Jump to content

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

meni likovi nisu izazivali nelagodu, sve je zbuckano kao da je skript pisalo 5 ljudi a nisu citali ono od ranije. nema granitnog™ moralnog kodeksa, osim kod Granta :) sve je izbrkano, malo ce da bude SF, malo drama, malo triler, malo crna komedija ali za to je potrebno mnogo vise truda. tipicna serija - krene solidno a onda te smori i pitas se : zasto se ja mucim, bolje da odem na spavanje.

Link to comment

Ne znam, ja nisam imala takav utisak uopste, a spoj svega nabrojanog mi je ispao sasvim dobar. :) Cak sam imala osecaj kao da sam u stripu, pogotovo u prvoj sezoni su boje (potpuno suprotne od tona teme), slike, scene fascinantne i sve to je ucinilo seriju uzbudljivom. Jos mi se svidelo sto likovi nisu neke dobrice.

 

Link to comment
On 3.1.2021. at 16:44, goofs said:

Izgleda da su sjebali novi "The Stand" Stevena Kinga i to tako sto su, bez neke preke potrebe, uveli nelinearnu naraciju (cega uopste nema u knjizi). Izasle su 3 epizode za sada, Amazon je radio seriju. Drvlje i kamenje na nji.

naracija je tako superiorna u the stand da ga ja ne bih ni ekranizovala. steta je ne uzivati neposredno u takvom majstorstvu.

kao sto se i za dark tower moglo znati da nece uspeti, mada iz donekle drugacijih razloga.

  • +1 2
Link to comment
Da napišem i ovde, gledajte Marvelous Mrs. Maisel, serija je mali masterpiece.
Ima je na nekoj platformi ili na kioscima? Mislim kako si je ti gledao?
Link to comment
6 minutes ago, Jumanji said:

Ima je na nekoj platformi ili na kioscima? Mislim kako si je ti gledao?

 

Ja na amazonu, njihov je "original". Bilo je pre 3 eura mesečno prvih 6 meseci što sam siguran da je dovoljno da se pogleda sve dobro što ima, kod nas im je sadržaj poprilično oskudan mada ima dobrih i serija i filmova samo ne previše. Posle ne znam koliko meseci, vraća se opcija free month koju trenutno koristim. :)

 

Edit: upravo sam produžio trial za još 30 dana.

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment

Ja sam sada iskoristio 7 dana free trial taman par sezona da dopunim :D 

Inače ima dosta dobrih njihovih originala od serija ali ne toliko da bih imao stalnu pretplatu.

Edited by Далибор
Link to comment
Da napišem i ovde, gledajte Marvelous Mrs. Maisel, serija je mali masterpiece.
Fantazija od serije, juče oborih drugu sezonu. Svi su carevi, ali ćale ubi koliko je dobar. [emoji1787]
  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, Gylfi Pleasure said:

Fantazija od serije, juče oborih drugu sezonu. Svi su carevi, ali ćale ubi koliko je dobar. emoji1787.png

 

Ovo sam napisao na amazon temi, tamo mi je Ros preporučio:

 

Quote

Odgledao sam prvu sezonu. Serija razbija! Fenomenalno je napisana, sjajan humor i par uloga koje su savršene. Apsolutno zasluženi globusi i emi za Rejčel Brosnahan, ne pamtim kada je nekome ovako dobro legla neka uloga, nenormalno isijava u svakoj sekundi na ekranu. Prati je sjajnim replikama i menadžerka ali moj favorit iz potaje je njen ćale. Kakav genijalac!

Serija je must za svakoga. Kome se ovo ne dopada, do njega je.

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

Da napišem i ovde, gledajte Marvelous Mrs. Maisel, serija je mali masterpiece.

 

Smeće od serije. Udri plus jedan i na ovu repliku, pa da se skupa smejemo...

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Mil@n said:

Da napišem i ovde, gledajte Marvelous Mrs. Maisel, serija je mali masterpiece.

Well ... ja odgledala sve ali je svakako acquired taste, uglavnom za ljubitelje starih holivudskih screwball komedija, Sorkina, sličnih verbalnih egzibicija i old school jevrejskog stendapa. Ja jesam ljubitelj ali mogu da razumem da neko ne može da je podnese (ni Midge, ni celu ekipu) ni seriju. Meni je to leglo ali je holivudizovano do krajnjih granica i sad već malo cede početni uspeh i šarm. Serija je obično išla oko novogodišnjih praznika pa je za uz reformu i rusku i isti donji deo pidžame 4 dana uzastopce odlična za bindžovanje. U svakom slučaju je prilično girly ali na momente bez dileme veoma duhovita, uglavnom stendap delovi. Meni prijala, čak i kasnije sezone ali ne bih je baš svima preporučivala posebno onima koji će da je analiziraju i seciraju ....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...