Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Michael Shannon, Dabney Coleman... Ko zna, možda bude dobro...Mada, koliko vidim, Scorsese samo režira pilot, a to više i nije nešto krupna stvar. Recimo, Scorsese se pojavio kao totalna epizoda u Flederovom pilotu za američku verziju Life on Mars, a taj pilot bio je totalni fijasko... Ruku na srce, kažu da će Scoesese biti i dalje kreativno upleten u seriju :unsure: Režijom i scenariom dominiraju ova dva mafijaša iz Sopranovih, a među glumcima ima ljudi iz Reda i zakona, Hjustonov unuk, ovaj Michael Pitt što je igrao u toni pretencioznih gluposti, ali i u odličnim Sanjarima...Heh, ko zna, kako sam od novih serija spao samo na redovno gledanje Rubikona, možda ovo bude još jedna serija za redovno gledanje. Iako, jasno je da će serija dobiti mnogo bolje kritike na krilima trendova formalnih i žanrovskih tupljenja nego što će biti toliko kvalitetna...Ali, daj šta daš. Kako stvari stoje, mislim da je izgledno da će ovo biti još jedno remek-heh-delo, koje će publiku i kritiku uzneti do ekstaze ^_^

Link to comment

i ja se u zadnjih par dana zabavljam sa sons of anarchy. dosta bolje nego sto sam ochekivao, nije me privlacila tema uopste [a filipenko je preporuchio seriju ima i vise od godinu dana]. stigoh do 5. epizode, za sad je super.a i boardwalk empire bi trebalo da bude makar samo dobar, ako ne i odlican. iako mi ni tu tema nije bash najzanimljivija..

Link to comment
Evo, ja se još nisam navukao... Vredi li to čemu ili je samo ljigava budalaština kao što izgleda na prvi pogled?
ljigava, patetična, budalaština sa najjeftinijom prodajom opasnog nastupa. to su ključne stvari koje su izmiksali za recept serije, plus loš scenario i apsolutno nejebanje da se kaže nešto smisleno, uradi nešto novo i pametno ili bilo šta iskrenodakle oni voze motore, pucaju, onda pokušaj skidanja bajkerske kulture SAD, i jako jako su patetični... mislim da je to najskraćenije što može da se kažeja pogledao nekoliko epizoda i bilo me puno sramotafunkcioniše tako što sa jedne strane imaš "opasnost" koja sisa babunske guzove, a sa druge strane svaki odnos likova, njihove priče i motivi su u duhu najboljih dela aarona spellinga. ali se mora priznati da se u njegovim serijama to ipak javlja samo u određenim delovima kada treba da se razneže srca wasp baba, dok je u sons of anarchy sveprisustvo patetike zasmejavajuće i deluje još grotesknije jer se naslanja na pomenutu "opasnost"ono što me je uvek interesovalo jeste koliko izgleda jadno dok se snima epizoda soa. te instrukcije koje se daju glumcima mora da su pizdarijasine ti si opak bajker iz čuvene bajkerske loze i ajde sada da kao zamalo da zaplačeš gledajući ćaletove fotke i držeći se za glavu, a mi ćemo u pozadini ubaciti nešto sa playliste balada koju smo digli sa srednjoškolskih serija. apsolutno nećemo ništa time reći ili se baviti nečim dubljim, potruditi se da napravimo pravo seciranje lika i onoga što se dešava. al će publika znati da ti patišima da bude hit!stvar je da iz svega toga lošeg često ispada i teška dosada Edited by korindjar
Link to comment
ljigava, patetična, budalaština sa najjeftinijom prodajom opasnog nastupa. to su ključne stvari koje su izmiksali za recept serije, plus loš scenario i apsolutno nejebanje da se kaže nešto smisleno, uradi nešto novo i pametno ili bilo šta iskrenodakle oni voze motore, pucaju, onda pokušaj skidanja bajkerske kulture SAD, i jako jako su patetični... mislim da je to najskraćenije što može da se kažeja pogledao nekoliko epizoda i bilo me puno sramotafunkcioniše tako što sa jedne strane imaš "opasnost" koja sisa babunske guzove, a sa druge strane svaki odnos likova, njihove priče i motivi su u duhu najboljih dela aarona spellinga. ali se mora priznati da se u njegovim serijama to ipak javlja samo u određenim delovima kada treba da se razneže srca wasp baba, dok je u sons of anarchy sveprisustvo patetike zasmejavajuće i deluje još grotesknije jer se naslanja na pomenutu "opasnost"ono što me je uvek interesovalo jeste koliko izgleda jadno dok se snima epizoda soa. te instrukcije koje se daju glumcima mora da su pizdarijasine ti si opak bajker iz čuvene bajkerske loze i ajde sada da kao zamalo da zaplačeš gledajući ćaletove fotke i držeći se za glavu, a mi ćemo u pozadini ubaciti nešto sa playliste balada koju smo digli sa srednjoškolskih serija. apsolutno nećemo ništa time reći ili se baviti nečim dubljim, potruditi se da napravimo pravo seciranje lika i onoga što se dešava. al će publika znati da ti patišima da bude hit!stvar je da iz svega toga lošeg često ispada i teška dosada
:isuse: Najbolje da zaplače dok gleda ćaletove fotke :lol: Za sekund sam pomislio da se radi o objektivnoj analizi gledanoj iz ugla nekoga ko nema stomak i ukus. Sada shvatam da se radi o neobjektivnoj analizi nekoga ko nema stomak i ukus angry.gif Radnja jeste malo sporija, ali je dojajčana čim se malo razvije. Ne znam koliko si epizoda odgledao, sve je dobilo smisao do kraja prve sezone, a druga razbija. I naravno da ima neke patetike, ne mere bez toga. Ali, stotinama milja je to daleko od Torija Spelinga. Jbg, ne može svaki prevarant i lažov da kreše sve što se mrda okolo, ali da voli svoju porodicu, i prevarom stekne sve što ima uključujući i svoje ime, ali da bude 100% veran i predan na poslu, bez ikakve pomisli na zavlačenje, plus rođeni talenat sa backwater farme za advertajzing. :)
Link to comment

mislim da jako slabo shvataš ono što vidiš na ekranu, zato i možeš da pozitivno pričaš o soa...jer mad men je poprilično hladna i surova serija, gde je jasno stavljeno do znanja da je glavni lik pička od čoveka, sa možda jednim momentom patetike (prezentacija kodaka). kvalitet scenarija i koliko se pažljivo radi sa likovima (iz kojih i proizilazi dobar deo radnje) je posebna priča i tu se ove dve serije dosta razlikuju... ili su se makar razlikovale do odlaska pola pisaćeg tima mad mena. mad men su tu naravno stepenicu niže od soprana, jer nisu uspeli da naprave dobru postavku nekih likova i često ih ostavljali nedorečenim. sons of anarchy po radnji, a i samim likovima ni ne prelaze granicu jadnoće i raspada preko koje je moguće pričati šta im možda fali pa da budu dobri jer je sve katajebenastrofa

Edited by korindjar
Link to comment

Sve to pada u vodu jer Sons of Anarchy govori o sukobu bandi, krijumčara, neonacista, i kojekakvog ostalog ološa u našem malom mistu, i kao takav je zanimljiv po difoltu. Jbg, ne može svaka serija da bude bezgranično sopranosovsko razvijanje likova bez trunke akcije, 45% u kući, 45% u kancelariji, 10% u fensi restoranu.

Link to comment

Onda je trebalo DD da im radi marketing...Mislim:Tagline:Let freedom ride Plot:A man in his early 30s struggles to find a balance in his life between being a new dad and his involvement in a motorcycle gang. :lolol:

Link to comment
Sve to pada u vodu jer Sons of Anarchy govori o sukobu bandi, krijumčara, neonacista, i kojekakvog ostalog ološa u našem malom mistu, i kao takav je zanimljiv po difoltu. Jbg, ne može svaka serija da bude bezgranično sopranosovsko razvijanje likova bez trunke akcije, 45% u kući, 45% u kancelariji, 10% u fensi restoranu.
tacno tako. meni je ovo vrhunska zabava.
Link to comment
jel ovo walking dead odlozen za 31. oktobar?sa tim zombijima se nikad ne zna.
Evo, za nestrpljive:Countdown:)EDIT: Uzgred, Halloween je 31.10. Odgovarajući termin. Edited by Jolly Roger
Link to comment
tacno tako. meni je ovo vrhunska zabava.
Pa kad gotiviš radnju, dešavanja i razvoj događaja, umesto da se uživiš u socijalno-psihološku komponentu nadgradnje pokreta trepavicom u odlučujućem trenutku kada sekretarica saopštava listing sastanaka za taj radni dan dok prinosi jutarnju kavu. OK, ima stvari kada su likovi i njihov razvoj izuzetno važni i kada se na tome cela serija zasniva, posebno kada se radi o određenom, specifičnom tipu likova koje je zanimljivo razrađivati, kao što je moderni mafijaš ili genijalni dijagnostičar, odnosno kada se razvijaju odnosi između likova. Zašto bi se isto to radilo sa bajkerima, beats me.
Link to comment
Pa kad gotiviš radnju, dešavanja i razvoj događaja, umesto da se uživiš u socijalno-psihološku komponentu nadgradnje pokreta trepavicom u odlučujućem trenutku kada sekretarica saopštava listing sastanaka za taj radni dan dok prinosi jutarnju kavu.
A, ti kao gotiviš radnju, a ne voliš Žicu :lol: :kojefoliranje: :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...