Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Odgledala Carnivale,HBO-ov projekat. Hvala svima na preporuci. Po svemu sjajna serija i prava je šteta što nije bilo bar još jedne sezone.

Link to comment

Carnivale je odlična serija, jeste prava šteta što nije duže trajala. Inače, nova BBC serija Luther nije loša...

Edited by Jolly Roger
Link to comment

HBO sprema seriju LUCK koja govori o konjskim trkama, kladionicarima, dzokejima i slicno. Zanimljivo je da glavne uloge igraju Dastin Hofman. Nik Nolti, Denis Farina... da je prvu epizodu potpisao scenarista NYPD BLUE - Dejvid Mic, a da ce tu epizodu rezirati Majkl Man, reziser filmova "Vrelina", "Kolateral"...Deluje, po podeli, jako zanimljivo, snimanje pocinje na jesen 2010.

Edited by Milosh76
Link to comment

Deluje zanimljivo, suština teme prilično liči na njega, ali neobično mi je videti Manna na TV-u toliko posle Kriminalističkih priča...Čudno je to, na TV kao na nešto za njega neuobičajeno "dolazi" čovek koji je tako davno ostvario jednu od najuspešnijih serija decenije...Nova serija, sada već veterana Manna, sa glumcima veteranima. A, Crime Story bio je čista erupcija svežine, gomile novih talenata: od Stephena Langa, Dennisa Farine, Andrew "DICE" Claya ( :D ) i Teda Levinea do, recimo, Julie Roberts ili Kevina Spaceya u totalnim epizodama i nekim od prvih pojavljivanja; od Michael Manna, Abela Ferrare, Billa Dukea do Garyja Sinisa ili Carltona Cusea...I, mnogi, mnogi drugi... Svi vremenom još poznatiji, pred svima su tek bili najbolji dani karijere...A, ova nova serija ima sada već velika imena, ali pitanje je da li će imati svoje snage... Mada, deluje kao obećavajući HBO projekat, i mogla bi da dostigne barem kvalitet The Sopranosa...Inače, vidim da je i Richard Kind među glavnim ulogama...

Edited by Ajant23
Link to comment

Odgledao zadnju epizodu zadnje sezone :Hail:Babylon 5 :Hail: Sta reci... SF mama&tata svih serija. Fantasticno razradjeni likovi (moram reci da mi vec nedostaju :cry: ), odlicno razradjena prica, kompletna od pocetka do kraja, bez razvlacenja ili pozurivanja, puno tema unutar toga - sukob haosa i discipline, odnosa sa "onima koji nisu nasi", diktature vs. demokratija i kako do diktature dolazi, religija i kako nastaje, drustva vodjenja osvajanjem i drustva vodjenja gledanjem u svoje dvoriste, telepati i sta sve moze da se desi sa njima u drustvu, razlicito shvatanje zabave i obicaja, siromastvo, strajkovi, tortura, odmetnici, ljudi iz senke etc etc i da pritom nista nije crno-bleo... Ali iznad svega, apsolutno fantasticno razradjena glavna grupa likova i odlicni dijalozi.Ko je ikada gledao bilo kakav SF - ovo prosto mora da odgleda.

Link to comment
Odgledao zadnju epizodu zadnje sezone :Hail:Babylon 5 :Hail:
Na kraju ću i sam morati da pogledam. :) Ljudi su mi preporučili seriju kao dobar SF, ja počeo sa gledanjem ali mi se prve epizode nisu svidele posebno pa odustao. Valjda sam očekivao suviše. Uglavnom, ljubitelji serije su gotovo jednodušni u oceni da su sezone 1 i 5 nešto lošije, sezona 2 znatno bolja od njih a sezone 3 i 4 odlične. Inače, kompletan scenario je već bio napisan pre početka simanja - radilo se sa zaokruženom pričom od starta. Po svemu sudeći SF vredan pažnje. Moraću ovog leta da probam da odgledam, *** ima kompletnu seriju (+ filmove i spin-off) u .mkv formatu, cca 120MB po epizodi... divota. ;) Edited by teacher
Link to comment

Serija nije bez mana ali... ma samo se zavali i gledaj. Ako volis SF isplatice se veruj mi.I nikako, ali nikako nemoj da gledas Crusade. Ko da jedes budjavu breskvu nakon piletine u kari sosu.Filmove mozes i ne moras pogledati.

Link to comment
Serija nije bez mana ali... ma samo se zavali i gledaj. Ako volis SF isplatice se veruj mi.
Obožavam, tim više žalim zbog strahovitog deficita kvalitetnog SF-a. Kažem, moraću da pogledam B5.
I nikako, ali nikako nemoj da gledas Crusade. Ko da jedes budjavu breskvu nakon piletine u kari sosu.Filmove mozes i ne moras pogledati.
Evo preporuke kojim redom treba gledati B5, ukoliko neko želi da odgleda baš sve:1. B5 movie "The Gathering"2. Season 13. Season 24. Season 35. Season 4 up to episode "The illusion of truth"6. B5 movie "Thirdspace"7. Season 4: continue with episodes 9-228. Season 5 up to episode "Objects at Rest"9. B5 movie "River of Souls"10. B5 movie "In the Beginning"11. B5 movie "A Call to Arms"12. Season 5: watch final episode "Sleeping in light"13. Crusade Series
Link to comment

Crusade se desava pre finalne epizode (A Call to Arms je plot za Crusade), ali ako je pameti neces ga gledati. Ja nisam odoleo, al sva sreca da sam ga gledao usred Babylona tako da jos uvek imam ukus karija u ustima :) Tu je i The Legend of the Rangers koji se desava negde posle Crusade i trebao je biti plot za novu seriju o rendzerima ali nije zazivelo. U filmu ces mozda otkriti i zasto :) The Lost Tales je valjda zadnji rad Strazinskog na temu Babylon 5. To jedino jos nisam odgledao.

Link to comment

^^Ma samo da uđem u ritam, da preguram prvu sezonu i onda nema kočenja do kraja... :)Nego, kad sam već ovde...Pogledao prve epizode nove serije Memphis Beat (2010).memphisbeat.jpgJoš jedna pandurska serija. Muzika je odlična, Jason Lee standardno dobar. Ostalo... meh...

Edited by Jolly Roger
Link to comment

Vidis,meni je Luther bio odlican prvih pola sata prve epizode...Nakon toga mi je postao naporan i pretenciozan...mozda delom i zbog toga da sam poceo da gledam prilicno umoran i pospan.Ali,definitivno cu ga overiti ovih dana pa makar i na silu :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...