Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

7 minutes ago, Indy said:

Zajebavaš? Serija sa John Luriem?! Aaaaa!!!:ziga:

Ja sam bukvalno mislio da se zajebava kad je najavljivao... Pratim njegovo slikanje od kad je počeo, napreduje stalno i mnogo je dobar. Meni jedan od omiljenih trenutno i to kažem sasvim nepristrasno, ne zbog minulog rada. Caaaaar.

 

 

Edited by Hermetico
  • +1 1
Link to comment
On 7.12.2020. at 17:09, Indy said:

Jeste... jurim kroz Young Popea pa da gledam New Popea... 

 

Imao sam prepisku na tu temu sa Marvinom.

 

Meni  je Young Pope deset kopalja iznada New Pope, bas zato sto se smisao moze naci.

 

New Pope to nema. Jedva sam odlgedao. Marvin se nece sloziti.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
2 hours ago, Indy said:

Hehe nisam, sad idem da ga nalovim na potocima.

Ima na tjubu. :) Sećam se kad sam to dobio na DVD, narezo mi jedan ludak sa milion Tom Waits koncerata i klipova od kojih su neki bili odlični a nema ih na tjubu. Nema ih nigde. 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Budja said:

 

Imao sam prepisku na tu temu sa Marvinom.

 

Meni  je Young Pope deset kopalja iznada New Pope, bas zato sto se smisao moze naci.

 

New Pope to nema. Jedva sam odlgedao. Marvin se nece sloziti.

Gde ste pricali o serijama, pretragom nisam nasla nista?

//ja sam jos uivek na prvoj epizodi Novog pape, traje to dok ja pogledam...

 

 

@Lurie

Pa sjajno! Videla sam dosta njegovih slika po galerijama, moji komentari su se šaltali izmedju "blesavo" i "uznemirujuće", ali nisam videla ništa novije, ko zna na čemu je sad.

 

Link to comment
28 minutes ago, I*m with the pilots said:

Gde ste pricali o serijama, pretragom nisam nasla nista?

//ja sam jos uivek na prvoj epizodi Novog pape, traje to dok ja pogledam...

 

 

@Lurie

Pa sjajno! Videla sam dosta njegovih slika po galerijama, moji komentari su se šaltali izmedju "blesavo" i "uznemirujuće", ali nisam videla ništa novije, ko zna na čemu je sad.

 

Koristi vizuelnu poeziju u naslovima, pre je bukvalno pisao po slikama. Nije stvar samo u tome da je multitalentovan, čovek prosto razume stvari kako treba i radi svim aparatima odjednom. U jednom intervjuu su ga pitali kad je počeo da slika, rekao je da je počeo kad i svi ljudi, kad je imao dve godine. Samo nikad nije prestao. To je to, to bih i ja reko. 

Link to comment
2 minutes ago, Hermetico said:

Koristi vizuelnu poeziju u naslovima, pre je bukvalno pisao po slikama. Nije stvar samo u tome da je multitalentovan, čovek prosto razume stvari kako treba i radi svim aparatima odjednom. U jednom intervjuu su ga pitali kad je počeo da slika, rekao je da je počeo kad i svi ljudi, kad je imao dve godine. Samo nikad nije prestao. To je to, to bih i ja reko. 

Da, takvog ga ja poznajem, samo ga nazalost nisam nesto pratila mnogo, niti redovno - vise je neka sinusoida u pitanju.

Radujem se seriji jako! Nisam znala da zivi u takvom..zelenisu, valjda ga nekako kliseizirano vezujem za velegrad

Link to comment
1 minute ago, I*m with the pilots said:

Da, takvog ga ja poznajem, samo ga nazalost nisam nesto pratila mnogo, niti redovno - vise je neka sinusoida u pitanju.

Radujem se seriji jako! Nisam znala da zivi u takvom..zelenisu, valjda ga nekako kliseizirano vezujem za velegrad

Meni su neki Ukrajinci, džez novinari, rekli da ga dodam na fejsu... Dok je imao lajmsku bolest i sedeo kod kuće. Pa smo se tu i tamo dopisivali. Bio je u Njujorku kad je bio prvi pakao virusa, umrla mu je neka bivša devojka do koje mu je veoma stalo (Renee iz Coffee and Cigarettes). Otišla je da spašava narod, volontira u bolnici, zarazila se i umrla. I generalno je bio opšti horor, kolko sam shvatio, 

 

Inače je na Karibima, da. Valjda je tamo jeftinije. Izlečio je rak grla prošle godine. Što bi se reklo, nije mu dosadno. :unsure: A gde ga ima u galerijama, jel negde blizu? Meni je pisao da neće da ima više ništa s galerijama, kao to mu je horor. Ali valjda malo čovek i preteruje, mora nekad. Nadam se da će se obogatiti od serije jer je stalno nešto bolestan. 

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Hermetico said:

Meni su neki Ukrajinci, džez novinari, rekli da ga dodam na fejsu... Dok je imao lajmsku bolest i sedeo kod kuće. Pa smo se tu i tamo dopisivali. Bio je u Njujorku kad je bio prvi pakao virusa, umrla mu je neka bivša devojka do koje mu je veoma stalo (Renee iz Coffee and Cigarettes). Otišla je da spašava narod, volontira u bolnici, zarazila se i umrla. I generalno je bio opšti horor, kolko sam shvatio, 

 

https://www.legacy.com/obituaries/nytimes/obituary.aspx?n=renee-marie-french&pid=196348293

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Hermetico said:

Meni su neki Ukrajinci, džez novinari, rekli da ga dodam na fejsu... Dok je imao lajmsku bolest i sedeo kod kuće. Pa smo se tu i tamo dopisivali. Bio je u Njujorku kad je bio prvi pakao virusa, umrla mu je neka bivša devojka do koje mu je veoma stalo (Renee iz Coffee and Cigarettes). Otišla je da spašava narod, volontira u bolnici, zarazila se i umrla. I generalno je bio opšti horor, kolko sam shvatio, 

 

Inače je na Karibima, da. Valjda je tamo jeftinije. Izlečio je rak grla prošle godine. Što bi se reklo, nije mu dosadno. :unsure: A gde ga ima u galerijama, jel negde blizu? Meni je pisao da neće da ima više ništa s galerijama, kao to mu je horor. Ali valjda malo čovek i preteruje, mora nekad. Nadam se da će se obogatiti od serije jer je stalno nešto bolestan. 

Ovo je bilo pre skoro 10 godina (a mozda i vise, sve mi je u magli, kao da sam starac Foco) u Njujorku. Mislim da je bila retrospektiva njegovih slika u jednom bruklinskom muzeju a drugom prilikom izlozba u manjoj galeriji (ili obrnuto), sasvim sam slucajno nabasala na prvu od njih pa sam posle malo pratila.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Roadkill (2020)

 

Sasvim pristojna serija Davida Harea, poslednjih godina poznatog po dramatizacijama za filmove Stephena Daldryja: The Hours i The Reader (oba puta Oskari glavnoj ženskoj ulozi), ovoga puta posve na nivou svoje The Worricker Trilogy, koju je radio sa Billom Nighyjem. Rekao bih da je serija ujednačenija i uspešnija od njegovog prethodnog Collaterala sa Carey Mulligan, mada je prva epizoda i te serije bila izuzetno napisana.

 

Kao i u slučaju Voriker trilogije, Hare je dosledno i posve na strani svog glavnog junaka, kojeg snalaze neprijatnosti i razne mračne prirode društvenih i političkih okolnosti jednako koliko i on sopstvenim šarmom i visprenošću izlazi na kraj sa njima.

 

Opet je to ona Hareova potraga za kompromisom i opštije prihvatljivim društvenim pogledom, koja i dalje ima dovoljno satirične oštrine u koju nikada ne ulazi previše ni dopušta da preterano optereti radnju kao ni opšti ton priče. Njegova dramaturgija uspeva da ima dovoljno kvaliteta da izdrži oštriji sud kritike isto koliko i dovoljno primerene uštogljenosti da odviše ne uznemiri gospođe uz čaj u pet.

 

Kao što kaže njegova glavna junakinja pri kraju Collaterala: I take it seriously. Just my serious is different from yours.

 

Hugh Laurie je izvanredan i na svom nivou. Takođe je i na tragu satiričnog iz Dr Hausa, onog za koje treba imati sluha i nije onakvo kakvo se pričini na prvi pogled.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...