Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Mandingo, jesil gledo House of Lies?Sta znam, ne izgleda previse lose. Moglo bi se razviti u simpaticnu komediju, ali uvijek me plase ovi supersamopouzdani likovi, uvijek su poprilicno over the top. Kristinica mi je najzanimljiviji lik, bivsa zena je takodje ok, Don Cheadle not so much. Mayor Royce mu igra oca, sto je skroz ok. I prva epizoda Shameless je ok, mada mi djeluje slabije nego prva sezona. No, to je samo jedna epizoda, vidjecemo...

Link to comment
Mandingo, jesil gledo House of Lies?Sta znam, ne izgleda previse lose. Moglo bi se razviti u simpaticnu komediju, ali uvijek me plase ovi supersamopouzdani likovi, uvijek su poprilicno over the top. Kristinica mi je najzanimljiviji lik, bivsa zena je takodje ok, Don Cheadle not so much. Mayor Royce mu igra oca, sto je skroz ok.
Nisam. Da ne verujes, jbt. :D Kristinica™ na premium cable je - perfection. Pokusavam da sacekam bar nekoliko epizoda. Cold turkey, FTW. <_< Edited by mandingo
Link to comment

Dok je borba "Glas RazumaN vs Dovršiti Battlestar Galactica-u" u punom jeku, počeo sam i sa The Bing Bang theory. Nije loše, prijaju mi ovakve stvari, glavni utisak mi je jebeno presmešni Hauard Volovic, jedan od najsmešnijih likova ikad, majke mi. Šeldon je sjajan lik, ali koliko je u početku zanimljiv, posle počne da postaje opterećujući faktor, ima previše lajnova koji su razumljivi jako malom broju ljudi, počne da se ponavlja, i deluje stalno po istom šablonu. Ali ok je svakako.Plus sam ja pacer koji jedva čeka da se ovo dvoje spanđaju. :frust: A Penny... Je Penny. :)

Link to comment
meni su ovih dana ,,how i met your mother,, novi ,,prijatelji,, :lol:
hmm meni su te dve epizode prilično iste..i jedni i drugi se sastaju u kafiću...i jedni i drugi imaju glavnog glumca koji u startu se muva sa glavnom glumicom koja ga na početku odbije - Ros/Rejčel tj Ted/Robin*mislim, imamo jednog pametnog koji će da bude profesor - Ros tj Maršalimamo jedog koji je lep, glup i jebe sve žensko - Džoji tj Barniimamo tipa za koga ne znamo čime se bavi u životu - Čendler tj Barni"Prijatelje" sam ogdledao a "kako sam ti upoznao kevu" tek sam na polovini prvog serijala*nisam sigurna da li će na kraju Ted i Robin da ostanu zajedno kao Ros i Rejčel - jel na kraju pilot epizode narator kaže i tako smo upoznali vašu tetku Robin!
Link to comment
hmm meni su te dve epizode prilično iste..i jedni i drugi se sastaju u kafiću...i jedni i drugi imaju glavnog glumca koji u startu se muva sa glavnom glumicom koja ga na početku odbije - Ros/Rejčel tj Ted/Robin*mislim, imamo jednog pametnog koji će da bude profesor - Ros tj Maršalimamo jedog koji je lep, glup i jebe sve žensko - Džoji tj Barniimamo tipa za koga ne znamo čime se bavi u životu - Čendler tj Barni"Prijatelje" sam ogdledao a "kako sam ti upoznao kevu" tek sam na polovini prvog serijala*nisam sigurna da li će na kraju Ted i Robin da ostanu zajedno kao Ros i Rejčel - jel na kraju pilot epizode narator kaže i tako smo upoznali vašu tetku Robin!
1088745_700b.jpg1084054_700b.jpg615219_700b.jpg
Link to comment
Pogledao prve tri epizode Hell on Wheels... neko reče ranije Deadwood Lite - to je previše velikodušno. Ovo je plitko do bola, i pa i tako još loše odrađeno. Fascinira me kako su u tih par epizoda uspeli da ubudže sve moguće varijante borbe za manjinska prava... od oslobođenih robova, preko obespravljenih indijanaca, preko prava žena do Iraca katolika na protestantskom divljem zapadu, jebemtiživot :isuse:...Gledaću još tih par epizoda pošto mi je queued download, ali čisto sumnjam da ću dalje skidati.
Bojim se sebi da priznam da se prilicno slazem s tobom. Mada sam pogledao samo pilot, malo mi je previse plain odradjeno, plus isilovan pokusaj edukativnog karaktera priblizavanjem nam surove istorije as it was. Deadwood je verovatno razlog sto je serija dobila shot uopste, ali isto tako i sto je kriterijum postavljen na takvu visinu da ce tesko ikada biti dosegnut, makar kad je ova tematika u pitanju, a pogotovu ne u prvom pokusaju, aljkavom do zla boga rekao bih. I mora li glavni revolveras uvek biti neki ustogljeni glumac u pokusaju :isuse: U principu prvi utisak i osecaj koji imam o seriji me nikada nije izneverio, uvek je bilo ili da zanesen idem do kraja ili jos koja epizoda mucenja i shut down. Dacu Wheelsu jos par prilika, voleo bih da sam pogresio u proceni...
Link to comment

da se ja ne bih mucio - z jankovic sa popboksa je dao lep i precizan opis

Ovo je priča o borbi histerične žene na pragu srednjeg doba (u maestralno odmerenoj i promišljenoj glumačkoj kreaciji Laure Dern, koja je i jedan od kreatora i producenata ovog projekta) koja nakon oporavka u new age lečilištu nastoji da povrati pozicije u kozmetičkoj korporaciji koja ju je i dovela do nervnog sloma. Osim toga, ona se rve sa majkom teškom na emocijama, novim saznanjima, nerazrešenim odnosom sa bivšim mužem i dvoličnošću nekadašnjih prijatelja i saradnika. Ponajbolji termin da se opiše prikazano u ovom serijalu je „suptilnost“, i uz pomoć te suptilnosti i dosta takta u Enlightened uključenih kreativaca ova priča o suštinski nedopadljivom karakteru pobuđuje simpatije, empatiju, a dovoljno je razloga za glasan smeh. Rediteljski seriju podržavaju nekadašnji velikan Jonathan Demme, nova zvezda američkog indie filma Miguel Arteta (Youth in Revolt, Cedar Rapids) i sam Mike White, ostatak glumačkog ansambla je krajnje nadahnut, tu je i par antologijskih scena, ali sudeći po mršavim rejtinzima (tek oko 200.000 gledalaca po epizodi) ovoj vrlo dobroj seriji (i izdašnom konceptu), nažalost, sledi skori i konačni kraj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...