Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Gledamo BH90210 iz 2019. godine. Neironično, predobro je. :D Glume sami sebe u pokušaju da snime reboot, a sve sa dosta self-deprecating humora. Shannen Doherty samo jede i spašava foke, Jason Priestley je nadrndani kepec, Brian Austin Green čuva decu dok mu je žena poznatija od njega :lolol: Ima dobar fuck them kids momenat i nauči pa se vrati. Kontam da svako mladji od 24 godine ne može ič tu da poveže pa je otkazano posle prve sezone ali zabavno svakako. Fali mi više ovih blasts from the past uradjenih na pravi način. 

 

 

Edited by Amos
  • +1 1
Link to comment

Na tu ideju da igraju sebe su dosle Jennie i Tori, i nije losa zamisao, ali je svaka sledeca epizoda slabija od prethodne, ona poslednja je najgora. Bukvalno nisu uspeli ni radnju za tricavih 6 epizoda da osmisle. Zato nisu ni imali nastavak, iako su zeleli..

Link to comment
9 hours ago, Lucia said:

Pa taj vibe i treba da je debilan - ne samo zbog smeha na prvu loptu, nego i zbog sustinskog debilizma takvih poduhvata i likova kojima padaju na pamet
(zar nismo koliko juce gledali u RL jedan takav amatersko-debilni pokusaj neceg "patriotskog")
 
Odgledala sam do sada tri epizode, mada ne hronoloski, prvo sam gledala trecu i bilo mi smesno (i odmah me podsetilo na Veep, tek sad vidim u trailer da je od istih autora).
Posle su mi prve dve bile manje zabavne, videcu u nastavku. 

koga zanima malo ozbiljnija povezana prica -> gaslit od prosle godine, s dzulijom roberts, (neprepoznatljivim) son penom, den stivensom, beti gilpin i briljantnim shea whighamom u ulozi gordon lidija, a posle koga mi je dzastin teru a.k.a. lepi, delovao samo kao jedna prilicno losa kopija. serija je inace vise fokusirana oko tadasnjeg najviseg esalona, znatno iznad lidija, ekipe oko drzavnog tuzioca, koji je sve davao da zataska celu pricu i zene mu, koja ga je, zeljna paznje medija, minirala na svakom koraku. imho jedna od potcenjenijih serija u poslednjih par godina.

 

btw, lepo si asocirala ovo sa ovdasnjim skorasnjim dogadjajima posto je i meni verzija najbliza istini upravo ova koju si gore iznela.

  • Hvala 3
Link to comment

Završio sam sex education. 

 

Spoiler

Dobra je poslednja sezona.

 

Iskreno sam se opako smorio što Miv i Otis ipak nisu završili zajedno, očigledno sam hepi end suker big time.

 

I dalje mi je najzanimljivija ili bolje reći najdraža priča Adama. 

 

Erik i dalje najbolji glumac.

 

Pošteno su ga preterali sa političkom korektnošću i raznolikošću, nema 2 straight para u celoj seriji. Jasno mi je gde idu sa svim tim i nemam ništa protiv, ali na momente kao da je previše, ne može da se pohvata ko je muško ko je žensko, ko se u šta pretvara.

 

Link to comment

Ne primetih da se pisalo o The Rehearsal, 6 kratkih epizodica, totalno ludilo od koncepta. Ima nekih blesavih isforsiranih stvari, ali jako dobro vozi i vrlo je zabavno. Definitivno preporucujem i bas se radujem drugoj sezoni. Nisam do sad bio upoznat sa likom i delom Nathana Fieldera, moracu i Nathan for You da overim, nekako mi je to promaklo.

  • Hvala 1
Link to comment
On 19. 10. 2023. at 14:13, FPLS said:

Ne primetih da se pisalo o The Rehearsal, 6 kratkih epizodica, totalno ludilo od koncepta. Ima nekih blesavih isforsiranih stvari, ali jako dobro vozi i vrlo je zabavno. Definitivno preporucujem i bas se radujem drugoj sezoni. Nisam do sad bio upoznat sa likom i delom Nathana Fieldera, moracu i Nathan for You da overim, nekako mi je to promaklo.

uh, dao sam sve od sebe prosle godine, usput izdrzao najstrasnije napusavanje od lepse polovine ("gde si nasao ovo sranje"), ali dalje od druge epizode ni sam nisam uspeo da dobacim.

definitivno nije za svakoga, meni taj meta-humor nikako ne lezi. neki slican epilog/osecaj sam imao posle drugog pokusaja gledanja/razumevanja fon trirovog rigeta - da, jasne su sve ideje, metafore, alegorija, al' nekako tu ima premalo humora, a previse forsiranja/izdrkavanja za moj ukus.

Link to comment

Frasier ovaj novi, uf onako cringe je nažalost. Istrajavam i baš sam voljna ali ... uf. Ja sam apsolutni fan, još sam usput pre nego što je ovo krenulo odgledala svih 11 sezona originalnog, to se ne briše sa eksternog harda.

Kelsey Grammer u ovom novom nema partnera, to je problem, osim onog malog što igra Najlsovog klinca, koji je bar dobro skinuo David Hyde Pierce manire, ali je on sporedan lik... čak ni Rodney (Dave) nije tu nikako legao. Only fools i Frasier je različita vrsta komedije, ciljna grupa je različita, toliko da vam prvo padne na pamet .. odakle ideja (?!), ako je trebalo neko da igra posh engleskog profesora pijanduru, spisak bih mogla da im napravim bez problema, toga bar na UK televizijama ima. Grammer je u originalnom imao jako dobre pisce i bar 6 savršenih partnera na setu, računam i Edija :rolleyes: i Buldoga. 

 

Edited by hansolo
Link to comment

black snow - australijska mini-serija, s trevis fimelom (raised by wolves) u ulozi cold-case detektiva koji istrazuje 25 godina staro ubistvo minority srednjoskolke u australijskoj zabiti.

 

da ne spoilujem puno: 1994. u maloj multi-nacionalnoj/kulturnoj sredini koja zivi od lokalnih plantaza secerne trske i fabrike za preradu iste, nakon maturske veceri ubijena je mlada aboridzinka. 25 godina kasnije, na otvaranju time capsule te generacije (pepa prase momenat), u porukama ucenika starih 25 godina, pojavljuju se stvari koje ukazuju da bi ubica mogao biti lokalac, a ne random prolaznik kroz grad kako je policija inicijalno zakljucila...

 

elem, ovo uopste nije lose, nz i au serije imaju neki slican vajb: ogromna prostranstva, prelepa priroda, mali gradici i mracne pricice. mnogo je pitkija prica od recimo top of the lake, al' je ambijent tu, tj. barem mene prilicno asocira na isti. ima poneka logicka rupa tu i tamo, nesto losije glume kod par likova, no sveukupno fino drzi paznju najveci deo vremena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...