Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

ingram je odlican, omiljeni mi lik. super kul su mi i analiticari, najbolje u stvari je to sto su jedan posao, koji je mozda interesantan nultom promilu covecanstva, prikazali bas onakvim kakav je. spangler odlican, takodje, huverovski.sporost mi je vise smetala kod posrednih prica, dugih kadrova zabrinute mirande ricardson i tako to, ali nema veze, prolazi.ko sto rekoh, davanjem podrske finansijske duliju sve potire.

Link to comment

Posle ovoliko hvalospeva upućenih na račun Rubicona, reših konačno da vidim o čemu se radi. Planiram da za vikend odgledam svih 12 epizoda. Komentari posle.

Link to comment

nemojte da vas razocara sporost prvih nekoliko pa da odustanetekasnije se likovi razvijaju i radnja donekle ubrzava:Hail: za posljednju epizodu

Edited by morgana
Link to comment

Six Feet Under!Sećam se te serije iz vremena dok sam još imala/gledala TV pre dosta godina. Pamtim je upravo po tome što je odskakala od svega ostalog, iako sam odgledala tek nekoliko ranih epizoda. Ne znam kako bi mi se sada dojmila posle višegodišnje apstinencije od TV-a, a i porasla sam. A možda to tadašnje njeno "now for something completely different" ni do danas nije izvetrilo!?

Ovo je toliko više od obične serije da ne želim da se upuštam u pokušaj recenzije. Watch it, live it, it will change you.
Hajde upusti se, pls :) - da se podsetim šta mi je to bilo tako spec.Vidim da nije otišla u metastazu broja epizoda, nadam se da je manji kvantitet održao kvalitet do kraja.
Link to comment
Hajde upusti se, pls :) - da se podsetim šta mi je to bilo tako spec.
Ne znam da li sam kadar.

Kao što verovatno znaš, u pitanju je neopisivo dobra drama koja prati život porodice koja ima pogrebno preduzeće. I kao da nije dovoljno to što im kroz kuću stalno prolaze mrtvaci, i oni sami su dovoljno komplikovani, kao i ljudi sa kojima im se ukrštaju životni putevi. Sve to na momente deluje totalno apatično i beznadežno i gledalac vremenom počne da vapi za nekim "svetlom na kraju tunela", me pogotovu pošto se totalno saživim sa likovima koje gledam često u jednom periodu, a serije uglavnom gledam barem po sezonu, ili kao ovu svih 5 od jednom ne razvodnjavajući bilo čim drugim za to vreme, niti serijama niti filmovima. Dođe do emotivne vezanosti sa likovima, a način na koji se Alan Bal igra sa njihovim sudbinama je ono što ovu seriju čini unikatnom. Lepo je prošetati kroz izopačeno, na momente nastrano, na momente bizarno, sve to lepo upakovano u realno. Serija se puno bavi smrću, i prilazi joj sa svih strana, od uzroka do načina na koji se porodica i prijatelji sa tim nose, opet, kroz situacije koje se dešavaju svaki dan. Priča svakog od likova je put koji gazi preko ličnih dilema, problema, nesigurnosti, narkomanije, blažih ili težih mentalnih poremećaja do spoznaje samog sebe i krajnje težnje da se izađe na neki pravi put koji vodi u normalan život iz pakla Fišerovih sa kojima su svi oni na ovaj ili onaj način vezani. Na momente ga i pronađu, ali se brzo vrate na početak preispitujući sebe, tražeći pravi balans između onoga što jesu, što žele da budu i onog što drugi od njih očekuju da budu. Ako na sve dodamo fenomenalnu kombinaciju režija (više režisera je radilo epizode), kasting koji teško da je mogao biti bolji, glumu pojedinaca za koju je malo svaki oskar mada su sva ostvarenja fenomenalna, od sporednih likova do epizodista, kuću Fišerovih koja u svakom kadru priča neku svoju priču - sve to je rezultovalo da ovo bude nešto najbolje što sam ikada gledao od serija. A i filmskih drama.

Al šta god ja napisao, knedla od 100kg u grlu posle završnog kadra poslednje epizode sve će ti mnogo bolje reći. :)

Vidim da nije otišla u metastazu broja epizoda, nadam se da je manji kvantitet održao kvalitet do kraja.
Apsolutno.
Link to comment

Hvala Glas! Pogledala sam tada možda ukupno ni deset epizoda, uglavnom na preskok a neke tek u delovima, ali mi je ipak posle toliko godina ostala u sećanju (mada vrlo maglovitom) kao spec slučaj. Upravo to - bilo je nešto u likovima, odnosima, atmosferi i estetici sasvim drugačije od sve druge TV ponude. Morbidno a zabavno, čudni spojevi koji daju podstrek. Bez obzira što mi je sada zanimanje za svaku fikciju (serije/filmovi/pozorište/beletristika) skoro na nuli, zainteresovao si me da baš sa 6 Feet Under proverim da li sam potpuno oguglala ili će mi ipak prizvati to "nešto", naći mi istu žicu kao pre x (7/8+ :unsure: ) godina.Pretpostavljam da si seriju skinuo negde sa Interneta - može jedno kratko uputsvo za potpunog početnika: odakle i kako se to radi?

Edited by Lucia
Link to comment
ma, rubicon je car. meni komotno ide medju najbolje serije koje sam ikad gledao. nije mi smetala ni pocetna sporost, stavise, to mi je bash nekako odgovaralo. ali zadnjih par epizoda su sve bolje i bolje, a ova 12. je potpuni kickass. sekretarica jeste skroz bezvezna, ali su zato svi ostali [prije svih ingram i spangler] carevi.
skroz. mislim da je serija upravo takva da se ni ne moze prikazati drugacije... jebiga, nije ovo Jack Bauer :D (a ni ne treba da bude)
I ja. :lol:
sumnjam da ce ti se dopasti, posto moras da ukljucis mozak... doduse, ima pederluka pa se mozda i navuces :P
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...