Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Nastavio sam da gledam Ozark. Pre godinu dana sam stao kod 5. epizode prve sezone. Stigao sam do 8. sada, Jbg jeste drama ali jako kvalitetna. Progutaću manjak akcije. :)

Edited by BlackGeorge
Link to comment
On 6. 7. 2023. at 20:33, sasha said:

Da li je neko gledao Invasion prvu sezonu? https://m.imdb.com/title/tt9737326/ 

Moja bolja polovina obožava sve sf, to joj je promaklo, vidim da je u avgustu druga sezona, pa vredi li šta serija, ne mora da je nešto extra, samo da je ok za gledanje. 

Gledala ja i zaboravila. Sad sam se iznenadila da će biti druge sezone. 

  • Hvala 1
Link to comment

Dobro veče.

 

Samo da vam obznanim da je serija The Idol (2023) najveće sranje ikad snimljeno.

 

Toliko.

 

Ako nekoga zanima detaljnije, moraću da otvorim Substack blog jer mislim da forum ne bi podneo količinu teksta koji bi iz mene iskuljao.

  • +1 3
  • Haha 3
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

Čekaj samo da pogledaš Witchera s3, drugu pesmu ćeš pevati

 

Ma to nije književnost, to se znalo da će biti sranje i pre nego što je počelo kad se raščulo da svesno dizajniraju oklope da podsećaju na skrotum.

 

Ja izgurao S1 i aj zdravo. Čujem da će i Henry Cavill ubrzo mojim stopama, eto, još jedna zajednička stvar između nas dvojice.

 

a1PjxMB.gif

 

Link to comment
11 hours ago, Weenie Pooh said:

Dobro veče.

 

Samo da vam obznanim da je serija The Idol (2023) najveće sranje ikad snimljeno.

 

Toliko.

 

Ako nekoga zanima detaljnije, moraću da otvorim Substack blog jer mislim da forum ne bi podneo količinu teksta koji bi iz mene iskuljao.

Mene zanima, piši ovde dajdžest!!!

Znam da je režirao onaj lik što je radio Euforiju…i da igra Lili Rouz Dep, od majke Vanese i oca Džonija, i onaj pevač, The Weeknd, smrtni neprijatelj autokorekta. I da se radi o pop zvezdi koja bude uvučena u nekakav Holivudski kult. Deca na Tviteru kažu da gluma LRD zaslužuje Oskara :ohmy: I videla sam da The Weeknda polivaju sa svih strana ali ne kontam je l zato što je previše uverljivo odigrao kripstera ili zato što je katastrofalno odigrao kripstera. I na kraju bude neki twist zbog koga su svi popizdeli.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

Mene zanima, piši ovde dajdžest!!!

Znam da je režirao onaj lik što je radio Euforiju…i da igra Lili Rouz Dep, od majke Vanese i oca Džonija, i onaj pevač, The Weeknd, smrtni neprijatelj autokorekta. I da se radi o pop zvezdi koja bude uvučena u nekakav Holivudski kult. Deca na Tviteru kažu da gluma LRD zaslužuje Oskara :ohmy: I videla sam da The Weeknda polivaju sa svih strana ali ne kontam je l zato što je previše uverljivo odigrao kripstera ili zato što je katastrofalno odigrao kripstera. I na kraju bude neki twist zbog koga su svi popizdeli.

 

Ma ne znaju gde udaraju, ne znaju da l' su pošli il' su ošli, da li je protagonistkinja ogromna zvezda sa decenijom iskustva ili mlada i nedokazana kojoj karijera zavisi od toga da li će joj studio odobriti turneju, ne znaju u kom veku treba da se dešava radnja, ma ništa ne znaju, potpuni zbun vlada.

 

Nema ni K od karakterizacije likova, ne znamo šta ko želi, misli, oseća, ni do koga ne može da ti bude stalo i da hoćeš (a nećeš) jer nemamo pojma šta im je u glavama.

 

Twist koji pominješ je teška budalaština i dolazi pravo niotkuda (jer, kao što rekoh, nemamo pojma šta ko hoće od života). Navodno su Depp i Weeknd celu sezonu u nekakvom sado-mazo odnosu, traljavo prikazanom ali ajde, kao, njoj to pruža inspiraciju (da pravi pop bullshit, moš misliti). I onda, u poslednjoj epizodi Depp iz nekakve tinejdž ljubomore odlučuje da raskine taj odnos, izbacuje Weeknda iz života, može sve ona sama, girlboss... da bi na kraju iste jebene epizode odlučila da ga vrati, ali u invertovanoj ulozi! ("You're mine, forever... now go stand over there.") Nekako je preko noći odlučila da više nije sub nego dom, da će lik koji ju je čitavu sezonu kontrolisao ubuduće da bude pod njenom kontrolom, because reasons, a on na to samo stoji i blene, kao, pa dobro :isuse:

 

Ne vredi ni trošiti reči koliko to nema veze s mozgom, koliko je apsurdno izvrnuti dom/sub dinamiku, koliko je debilno da ljudi koji izlaze iz domineering relationships jer im više ne odgovaraju formiraju momentalno iste takve sa istim osobama, samo u suprotnim ulogama!

 

Ali sve to na stranu, serija ne funkcioniše na bazičnom nivou. Zapleti su isprazni, stakes su nepostojeći, likovi su papirni (ali ih zato ima milion), dijalozi su nedotupavi... ubeđen sam da je ispalo tako messy jer je neko originalno zamislio da se serija dešava tamo negde osamdesetih-devedesetih, kada se smatralo da je rizično da ti pop zvezdica promoviše seksualnost. Ali ne, ovo se sve dešava 2023, pa ipak studio execs su u fazonu "Šta ja znam, previše je ovo seksi, možda ipak neću da ti finansiram album" :blink: I onda mora vizionar Weeknd da ih ubeđuje da "sex sells" pošto oni to ne razumeju! U kom se svetu to dešava FFS, i kakva vam je sva ostala muzika na toj planeti kad vam je ovo previše?! 

 

(Ukratko, mislim da su pisali scenario sa idejom da se sve dešava 30+ godina ranije, ali onda je neko odlučio da sve pomeri u današnje doba ne misleći o tome da više ništa od zapleta neće imati nimalo smisla.)

 

O katastrašnim scenama seksa bolje da i ne pričam, evo GQ je lepo sumirao, kao da su četrnaestogodišnji dečaci bili ciljna grupa. Naracija, mjktjbm, sve u fazonu "jao šta ću da ti radim", ali niste na chatu nego sediš dva metra od nje :D Erotic asphyxiation kao pomagalo za stvaranje pop muzike, jbt, stegnem ti grlo da bi bolje pevala :isuse: Pritom i kad ne snimaju, u krevetu, on je kao davi a ona dahće li dahće :lolol: ne razumeju ljudi da je poenta u zaustavljanju dotoka kiseonika u mozak, da mora da se bude na ivici nesvestice ako će da bude ikakvog efekta...

 

  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, 3opge said:

The Idol je serija oko koje su se svi mediji jednom u istoriji usaglasili da je opako sranje.

 

I za divno čudo, potpuno su u pravu :D 

 

Obično kad postoji tako širok konsenzus, ja pretpostavim da jedu govna i da je stvarnost potpuno drugačija, ali u ovom slučaju ne.

 

Fascinantno je koliko su uspeli da se useru u potencijalno zabavnu premisu.

 

Link to comment

Hvala. Zvuči predivno, gledaće se. Trenutno jednom nedeljno ide And Just Like That… pa to hejtwatchujem, ali toliko su se izlizali da ne možeš pošteno ni da se nerviraš. :dry:

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...