Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

TV Serija Shalyapin (2023) 

https://www.imdb.com/title/tt20257170/

Ja inače mrzim serije, iako mi redovno "pada" po desetak nedeljno, sa svih strana ;) , ali ovo sam sa zadovoljstvom odgledao 2X u kratkom razmaku. Možda je tek druga, treća serija koju sam uspeo da odgledam ove godine otkada sam penzos, zato preporuka. 

Samo sa čuo za Šaljapina, bez detalja, nisam imao pojma kolko i šta se sve dešavalo, osim onako izokola najopštije. 

Malo je nalikuje našim "revizionističkim" serijima o WWII ratu, i neđuratnom periodu, gde "svi smo pobednici" i "moralo je tako" narativ dominira ali, retko kvalitetno odrađeno što se tiče scenografije, kostima i dok. detalja.

Nalikuje na one fransuske i engleske spektakle snimane po dvorovima i zamcima koji se samo zbog toga gledaju, a istojija mulja i prepravlja, ovde je to mnogo mekše upakovano za perod post oktobarske revolucoje.... 

Obzirom na dešavanja u Ukrajini, neće ni biti mnogo reči o ovoj seriji, niti će se mnogo emitovati negde drugde i to je šteta.

Edited by zmanic
Link to comment

Počela sam da gledam FROM, tako da su mi ostale još 2 epizode da završim prvu sezonu. Mračno, misteriozno i krvavo, povremeno da te trgne dok gledaš. Likovi su zanimljivi, njihovi međusobni odnosi isto. Cela serija odiše Lost vajbom, čak je jedan od glavnih likova, glumio u Lostu ;).

Kada sam oko 3.epizode počela da nalazim zamerke, otkud stanovnicima tog ukletog mesta, struja, hrana, vooda, novopridošli stanovnici počinju da istražuju žice za struju. 

Videću kako će se priča razvijati dalje u drugoj sezoni. Po meni, najveći problem je kako završiti ovo , a da se ne zasere skroz. Vidim da je predviđena i treća sezona, tako da mi je strepnja veće od nade.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
25 minutes ago, Arkadija said:

Po meni, najveći problem je kako završiti ovo , a da se ne zasere skroz. Vidim da je predviđena i treća sezona, tako da mi je strepnja veće od nade.

 

Isto, ne vidim način da se raspetlja na iole zadovoljavajući način, tako da bi najbolje bilo da ostane otvoreno i da se glavna misterija ne razreši.

IMO, druga sezona je prilično održala nivo iako se uvode neki novi elementi, što obično nije dobar znak, ali ovde funkcioniše.

Zbog načina na koji se završila prosto mora biti treće sezone, ali se iskreno nadam da je tu kraj.

 

Inače, meni je ta serija možda i najveće otkriće i iznenađenje ove godine. Baš mi je legla.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam stigao do identicne epizode kao Arkadija, sve kao ajde jos par epizoda da dam sansu, ali mislim da cu da batalim, ne ide. Dosta stvari mi ne pashe. Npr tempo serije gde se 15min ne desava nista, pa 2min necega, pa ponovo 15min nicega (uslovno nicega naravno). Ali mislim da mi je najveci problem jeftinoca vajb koji izbija. Ok budzet je takav kakav je, ali to sto sve izgleda kao da su pokupili random ljude sa ulice i rekli im glumite mi bas smeta. Neuverljivi i/ili preglumljuju (cast izuzecima). 

Dosta me serija podseca na Wayward Pines koji mi je isto bio ozbiljna treshina :laugh: koju sam nazalost odgledao do kraja. Mislim da ovde necu ponoviti istu gresku. Probacu sledece onaj Amazonov Silo pa da vidim kako mi ide sa tim.

Link to comment

Only Murders in the Building 7/10

 

Dugo sam je odbacivao jer gde cu da gledam nesto sa Selenom Gomez u glavnoj ulozi :lolol:

 

Na kraju sam popustio, ispade serija bas ono sto je trebalo devojci i meni, laganica, zanimljiva i komicna, a ne (toliko) glupa.

 

Ipak, druga sezona vec nekako krenula da smara, da se vrte u krug, ponavljaju neke iste stvari... U sustini, zavoleo sam glavni trio, cak i Serenu, mada naravno pre svega Sorta i Martina, a za ceo krimi deo je sve vise pocelo da mi opada interesovanje jer je uradjen onako na polu amaterskom nivou.

 

Serija najbolje funkcionise kada je taj miks krimi i humora, nije ni vrhunski humor u pitanju, a ni vrhunski krimic pa kada previse odu u jednu stranu postane tupavo i nezanimljivo.

 

Za trecu sezonu je pao dogovor da ide mozak na ispasu i da se ne analizira previse nego kulira i gleda pa onda je postala i daleko gledljivija.

Link to comment

Sve što sam napisala za prvu sezonu From-a , ne važi za drugu. Težak treš. Izgleda da je titanski težak posao smisliti koherentnu priču i to pretočiti u scenario koji  traje više od jedne sezone. 

Na stranu sve nelogičnosti u priči i kojekave budalaštine, ali da se kakva takva radnja koja prati tok priče, prekida dijalozima uvek i obavezo dve random ličnosti koji tupe o besmislicama po 5 minuta, pa opet rez i povratak na radnju, brte, nisam mogla da poverujem šta gledam.

 

Treća sezona ovoga je najavljena, ne smem ni da pomislim kakva će to papazjanija da bude.

 

  • +1 1
Link to comment

prepisao bih prvi pasus, uz par izmena: from -> only murders in the building, te da su u omitb prve dve sezone briljantne, a treca, barem prvih 5 epizoda, nesto najdosadnije sto sam u skorije vreme pogledao.

omitb potpisuje 6-7 razlicitih scenarista, u prvih par sezona sve epizode su prilicno izjednacenog kvaliteta, s nekim uvrnutim sarmom kao konstantnom povezujucom linijom. u trecoj sezoni, svakom novom epizodom, pomenuti sarm ne samo da bledi, vec prerasta u usiljenost, te ostavi coveka u najmanju ruku - ravnodusnim. bas tesko razocarenje dosad.

Link to comment

Ne znam da li je neko ranije pominjao...

 

Serija NEXT krimic o vestackoj inteligenciji... Zanimljivo deluje... Iz 2020. Gledao sam na Fox Movies prvu epizodu malopre.

 

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
22 hours ago, Nebojsa said:

prepisao bih prvi pasus, uz par izmena: from -> only murders in the building, te da su u omitb prve dve sezone briljantne, a treca, barem prvih 5 epizoda, nesto najdosadnije sto sam u skorije vreme pogledao.

omitb potpisuje 6-7 razlicitih scenarista, u prvih par sezona sve epizode su prilicno izjednacenog kvaliteta, s nekim uvrnutim sarmom kao konstantnom povezujucom linijom. u trecoj sezoni, svakom novom epizodom, pomenuti sarm ne samo da bledi, vec prerasta u usiljenost, te ostavi coveka u najmanju ruku - ravnodusnim. bas tesko razocarenje dosad.

 

Nastavi ti lepo da gledas, pa ako ne valja do kraja, kazi da mi ne moramo.. :D

 

Ja sam prve 2 sezone gledao back2back i bila mi dobra razonoda. Ali ako je velik pad kvaliteta u 3, preskoci cu..

Link to comment
On 3. 9. 2023. at 21:29, Arkadija said:

Sve što sam napisala za prvu sezonu From-a , ne važi za drugu. Težak treš. Izgleda da je titanski težak posao smisliti koherentnu priču i to pretočiti u scenario koji  traje više od jedne sezone. 

Na stranu sve nelogičnosti u priči i kojekave budalaštine, ali da se kakva takva radnja koja prati tok priče, prekida dijalozima uvek i obavezo dve random ličnosti koji tupe o besmislicama po 5 minuta, pa opet rez i povratak na radnju, brte, nisam mogla da poverujem šta gledam.

 

Treća sezona ovoga je najavljena, ne smem ni da pomislim kakva će to papazjanija da bude.

 

Ja sinoc pustio, nadajuci se da je Castle Rock atmosfera i totalno promasio fudbal. Prve 4 epizode potpuno iste, nista se ne desava, previse nezanimljivih likova na malom prostoru. Odustao.

Link to comment
On 4.9.2023. at 23:56, maheem said:

Severance je wow!

Sjajno napisano, odličan casting i režija.

 

I sad skontam da 2.sezona još nije gotova :lolol:

Idem da se obesim produžnim kablom.

Jbte jedan kolega sa šljake me je zvao Produžni, uvek mi bilo simpa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...