Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

2 hours ago, jms_uk said:

17. sezona Criminal Minds je pocela pre neki dan, izasle prve dve epizode.

pitanje - jesu epizode svaka za sebe?

 

pitam jer nisam gledao a sve vise mi prijaju te serije gde mogu da odgledam epizodu, dve i krenem na spavanje ne razmisljajuci o tome da nesto propustam. Ili, sto je jos gore, da zaglavim ispred tevea kao manijak do jedno 4-5 jer me interesuje sta se dalje desava pa sutra ne mogu da se sastavim na poslu.

 

izvini sto ulecem s debilnim putanjem u 17oj sezoni al sta da radim kad ne pratim te americke trakavice. ustvari, nisam pratio dok ne ukapirah ovo gore. pa sam odgledao sherock-a i sta sam napabircio od law and order serijala i dopada mi se format. probao ncis al prejaka propaganda za moj zeludac, to velicanje marinaca, patriotizma i mosad babaroga price. prejadno na momente pa batalio.

Link to comment

@adam uglavnom svaka epizoda za sebe, ponekad bude dve. 
 

u nekim sezonama je bio narativ koji se provlaci kroz celu sezonu, ali nista toliko bitno da bindzovao sve. 
 

imaj u vidu, posto su cesto/uglavnom serijske ubice, da moze da bude vrlo mracno…

Link to comment

@jms_uk havala. gledace se, dobro zvuci.

 

a sto se tice tih ubica i mraka, nema frke. odrastao na bajkama i narodnim pesmama, naucio odmak odmalena.

 

ne kazem, moze nekad biti mnogo al ne bih ja to gledao stalno nego da imam nesto izmedju onog sto gledam il kad nemam inspiraciju da trazim. tako sam odgledao sherkock-a. a on mi se bas svideo. nisam gledao zaredom i stalno. bilo mi super da znam da ima sta gledati kad nemam inspiracije.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Lucia said:

@John Coltrane sve na Netflix uvek gledam sa engleskim titlovima, ne znam ni sta ima nas prevod, nije mi palo na pamet, sry.
Steta sto ti je to filter, setila sam se jos jedne meksicke koja nije losa (House of Flowers). 

Vec duze vreme na Netflix-u ugl. gledam krimi serije i dokumentarce, nisam skoro gledala komedije, ni filmove.

Mnoge serije imaju komicne elemente ali ako trazis bas ciste lightweight komedije imam od ranije na My List ove na engleskom:
Bonding, Unbreakable Kimmy Schmidt, Crashing, Man vs bee (Rowan Atkinson).
Ne znam zasto su mi na listi, msm da ih nisam odgledala do kraja, ali mora da su zbog neceg bile zanimljive bar neko vreme.
Nije da ih preporucujem ali mozda neka moze da prodje ako trazis tako neku vrstu humora.

 

 

U principu i nije kad gledam sam, ali moja hanuma je jako slaba sa engleskim tako daaaa...

Inače preko DNS-a imam pristup svemu na BBC, ITV, Channel 4, itd. pa tamo gledam bez problema, ali to je ono što me jako zanima.

Komedije, pogotovu serije, su kratak i pitak format u koji ne moram da se udubljujem, u šta spada i opcija titlova.

 

Vidiš Bonding bi mogao, a možda i Crashing, vidim da glumi ova iz Fleabag.

 

Hvala :thumbup:

 

  • +1 1
Link to comment

Ima na netflixu australijska serija (standarda komedija, kratko i pitko) zove se Fisk, meni legla. Fina zabava. Ne znam ima li na nasem netflixu al ako ima, preporuka.

  • Hvala 1
Link to comment

sad primetih da sam pisao o sherlock-u a mislio na elementary. elementary mi je bio super za odgledati pred spavanje. zabavno, kratko, taman ono sto mi treba. sherlock je drugo, standardna uk drama, duza i zahtevnija. volim, naravno, al nisam na to mislio. 

Link to comment
2 hours ago, adam said:

pitanje - jesu epizode svaka za sebe?

 

pitam jer nisam gledao a sve vise mi prijaju te serije gde mogu da odgledam epizodu, dve i krenem na spavanje ne razmisljajuci o tome da nesto propustam. Ili, sto je jos gore, da zaglavim ispred tevea kao manijak do jedno 4-5 jer me interesuje sta se dalje desava pa sutra ne mogu da se sastavim na poslu.

 

izvini sto ulecem s debilnim putanjem u 17oj sezoni al sta da radim kad ne pratim te americke trakavice. ustvari, nisam pratio dok ne ukapirah ovo gore. pa sam odgledao sherock-a i sta sam napabircio od law and order serijala i dopada mi se format. probao ncis al prejaka propaganda za moj zeludac, to velicanje marinaca, patriotizma i mosad babaroga price. prejadno na momente pa batalio.

16. sezona je cela bila o jednom slučaju, imala je samo 10 epizoda i bila je jako napeta. Pošto je ostao otvoren kraj, možda se sada nastavlja. 

Link to comment
Just now, Arkadija said:

16. sezona je cela bila o jednom slučaju, imala je samo 10 epizoda i bila je jako napeta. Pošto je ostao otvoren kraj, možda se sada nastavlja. 

hvala. gledacu da krenem redom al pitanje sta ima za naci. dobro je znati i to.

Link to comment
1 minute ago, adam said:

hvala. gledacu da krenem redom al pitanje sta ima za naci. dobro je znati i to.

Na Disney+ imaju sve sezone

Link to comment
Just now, Arkadija said:

Na Disney+ imaju sve sezone

super. hvala. svakako sam planirao da uzmem dizney na neko vreme zbog camden serijala. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, adam said:

sad primetih da sam pisao o sherlock-u a mislio na elementary. elementary mi je bio super za odgledati pred spavanje. zabavno, kratko, taman ono sto mi treba. 

 

Meni je to bila bas super serija.

Link to comment
23 minutes ago, jms_uk said:

 

Meni je to bila bas super serija.

i meni. nije predugo, svaka epizoda za sebe, nezahtevna, lagana, zanimljiva, super gajba, lepi glumci, taman za odmoriti mozak. zato i trazim nesto slicno. 

Link to comment
On 9. 6. 2024. at 19:15, adam said:

Ima na netflixu australijska serija (standarda komedija, kratko i pitko) zove se Fisk, meni legla. Fina zabava. Ne znam ima li na nasem netflixu al ako ima, preporuka.


Dobra preporuka, bas tako: kratko a pitko, simpaticn likovi, hvala! @John Coltrane mislim da je ovo bas ono sto trazis.

  • +1 1
Link to comment
On 3. 6. 2024. at 9:19, kipo said:

Dark Matter nije lose. Nije ni wow bas ali gledljivo je, drzi paznju pa i zanimljivo na momente. Nisu se uobicajeno pogubili obzirom na pricu, nema previse cgi iako su lose scene sa ovim sto ima.

 

Imam love/hate relationship sa serijom a i sa Joelom Edgertonom, ali kako se bliže kraju sve više naginjem ka tome da je ok.  Pomaže puno što je show creator isti tip koji je napisao i knjigu, tako da mu je prilično teško da upropasti sopstveni materijal. Čak bih rekao da ga širi onako kako bi uradio da ponovo piše istu knjigu. 

 

Sve u svemu, kad se preguraju fileri i Joelova punchable faca, preporuka. 

 

 

 

 

Edited by Amos
  • +1 1
Link to comment

Presumed Innocent

 

Izašle su 2 epizode, prilično zanimljive, glumci su dobri, priča je za sada ista kao i u filmu.

Jedina razlika je,valjda danak woke pokretu, što mu je žena crnkinja. U tom pradavnom filmu sa Harisonom Fordom, ženu je glumila Boni Bedela.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...