Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Nemojte tako pobogu ljudi. Šta se to toliko promenilo da iz vr' serije pređe u totalni krš?
meni najviše smeta više drame na uštrb humora. imamo milion anatomija i urgentnih centara, još jedna medicinska limunada stvarno nije bila potrebna.prestali su da budu smešni, imho.
Link to comment

Počela sam da gledam Carnivale.Odgledala sam 6 epizoda i samo mogu da kažem, brilijantno.Hvala svima koji su preporučili ovu seriju.

Link to comment

Sećam se ove serije, kao kroz maglu, ima vrlo malo muških uloga, jednu od njih - Pericu igra Irfan Mensur, postoji replika :Perice, moja mjerice :wub: !Glumi i Zoran Radmilović, po mom sećanju umire u seriji (?), a to mu je zaista bila jedna od poslednjih uloga. U filmografiji stoji da je posle nje odigrao samo još jednu, u filmu Šmeker, Zorana Amara sa Žarkom Lauševićem u glavnoj ulozi.

Link to comment
Sećam se ove serije, kao kroz maglu, ima vrlo malo muških uloga, jednu od njih - Pericu igra Irfan Mensur, postoji replika :Perice, moja mjerice :wub: !Glumi i Zoran Radmilović, po mom sećanju umire u seriji (?), a to mu je zaista bila jedna od poslednjih uloga. U filmografiji stoji da je posle nje odigrao samo još jednu, u filmu Šmeker, Zorana Amara sa Žarkom Lauševićem u glavnoj ulozi.
Pa, nije baš da ima malo muških uloga. Radi se ženskom kolektivu, ali muško-ženske uloge su pola-pola.Muške uloge su tumačili tada vodeći yu glumci sa poteza Beograd-Sarajevo-Zagreb: Branislav Lečić, Zoran Radmilović, Mustafa Nadarević, Bata Stojković, Božidar Orešković, Irfan Mensur, Miralem Zupčević, Adem Čejvan, Toma Kuruzović, Zoran Bečić...
Link to comment
Pa, nije baš da ima malo muških uloga. Radi se ženskom kolektivu, ali muško-ženske uloge su pola-pola.Muške uloge su tumačili tada vodeći yu glumci sa poteza Beograd-Sarajevo-Zagreb: Branislav Lečić, Zoran Radmilović, Mustafa Nadarević, Bata Stojković, Božidar Orešković, Irfan Mensur, Miralem Zupčević, Adem Čejvan, Toma Kuruzović, Zoran Bečić...
Čekaj, zar nije bilo 800 žena ? Šalim se, kao što sam rekla serije se sećam kao kroz maglu, a Radmilović i Mensur su mi ostali u sećanju, a od ženskih likova jedino onaj koji glumi Nada Đurevska, sarajevska glumica, Mire Stupice se ne sećam :unsure: . Sad sam gledala spisak glumaca, ono što me iznenadilo je da serija ima svega 5 epizoda, mislila sam da ima bar 15 ( ili je 3x reprizirana :) ).Hvala na ispravci, kao klinci smo je svi gledali, jer je u to vreme (1985.) bilo samo dva kanala, eventulano i treći.Edit :Sad sam odgledala špicu, juče nisam mogla, sve mi je seckalo, tako da sam odustala. Radmilović nije dočekao da vidi seriju, što ide u prilog tezi da mu je to poslednja uloga, par što se tiče TV-a i filma ( to sam čula negde ). Možda je snimanje završeno posle filma Šmeker, ali pre izmontirana i puštena ? Edited by Krotka
Link to comment
Čekaj, zar nije bilo 800 žena ? Šalim se, kao što sam rekla serije se sećam kao kroz maglu, a Radmilović i Mensur su mi ostali u sećanju, a od ženskih likova jedino onaj koji glumi Nada Đurevska, sarajevska glumica, Mire Stupice se ne sećam :unsure: . Sad sam gledala spisak glumaca, ono što me iznenadilo je da serija ima svega 5 epizoda, mislila sam da ima bar 15 ( ili je 3x reprizirana :) ).Hvala na ispravci, kao klinci smo je svi gledali, jer je u to vreme (1985.) bilo samo dva kanala, eventulano i treći.Edit :Sad sam odgledala špicu, juče nisam mogla, sve mi je seckalo, tako da sam odustala. Radmilović nije dočekao da vidi seriju, što ide u prilog tezi da mu je to poslednja uloga, par što se tiče TV-a i filma ( to sam čula negde ). Možda je snimanje završeno posle filma Šmeker, ali pre izmontirana i puštena ?
Serija je snimana 84-te i 85-te, a emitovana u septembru 85-te. Radmilović je umro u julu 85-te. Dakle, vjerovatno je već bio bolestan dok je snimao ovu seriju, i to mu jeste, uz Šmekera, poslednja uloga.Glumice su bile iz Beograda (Mira Stupica, Dragana Varagić, Vladica Milosavljević, Svetlana Bojković) i Sarajeva (Nada Đurevska, Minka Muftić, Dana Kurbalija, Irina Dobnik, te još nekoliko sporednih glumica).Serija je zaista imala samo 5 epizoda:- U prvoj je fokus na dolazak novog direktora (Lečić) u fabriku odjeće i problemi sa ''vodite ljubav a ne rat'' bedževima ubačenim u konfekciju (''krivac'' je Mensur, a uz njega i njegova djevojka - Muftićka)- U drugoj epizodi pratimo razvoj ljubavnog trougla Bojkovićka - Lečić - Varagićka, a pojavljuju se i duhovi iz (kriminalne) prošlosti ove poslednje, u vidu njene sestre (Milosavljevićka)- Treća epizoda prati bračne probleme jedne radnice (Đurevska), koje ona ima sa mužem invalidom (Orešković) i maloljetnom ćerkom koja je na njegovoj strani, a radnica se zbližava sa svojim kolegom, a muževljevim najboljim prijateljem (Nadarević)- Središte četvrte epizode je na obnavljanju romanse jedne stare radnice (Stupica) sa njenim bivšim mužem - boemom (Stojković)- Peta epizoda je posvećena bolesnom doktoru (Radmilović) i direktorovim poslovnim i privatnim problemima, a zaokružuje i ostale sudbine načete u prethodnim epizodama Edited by colonelo
Link to comment
sramim se priznati, malo... ali Glee je suuuuuuper.
de nije...samo sto mi se cini da bi dosadilo kada bih gledao box setove maratonski, a drugacije ne umem.ali kad uvatim vikendom ujutru slucajno prevrcuci kanale (subotom oko 11 na trojci)... guilty pleasure :wub:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...