Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 1. 11. 2023. at 11:38, bags said:

 

Da i meni se bas svideo iako sam znao pricu od ranije.


problem sa true crime dokumentarcima je što lako protutnje i dobrim delom se odmah zaborave, no prilično sam siguran da ono što sam gledao o jorksišrskom riperu ni pribiližno nije obasjalo trapavost istrage. u seriji je na tome fokus, a delom i na život žrtava posebno onih koje su se zarađivale prostitucijom; radnja nije tipičan lov na serijskog ubicu nego više ispravljanje krivih drina. meni se sviđa što je ubica u namerno petom planu, što policajci u svojoj zadrtosti više iritiraju i što je prikazana predljidiva sudbina očajnih žena. na papiru drama te vrste nije nešto što mi se gleda ovih dana ali u seriju je odlično uklopljena kao pravda za žrtve i njihove porodice koje su uz tragediju trpele i decenijsku stigmu. 

iz razloga što se radi o najranjivijoj grupi ljudi, koje su celog života bile okružene agresijom i nepravdom, posebno sam slab na žrtve nasilja u prostituciji. jedna od retkih scena koja mi uvek nabije knedlu u grlo je kraj unforgivena kada vilijam mani preti da će skratiti svakog za glavu ko na ovaj ili onaj način povredi "kurvu" dok se obogaljene i nesrećne žene pojavljuju iz mraka i po kiši da vide svog spasioca.

Link to comment
  • 2 weeks later...
1 hour ago, Milošica said:

Lik je ozbiljan car.

 

Lik mi je jedan od omiljenih režisera, osim što je usro Thor franšizu.

 

Bukvalno sve ostalo valja i to baš valja. 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, mlatko said:

Kevin can f**k himself

 

sladunjkavo mračnjikav sit-kom, nisam nešto ovako konceptualno još video a ima da se vidi i slatka Kanađanka u gorkom Worchester sosu... 2 sezone od po 8 lako svarljivih epizoda

 

 

ne moze to da se shvati ako ne navijas za Pats i ne znas ko je Belichick

 

 

Link to comment

juče pustio pilot the bear. 

 

danas druga i 10 mins in morao sam da guglam sinematografi. 

pilot radio jedan lik ostatak sezone drugi. 

mini LF sa H serijom panavision sferical na cam A, neki zoom lens na B. 

mekoća filma i fin grejding. 

sve practical lighting. 

Link to comment
2 minutes ago, nisam ja said:

juče pustio pilot the bear. 

 

danas druga i 10 mins in morao sam da guglam sinematografi. 

pilot radio jedan lik ostatak sezone drugi. 

mini LF sa H serijom panavision sferical na cam A, neki zoom lens na B. 

mekoća filma i fin grejding. 

sve practical lighting. 

 

Da umem da napišem ovakav post, čitao bih ga na svakih pola sata i bio bih sebi baš do jaja.

  • Haha 3
  • Tužno 1
Link to comment

hteo sam da pohvalim vizuelni identitet serije. od druge epizode. 

 

tematika mi je isto privlačna. story se tek odmotava. za sad su karakteri malo dvodimenzionalni ali ili ću se navići ili će se oni popraviti. 

 

Link to comment

Nije me drzalo. Digla ruke posle trece epizode. DP jedino sto mi drzalo paznju. Radnja previse teatralna, nabija bespotrebno nervozu. 

 

A u stvari, mrzim ceo plot oko hrane i kuvanja i zvakanja. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...