Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

On 17. 7. 2024. at 8:43, goofs said:

The Bear 3 - meh, najslabija sezona do sada, kao da je sve filler koji priprema nešto dalje.

Bear je uvek bio odličan u izgradnji likova, tako je i ovde, pa ne čudi što dve najbolje epizode nemaju nikakve veze sa restoranom. No ostatak priče se vrti u krug, ne napreduje zaplet, bar ne značajno, situaciono su svi tamo gde su bili i u prvoj epizodi. Ima previše nekih artsy-fartsy momenata, montaža, minimalistička jela, nisam baš fan toga. Poslednja epizoda je odlična kada se skupe sve kuharske glave i pričaju šta im znači ta profesija. 
 

Lista cameo glumaca u ovoj seriji je neverovatna i raste svakom sezonom, baš vole da se isprse.

 

Upravo zavrsio. Delim donekle utisak, 2 ponajbolje epizode su zaista kako je Tina nasla posao u Bearu i porodjajna (tu mi je posebno drago sto su opet zvali JLC, ovog puta je mnogo bolje legla uloga), ali ja volim i restorantske iako se malo sta desava. Valjda zato sto uzivam da veceram dok gledam kako spremaju klopu, ali da me pitas ovako iz glave da ispricam o cemu se radilo u svakoj ponaosob, ne bih znao.. :D

Link to comment
On 17. 7. 2024. at 8:43, goofs said:

No ostatak priče se vrti u krug, ne napreduje zaplet, bar ne značajno, situaciono su svi tamo gde su bili i u prvoj epizodi.

 

Da, u suštini idu iz sranja u sranje a da se ništa lepo ne dešava odprilike nikome... Ni likovima ni restoranu... Ume da bude zamorno gledati likove u jednom te istom stanju svesti celu sezonu. U suštini serija je jako kratka, 10 epizoda po 30ak minuta je tipa 4 i po sata materijala, nije lako razviti dinamiku, volim da gledam scene pravljenja hrane ali ne baš toliko da ih se ne bi odrekao zarad neke dublje karakterizacije.

Link to comment
12 hours ago, kipo said:

Ja sam započeo Mr. Mercedes onomad, zbog Glisona i Kinga, ali me ubrzo poceo nervirati sjebani lik, sporo se sve razvijalo (osim likova) pa batalio. Kad sam ponovo pokusao skontam da ima 3 sezone, pa batalim opet. Sad se opet neckam, nije to lose uopste, naprotiv.

probaj i istrpi. meni je dobro što nema misterije koja se otkriva na kraju. odmah znaš ko je zlikovac, šta radi i pretpostavljaš šta namerava. na momente mi je bilo, onako, hororistično što mi ne prija. popodne bi trebalo da se desi 1 rasplet.

Link to comment
27 minutes ago, đorđe geprat said:

probaj i istrpi. meni je dobro što nema misterije koja se otkriva na kraju. odmah znaš ko je zlikovac, šta radi i pretpostavljaš šta namerava. na momente mi je bilo, onako, hororistično što mi ne prija. popodne bi trebalo da se desi 1 rasplet.

Ja, slicno, ne volim horor a volim Kinga, pa sam istrpio dosad svašta. Gledace se i ovo kako treba.

Link to comment

Bear III je prilicno sranje, jeste, "drzi paznju" ali sve je to obicno uvezbavanje manipulacije patosom, bez ikakvog sadrzaja i zapleta.

Link to comment

Spiral (Canal+ produkcija) S1 iz 2005. godine.

Mama mi preporučila, ne može biti loše :D

  • +1 1
Link to comment
On 20. 7. 2024. at 12:37, đorđe geprat said:

probaj i istrpi. meni je dobro što nema misterije koja se otkriva na kraju. odmah znaš ko je zlikovac, šta radi i pretpostavljaš šta namerava. na momente mi je bilo, onako, hororistično što mi ne prija. popodne bi trebalo da se desi 1 rasplet.

desio se rasplet no, ostavljeno je da se tera dalje. pošto nisam čitao kingov roman, ne znam da li je ta druga sezona proizašla iz romana po meni je svaka dalja priča nepotrebna. devojče je zveknulo zlikovca u glavu, komiralo ga i tu je sa isključenjem aparata sve moglo da se završi. ovako, ne znam šta dalje. gledao sam danas prvu epizodu druge sezone, deluje i na silu boga da će da se gura. videćemo, koliko sutra

Link to comment

presumed innocent - u početku dok serija obećava kvalitetnu dramu je veoma gledljiva ali brzo prerasta u misteriju oko ubistva sa mnogo potencijalnih krivaca što meni nije posebno zanimljivo. ko voli žanr a uz to i zaokruženu priču verovatno će mu biti zabavno.

  • +1 1
Link to comment

Meni je serija bila dobra i drzala paznju uprkos zamisljenom pogledu glavnog glumca i predugih kadrova kad se glavni likovi pripremaju za neku odluku. 

 

Daleko je od masterpiece ali sasvim solidno za pogledati. 

 

Offtopic:

Ima jako kvalitetnih kadrova gde sse mogu izvuci fantasticni wallpaperi. Iznenadilo me opet koliko je Chicago izgradjen u visinu i koliko tu nema ni naznake suncevih zraka izemdju svih solitera.

Link to comment
20 minutes ago, utilitarist said:

presumed innocent - u početku dok serija obećava kvalitetnu dramu je veoma gledljiva ali brzo prerasta u misteriju oko ubistva sa mnogo potencijalnih krivaca što meni nije posebno zanimljivo. ko voli žanr a uz to i zaokruženu priču verovatno će mu biti zabavno.

 

Pa to rimejk onog odlicnog Pakulinog filma sa Fordom i Gretom Scacchi.

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment
23 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pa to rimejk onog odlicnog Pakulinog filma sa Fordom i Gretom Scacchi.


rađeno je po istoj knjizi ali nije preslikan, mislim da nije spojler ako kažem da im se krajevi razlikuju.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

 

Pa to rimejk onog odlicnog Pakulinog filma sa Fordom i Gretom Scacchi.

Tako je, film je u tom žanru i za godine kada je snimlje, odličan, sa odličnim glumcima i odličnim tvistom na kraju.

Serija je takođe dobra, ali joj je fokus na porodičnim odnosima, na dugačkim kadrovima i pejzažima Čikaga. Stvarno je lepo snimljeno. Zašto je bio potreban drugačiji kraj nemam pojma.

  • Hvala 1
Link to comment

PRESUMED INNOCENT

Dosta los kasting, pogotovo Gilienhall, glumac koji nema nikakav spektar, daleko talentovanija je njegova sestra.

Posle prvih epizoda koje koliko toliko drze paznju sledi gnjavaza u kasnijim u kojima se prakticno nista ne razvija, losa rezija nafilovana tupavim fleshbekovima.

Jedva cekam da se zavrsi da bih se bacio na gledanje Pakulinog filma.

 

  • +1 1
Link to comment

Zanimljivo je da je sestra Maggie Gyllenhaal udata za Molta u pravom zivotu. :)

 

Manje je zanimljivo da je nekako bas lose ostarila...

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...