Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Foundation, 1. sezona - 8/10

 

PPP search vraca samo 1 hit na temu, pa rekoh da se i ja upisem u knjigu utisaka. Sjajno i prilicno potcenjeno na netu. Po knjigama Isaka Asimova, te sumnjam da hejt vecinom dolazi od sledbenika koji su vrv ocekivali neki vid uzvisenstva. Za rekreativne ljubitelje SF-a ovo ce biti odlican bindz: u najkracem, futuristicka verzija Game of Thrones gde vladarsku dinastiju galaksije izaziva naucnik matematicki izvedenim dokazom da im u narednom periodu sledi propast. Ovi ga izopste na najudaljeniju planetu, gde mu ostave priliku da radi na svom nasledju - zaostavstini za buduce covecanstvo koje ce preziveti propast univerzuma. Zvuci karikaturalno, al' je prica prilicno dobro izvedena, uz nekoliko sjajnih ideja (Asimov bog!), te dobru glumacku izvedbu gde prednjace Lee Pace (najveci frajer na planeti Zemlji trenutno, svisnite ribe sto je gej!) i Jared Harris.

 

Nedavno je pocela i druga sezona, pa ko voli SF eto fine zabave.

 

Only Murders In The Building, 3. sezona - 5/10

 

Prve dve epizode prilicno razocaravajuce. Kritika ih je lepo primila, al meni nisu legle, da - zabavni su i dalje, al nekako sve na isti kalup. Gostuju Meril Strip i Pol Rad, sjajni su oboje, no nesto mi sveukupno dosad ne stima. Nadam se boljem nastavku.

 

The Morning Show - 9/10

 

Propustio sam ih kad su krenuli, videh da krece 3. sezona za mesec dana, pa sam stukao prve dve u prethodnih par nedelja. Kakvo remek delo! Jedan od najbolje napisanih TV programa koje sam pogledao ikada - prva sezona 10/10. Briljantan presek dominantnih tema iz prethodne decenije: me too, cancel culture, woke, progressive, ali ispricane, meni barem, prilicno nepristrasno, tj. iz svakog ugla. Sjajno napisani likovi, odlicna gluma, pametni dijalozi (prva sezona pogotovo), lepo izbalansiran mix baas teskih tema i lagane zabave za sveukupno, ma fenomenalan utisak. Bili Kradap izdominirao na nekom zanatskom planu, nista manje ne zaostaju Riz, Stiv Karel i (opet, meni barem, iznenadjujuce) Dzen.


Ko voli npr Sorkina ili Sodeberga, a nije pogledao ovo - eto kvalitetnog stiva.

 

Warrior, 3. sezona - 9/10


A u rubrici "guilty pleasure", TV strip run&gun izdanje s maksimalno pojednostavljenom pricom - dobro protiv zla i udri Mile... Samo su nastavili gde su stali s prve dve sezone: nikad veca zloca Mae Lin vs Kineska cetvrt s jedne i korumpirani kapitalista&gradonacelnik vs ostatak sveta, s druge strane. Uz standardno mnogo krvi, sekira i satarica, s konstantnim tenzijama izmedju glavnog junaka i a) klana & b) sestre mu. A bogami je pala i poneka romansica. Sveukupno, super-zabavan paket.

  • +1 3
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Meni se svideo samo pilot Fondacijetm , ipak smo pogledali sezonu do kraja cisto radi reda, supruga je procitala knjige pa je rentovala na svakih 5 min, meni se svejedno nije svidelo iako nisam imao nikakvo predznanje.  

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Arkadija said:

Meni se nije dopala prva sezona Zadužbine, od druge sam samo počela 1 epizodu i odustala posle 20 minuta.

 

slobodno produzi dalje. nije lose

  • -1 1
Link to comment
8 hours ago, Mil@n said:

Fargo sezona 4, thumb up za vredi gledati, thumb down za preskočiti. 

 

Ozbiljno, danima hoću neću, a nešto mi govori da je krš. 

 

Crni humor, ima dosta nasilja, ima atmosferu filma kao i ostale sezone. Gledam je opet u SBB Video klubu... ako nisi gledao prvi put, mozda ti se  svidi.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 19.8.2023. at 0:41, Mil@n said:

Fargo sezona 4, thumb up za vredi gledati, thumb down za preskočiti. 

 

Ozbiljno, danima hoću neću, a nešto mi govori da je krš. 

u mom slucaju hocu-necu je trajalo par godina, no nakanio sam se da zavrsim to pre pocetka 5. sezone i nisam se prevario. meni je ovo skroz ok, mislim da je prosle 4 godine otkad sam pogledao trecu sezonu (podsetih se upravo, s juanom i zenom mu, prve dve sam i zaboravio), tako da je moguce i ova pauze uticala na sveukupni utisak - na pozitivnu stranu, naravno.

stoje komentari @Milosh76 u vezi amosfere, tj. klasicnog fargo/koen vajba sto iz filma, sto prve tri sezone, ovde je radnja jedino pomerena u 50e, te odnose izmedju afroamericke i italijanske mafije, gde su u ulogama glava suparnickih porodica kris rok i dzejson svarcman. da ne spojlujem, ima par bas spooky, al dobrih momenata u scenariju, uz sjane epizodne uloge, pre svega dzeka hjustona i opicene med. sestre, te poigravanje/minijaturu timoti olifanta i njegovog lika u seriji.

krs definitivno nije.

  • Hvala 1
Link to comment

Ja iz tri pokusaja tokom tri godine nisam odmakao dalje od 3. ep. Jednostavno me ne radi, sve nekako previse vrckavo, jeftino. Kris Rok ne pomaze iako njegov lik nije najgori.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...