Jump to content

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Skor ovog malog godišnjeg odmora: 

Staged (1 i 2), meni odlična lockdown zoom komedija. Skriptovana priča koja ima elemente real life improvizacija Dejvida Tenanta i Majkl Šina. Snimana za vreme prvog talasa korona lokdauna u Britaniji iz ličnih kuća oba glumca sa sve njihovim ženama  ... dijalozi su savršeni, neurotični i razmaženi glumci su super tema za dobar humor na sopstveni račun. I u prvoj i u drugoj sezoni puno dokonih zvezda se priključilo. Nije klasičan zoom davež sa jutjuba u svakom slučaju, BBC je produkcija. Doduše ja Tenanta mogu da gledam i da čita škotski imenik ....:heart:

Spoiler

 

 

Us (2020) mini serija. Porodična drama/komedija. Tom Hollander odličan, nemam nikakvu zamerku, samo preporuka.

Spoiler

 

 

 

Još jedna laganica: All Creatures Great and Small, ekipa koja je radila i Darelove na Krfu, pa ko voli. Slatko, pitko, uz čaj nedeljom popodne. Imali skoro i Christmas special. 

Spoiler

 

 

Edited by hansolo
  • +1 2
Link to comment

Probao hvaljenu Utopiu (UK) i meni totalno bezveze.

Ideja možda i nije tako loša, ali izvedba mi se nikako ne svidja.

Totalno neubedljivo, kao neka loša parodija.

Edited by mraki
Link to comment
19 hours ago, hansolo said:

Well ... ja odgledala sve ali je svakako acquired taste, uglavnom za ljubitelje starih holivudskih screwball komedija, Sorkina, sličnih verbalnih egzibicija i old school jevrejskog stendapa. Ja jesam ljubitelj ali mogu da razumem da neko ne može da je podnese (ni Midge, ni celu ekipu) ni seriju. Meni je to leglo ali je holivudizovano do krajnjih granica i sad već malo cede početni uspeh i šarm. Serija je obično išla oko novogodišnjih praznika pa je za uz reformu i rusku i isti donji deo pidžame 4 dana uzastopce odlična za bindžovanje. U svakom slučaju je prilično girly ali na momente bez dileme veoma duhovita, uglavnom stendap delovi. Meni prijala, čak i kasnije sezone ali ne bih je baš svima preporučivala posebno onima koji će da je analiziraju i seciraju ....

 

A vidi, ako ćeš da kopaš možeš koješta da spojiš i povežeš sa koječim, ne prilazim temi tako, bitni su mi likovi, priča, i pre svega da li je nešto što gledam zabavno i vuče me da gledam dalje, a ovo sam počeo pre tri dana, a sada sam na pola druge sezone. Isto važi i za girly, ne mislim da je girly, kao što ne mislim da su serije sa muškim glavnim likovima manly.. Nisam ni pomislio na to u jednoj sekundi serije da je serija girly. 

 

Ja bih je baš preporučio svima (osim ajantu, mada da proba pijan, ili trezan, ili ako nekako uspe i pijan i trezan odjednom :D), zanatski gledano, serija odgovara na sve zahteve, izuzetno je duhovita (mnogo duhovitija od većine kvazi sitcoma), gluma je fenomenalna, sami likovi su realni i prizemni a opet duhoviti i poistovećivi™, adaptacija perioda u kome se radnja dešava (koji lično obožavam, pogotovu u USA) - čista 10ka i za taj vizuelni momenat, meni je ovo pure uživanje na apsolutno svakom osnovu.

 

Stand up momenti su mi ubedljivo najmanje smešni, mnogo više sam se smejao dijalozima i apsurdno grotesknim situcijama u kojima su se likovi nalazili, a u takvoj atmosferi i sa ovako dobro kreiranim (i odglumljenim) likovima, i "najobičnije" i ne tako originalne šale dobro prolaze, a ponekad i da se u sceni ne kaže ni reč. 


Ne bih da ulazim u ostale ozbiljne™ momente kojima se serija bavi uglavnom na satiričan ali precizan način, poprilično su očigledne, pa ne fali ni te komponente. 

Na kraju, naravno, serija verovatno neće i ne mora da se dopadne svakome, no niko nije rekao ni da mora, meni serija čekira manje više sva polja potrebna za dobru zabavu, a rado ću pročitati neku smislenu kritiku i zamerke. :)

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Haralampije said:

Ima na kijoscima, mani se amazona

Ma nisam ni mislila da se zezam sad i sa amazonom, nego sam pomislila mozda ide na netfixu ili hbo, eto cisto da proverim. Kiosci su mi def najlaksi, mislim najblizi, samo skoknem, ako nema na ove dve platforme.

Link to comment
20 hours ago, hansolo said:

Skor ovog malog godišnjeg odmora: 

Staged (1 i 2), meni odlična lockdown zoom komedija. Skriptovana priča koja ima elemente real life improvizacija Dejvida Tenanta i Majkl Šina. Snimana za vreme prvog talasa korona lokdauna u Britaniji iz ličnih kuća oba glumca sa sve njihovim ženama  ... dijalozi su savršeni, neurotični i razmaženi glumci su super tema za dobar humor na sopstveni račun. I u prvoj i u drugoj sezoni puno dokonih zvezda se priključilo. Nije klasičan zoom davež sa jutjuba u svakom slučaju, BBC je produkcija. Doduše ja Tenanta mogu da gledam i da čita škotski imenik ....:heart:

  Hide contents

 

 

 

 

Taman smo pogledali Good Omens, pa cu ovo staviti na to-do listu :)

  • +1 1
Link to comment

krenuo serpent, odgledao par epizoda, kupljeno. nastavak veceras.

 

na momente imam utisak da je vise paznje potroseno na izgled serije nego na samu pricu al videcemo. cini mi se da je prica previse dobra da bi bio bas gladac-jadac momenat kao killing eve. previse stilizovano/trendy za moj ukus pa se malo plasim al dovoljno zanimljivo da nastavim. 

Link to comment

nikad neću prežaliti tvtorrents.com, ne samo što je bio dobar, nego je bilo stvari iz celog sveta, gledati hatufim, originalnu verziju homeland, je bilo neprocenljivo

Edited by Kelt
Link to comment
2 hours ago, Skyhighatrist said:

Ako koristiš qBit, njihov search u okviru klijenta je kul, naročito za retke stvari...

 

Baš htedoh da kažem... Od kada sam provalio za taj add-on, nisam tražio torrent preko sajta - nikad ili ekstremno retko.

Btw, ne postoji nijedan razlog da bilo ko ne koristi qbittorent, obožavam ga.

Link to comment
On 10.1.2021. at 11:14, adam said:

krenuo serpent, odgledao par epizoda, kupljeno. nastavak veceras.

 

na momente imam utisak da je vise paznje potroseno na izgled serije nego na samu pricu al videcemo. cini mi se da je prica previse dobra da bi bio bas gladac-jadac momenat kao killing eve. previse stilizovano/trendy za moj ukus pa se malo plasim al dovoljno zanimljivo da nastavim. 

evo me posto zavrsih seriju. prica je toliko blesava da povremeno stucanje ne smeta. treba ovo gledati. ako ni zbog cega drugog, ono zbog toga sto ce glava da vam zuji bar nekoliko dana.

 

al vi koji imate decu koja bi sama da putuju po svetu, mozda ipak ne. bar dok se ne vrate.

Link to comment
Ja i dalje po navici idem na rarbg, ali za redovne serije imam omiljenog distributeratm (ION10) tako da super brzo nalazim to što tražim...
Na nekom posebnom trekeru/sajtu ga nalaziš?


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...