Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Nisam neki serija manijak, no gledam francusku seriju Biro na RTS-u i mogu reći da mi se dopada i da je zanimljiva za praćenje.

Ne znam kako je forumski trust kritičara ceni, al meni se dopada.

Link to comment
6 hours ago, Filozof manijak said:

Nisam neki serija manijak, no gledam francusku seriju Biro na RTS-u i mogu reći da mi se dopada i da je zanimljiva za praćenje.

Ne znam kako je forumski trust kritičara ceni, al meni se dopada.

Vrhunska serija, ako imas SBB u video klubu ima svih 5 sezona

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

odbledah iz cuga na pikboksu 4 epizode CNN serijje o filmovima. od nemih sa kitonom i čaplinom do pojave, po meni, najboljeg u USA kinematografiji. epizoda se završava sa diplomcem, izi rajder, ponoćnim kaubojem. jedva čekam sledeću epizodu. očekujem džoa, konje koje ubijaju, tačku nestajanja, mash, kvaku....

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

odbledah iz cuga na pikboksu 4 epizode CNN serijje o filmovima. od nemih sa kitonom i čaplinom do pojave, po meni, najboljeg u USA kinematografiji. epizoda se završava sa diplomcem, izi rajder, ponoćnim kaubojem. jedva čekam sledeću epizodu. očekujem džoa, konje koje ubijaju, tačku nestajanja, mash, kvaku....

a šta najviše cenite u usa kinematografiji

rad sam da saznam

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

a šta najviše cenite u usa kinematografiji

rad sam da saznam

šta znam. generalno, više cenim evropsku kinematografiju.

 

USA produkcija je ogromna. u svakoj dekadi bilo je bisera. u različiti žanrovima. ne mogu da kažem šta sve. znam da ne volim one koji imaju nastavke, sa, kada ja to mislim da jeste, bezrazložnim jurnjavama kolima, surovostima, kada možeš da predvidiš da "konjica" stiže u zadnji čas i, naravski ove limunada komedije koje se sada masovno snimaju sa novim zvezdicama. nekom prilikomsam napisao da je "12 gnevnih ljudi" za mene najbolji film ikada. ovi filmovi koje sam naveo i spilbergov prvenac "duel". jako mi se dopao "Visitor", "Frances Ha". ne volim vudi alena, volim koene. skoro pomenuh da sam uživao gledajući lebowkog.

  • Hvala 1
Link to comment
Nisam neki serija manijak, no gledam francusku seriju Biro na RTS-u i mogu reći da mi se dopada i da je zanimljiva za praćenje.
Ne znam kako je forumski trust kritičara ceni, al meni se dopada.

Odlična bila bi još bolja da su je prekinuli na vreme, kada je otišao sa psom u mrak...





...shiit has hit the fan...
Link to comment

ja sam odgledao prvu sezonu.već pred kraj, poslednje 2 epizode, nije mi leglo pa sam batalio. oja žena, pak, pasionirano je sve sezone uredno odgledala.

Link to comment

Vavilon Berlin sezona 4 - verovatno najbolja do sada.

 

Zapleti su dobri, ne šljaka baš svaki subplot ali većina da, neke stvari se naprasno pojave ili nisu najbolje objašnjenje, ali bez obzira.

 

Gomila ozbiljnih glumačkih faca. 

 

Produkcija zajebala i mnoge serije a kategorije. Znam da je ovo najskuplja EU serija ikada ali bez obzira. Kostimografija i estetika - čista desetka - serija izgleda savršeno.

 

Ponajbolji su kabare delovi sa muzikom i plesom iako nisam fan istih tj nisu mi nešto posebno bitni. Muzičke podloge su majstorski odabrane.

 

 

  • +1 1
Link to comment

A meni baš obrnuto ,nekad mi palo na pamet što ja ovo uopšte gledam 

Mislio sam da će biti nešto konkretno ,Hitler ,nacizam taj pravac oni ubacili nekoliko podzapleta ,Jevreji,jermeni ,bande lezbejki ...

Još krenu likovi da mi se mešaju ,pa tek na pola se sezone se setim da mu onaj junior nije sin nego bratanac a ono nije njegova žena nego od burazera i

kako je ona završila sa onim bolesnim bogatašem nemam pojma 

 

Nekad baš sve deluje naivno nisam se ni trudio da nađem smisao samo gledam kostime i pastelne boje Berlina 

 

I do sledeće sezone verovatno tek za dve godine 

Link to comment
On 31. 7. 2023. at 10:08, Halvard said:

Vredi li vezivati se za FROM? Prvih nekoliko epizoda baš obećavaju.

 

Niko nije gledao From? Ja završio prvu sezonu i baš mi je super. Mračna, misteriozna i uznemirujuća u baš adekvatnim količinama. Dobra glumačka postava, zanimljivi likovi i njihova dinamika, intrigantna priča koja se polako odmotava iz epizode u epizodu.

Sad samo čekam da vidim kako će da je useru jer već mogu da zamislim nekoliko potencijalnih načina :dry: Ovo je jedna od onih serija gde je bolje da glavna misterija ostane nerazrešena jer je nemoguće naći smisleno i zadovoljavajuće objašnjenje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...