajno. svi koji kukaju da im se ne dopada jer 'liči na zonu sumraka' - please re-do.edit: vergarine sise su prave. gejevi u modern femili su spektakularni, a ko kaže da je fil loš nije gledao modern femili.

Edited by MaryPoppins
Link to comment
konačno odgledala black mirror, samo jednom, doduše. potpuno je spektakularno. brilijantno napisana satira o tome kako je sve ekspresno otišlo u kurac. inteligentna i emotivna, empatična i surova, komična, uznemirujuća i paranoična slika realno moguće budućnosti (?) generacije koja živi u socijalnim mrežama i razmišlja i komunicira u 140 karaktera, koja se hrani rijeliti programima i živi za svojih pet minuta na pozornici na kojoj o daljoj sudbini odlučuje tri morona.a u međuvremenu je 24/7 silovana reklamama i promo sadržajima. ništa nije off limits - od najviše državne politike do najintimnijih misli i uspomena. stvarnost je jedino stvarna ako je gledamo preko ekrana nekog gedžeta. fejsbuk postaje i bukvalno deo tela, bolesna potreba da podelimo sve o sebi i saznamo sve o drugima metastazira do te mere da joj se prepuštamo bez obzira na cenu.
E, pa sve sam ja to video, ali nisam video nigde ljude. Znam da je do mene, čim seriju hejluju ljudi koji čiji ukus poštujem, ali mi je teško da gledam nehumanu seriju. Osim ako likovi nisu bezosećajne psihopate tipa Filadelfija ili Sajnfeld.
danas krece Alcatraz... koliko su ga najavljivali i koliko ga cekam, siguran sam da ce biti govno najgore, ali ipak da vidimo ;)
Eeee, to! Hvala na podsećanju, da ne zaboravim. :)
Link to comment

Završio sam Galaktiku ima 10ak dana (hvala milom bogu), a nikako da mi se da™ da™ rezimiram.Ukratko, jedna od najboljih sc fi priča sa enormnim potencijalnom uništena katastrofalnom pre svega glumom tj castingom, i lošim razvojem priče. Neko reče da su prve dve sezone korak napred u žanru, a druge dve višak, meni se četvrta najviše dojmila, nadinamičnija je, ipak se rasplice sve, pa mi je nekako bilo najzanimljivije za gledati. Scenario je toliko traljav, odnosi među likovima su katastrofa, odjednom vidiš Li Adama aka Apolo <3 na strunjači se pogledao popreko sa Di, i eto ti ljubavna priča 1 kroz 1. O starbakici da ne trošim reči, najgori casting i najlošija gluma od kada se prva serija pojavila na malim ekranima tv prijemnika. Tokom prve dve sezone jednostavno nemoguće je gledati je a ne nervirati se i pizdeti od svake njene sekunde na ekranu. Šta ispade ona to na kraju, anđeo ili bog, Jebo te bog? :DAko pored nje dodamo još niz loših kastinga i još lošije glume, dobijemo seriju koju bi od 1-10 ocenio sa 5, 5.5, i to samo zbog onoga što je mogla da bude, a ne zbog onoga što jeste.Battlestar Galacticu na momente učinili negledljivom i u svemu prosečnom sledeće osobe (redosled nebitan, osim prvog mesta):220px-KaraThrace.jpgcaptainleeadama1.jpgroslin.jpeg250px-Dualla_Season_3.jpgcally2.jpgOne silne kaprike i ta čuda nema šanse da gledam.Sve u svemu, još jedno ScFi razočarenje posle Firefly-a.

Link to comment

Ja samo ne kapiram zasto si odgledao 73 epizode serije koje ti se ne svidja. Ja sam batalio posle kraja druge sezone jer sam cuo da odatle samo moze biti slabije, a ni do tada nisam bio nesto odusevljen.

Link to comment
Ja samo ne kapiram zasto si odgledao 73 epizode serije koje ti se ne svidja. Ja sam batalio posle kraja druge sezone jer sam cuo da odatle samo moze biti slabije, a ni do tada nisam bio nesto odusevljen.
Ne mogu da prekinem kada nešto gledam, pri tom mi je scfi omiljeni žanr pa sam želeo da dam šansu, pritom, volim da odgledam do kraja kako bih onda mogao na miru da kakim po seriji i odgovaram postovima kao što je ovaj tvoj. :D Šalim se, naravno, ništa lično.Serija nije baš toliko negledljiva (osim na momente, usled očajne glume i enormno patetičnih, providnih i jako loše režiranih scena). Pri tom, "hteo sam da vidim šta će da bude na kraju".
Link to comment
Pusti ga, vidis da ne voli Firefly. Kakav je to necovjek <_<
A nije da ne volim, nego sam očekivao valjda previše. Takođe ne toliko loše koliko ne nešto posebno kvalitetno. :DValjda sam serije uvek pažljivo birao i uglavnom bio prezadovoljan viđenim, pa čim nešto nije top top, razočaram se.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...