Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

ponadaj se, tvoj je mrsav pa samo tako izgleda.elem, meni dosta ok kako je izveo pocetak, manje mi cak lici na 28 dana negoli u stripu dje je bas bas isti (a za koji kazu da je nastao pre filma, tako da je tesko reci jel tu neko pozajmio ideju)mislim da mozemo opravdano biti optimisticni u pogledu serije.

Link to comment

Walking dead je bio iznenađujuće dobar, bez obzira na direktne reference na 28 dana posle ili gore pomenuti strip. Ovu seriju ću dodati onima koje pokušavam da odgledam, recimo, redovno.

Edited by Arkadija
Link to comment

eno ga po torentima walking dead za legaliste i nas kojima se nije gledao na kompu pa smo cekali verziju za tvotkad sam odgledala six ft under, u krizi sam, neam sta da gledam a mozak mi trazi :(

Link to comment

Evo i mojih 2 euro centa:Deadwood - meni odličan, čini mi se prilično realan, s obzirom da nije dokumentarac, a bavi se realnim mestom i dogadjajima. Jezik u seriji mi je mnogo gotivan, iako nisam baš siguran da su se ljudi tada tako izražavali, ali svejedno, kao predstava u mnogo činova.Dexter - serija me uvukla na jedan, odlični su mi njegovi unutrašnji dijalozi i naravno, beskrajno simpatična šveca sa srcem na rukavu.Petu sezonu skupljam polako, jer volim da gledam u cugu epizode, jednu za drugom.Mada, očekujem verovatno slabiju sezonu, jer su se dosta ispucali u prve 4.Generation Kill - onako, ok serija. Ima dobrih komičnih scena, kao i uvek kad se serija/film bavi surovim i ozbiljnim stvarima kao što je rat.

Usput, nekako raduje kad čovek vidi da čak i u najvećoj i najjačoj armadi može da se desi, da je niži oficirski kor sposobniji od višeg. Naročito ko je imao prilike to da vidi devedesetih u našim oružanim snagama, pa se istripovao da to može samo u manje ozbiljnim vojskama. Meni je mana to, što je serija koncipirana da prati uglavnom odnose izmedju likova u jedinici, pa su ratna dejstva ispala kao neki dekor, naročito jer je u pitanju izbor da to bude izvidjačka jedinica, pa je dobar deo serijala više kao safari. Neki od likova previše šablonizirani, s druge strane, lepo me je nasmejao muzički izbor vodećeg Hamvija :D Zanimljiv detalj je i na kraju treće ili četvrte epizode, gde dok ide špica, par marinaca imaju rant o celoj dilemi rata u Iraku

Konačno,6 Feet Under - odlične prve dve sezone, mada mi je trebalo da se naviknem na novu ulogu Majkl Hola.

Super dinamika izmedju članova porodice, naročito u vezi sa preminulim.Žao mi je samo što serija ne počinje dan pre dogadjaja kojim se otvara, mada kapiram da bi se izgubio efekat.Sjajne su uvodne smrti koje uvek budu u vezi sa dešavanjima u privatnom životu glavnih likova u epizodi.Treća sezona... uh, baš mi je loše legla. U par epizoda na ivici da zaspim. Tek su mi poslednje dve epizode baš dobre, gde je malo situacija počela da se konkretizuje. Artur, potpuno bespotreban lik u seriji, koji ničim ne doprinosi, čak ga ne može čovek ni mrzeti koliko je beznačajna njegova uloga u ovoj sezoni. Jedina svetla tačka mi je bila Kler i sve što se vrtelo oko nje. Četvrtu krećem sutra.

Link to comment
Konačno,6 Feet Under - odlične prve dve sezone, mada mi je trebalo da se naviknem na novu ulogu Majkl Hola.

Super dinamika izmedju članova porodice, naročito u vezi sa preminulim.Žao mi je samo što serija ne počinje dan pre dogadjaja kojim se otvara, mada kapiram da bi se izgubio efekat.Sjajne su uvodne smrti koje uvek budu u vezi sa dešavanjima u privatnom životu glavnih likova u epizodi.Treća sezona... uh, baš mi je loše legla. U par epizoda na ivici da zaspim. Tek su mi poslednje dve epizode baš dobre, gde je malo situacija počela da se konkretizuje. Artur, potpuno bespotreban lik u seriji, koji ničim ne doprinosi, čak ga ne može čovek ni mrzeti koliko je beznačajna njegova uloga u ovoj sezoni. Jedina svetla tačka mi je bila Kler i sve što se vrtelo oko nje. Četvrtu krećem sutra.

Vidis, meni je Artur zapravo bio smesan za gledati, a i ima svoju neku ulogu, bar da docara koliko Rut nije prozivela nikakvu mladost i sad je posle mnogo godina zeljna da to nadoknadi pa je drmaju emocije za nekog toliko random kao sto je ovaj. Kler mi je s druge strane precesto isla na zivce, slavio sam dan kada je onaj Gejb nestao iz serije, a posle i sve sa Raselom me je preterano smaralo. Sta znam, verovatno nisam osetljiv na te girly-teenage-heartbroken stvari (: Ali upravo je tu negde i pravi kvalitet serije, za svakog se nadje po nesto, svako se veze sa ponekog lika i prozivljava sve kroz njega, i hteo-ne hteo, posle 3-4 sezone se bukvalno osecas kao punopravni clan Fiser familije (: Teraj dalje, ne secam se vise ni jasno raznacavanja izmedju sezona, bice jos ups and downs, ali kad docekas kraj, UH, vredi za sve novce

+1 za Deadwood, i za Dextera takodje, s tim sto sam ja prvo gledao SFU pa onda Dextera, tezak tezak prelaz sa lika na lika :D

Link to comment

Šta da kažem ja kad trenutno razvlačim Six feet under, a gledam Dextera kad god izađe nova epizoda. Sve čekam da Davidexter ubije neku mušteriju ili opipa mišiće neke nabildovane žrtve.

Edited by nemoderisani
Link to comment

He-he, zato ja i volim da se strmeknem niz seriju u naletu, bolje me vozi, a i smanjuje se šansa za te konfuzao situacije sa istim glumcima.

Šta znam, možda mi Artur i nije bio toliki problem, nego sam malo zgotivio onu ludaču koju su prvo zaposili, pa mi nekako bilo krivo, kad su je zamenili sa njim.

Takodje, pogledao i prvu od Walking dead, zasad obećavajuće.

Edited by Garnirung
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...