Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

sada ste me zbunili, verovao sam da je trenutna teorija da starimo jer se dešavaju greške u kopiranju dnk sa vremenom, usled pogubnog delovanja slobodnih radikala oslobođenih u procesu ćelijskog disanja u mitohondrijama i da je taj pakt sa đavolom (mitohondrija) koji nas snabdeva energijom uzrok naše propasti (svaka sličnost sa rusijom je potpuno slučajna ^_^ )

Link to comment

Sami molekuli DNK se konstantno "oštećuju" i "popravljaju", ali proces starenja je kombinacija faktora od koji većina nema veze sa samim kodom. Kažu da je period poluraspada DNK oko 540 godina, tako da ako Eldritch Palmer nije već toliko star, nema problema tog tipa.

Degeneracija DNK je nešto sasvim drugo, nemerljivo na životu jedinke, predstavlja skup nasumičnih mutacija koji se ostepeno umnožava iz generacije u generaciju. Postoje razne procene oko toga gde takve promene vode i koliko je informacija moguće sačuvati preko određenog vremenskog intervala. Dakle, pisci mešaju babe i žabe da bi zvučali što više sciency. Slično sa onom sjajnom pričom kako je jedna plavuša "oborila internet" za šaku dolara.

Link to comment

Nedavno sam otkrio odličnu australijsku seriju "Rake", ne znam dal je neko ovde pominjao. Glavni lik je disfunkcionalni i moralno labavi advokat-krivičar, gluma i režija perfektni, povremeno je jako duhovito. U svakom slučaju kvalitetna i nepretenciozna televizija, za mene veliko iznenađenje s obzirom da nikad nisam gledao australijsku serijsku produkciju. Do sada emitovane tri sezone po 8 epizoda, Ameri navodno već emituju prvu sezonu svog USA rimejka.

Ameri su napravili prvu sezonu, i onda ubili seriju. Mada je bila simpatično napravljena.

Link to comment

jako se lepo završila prva sezona you're the worst. uspeli su da karikaturama od likova s početka daju ono malo duše. ne znam kakva je gledanost, al ću popizdeti ako ne dobije sledeću sezonu.

Link to comment

Preporučite mi šta da gledam, može i komedija i drama. Tokom poslednjih godinu dana sam gledala, i svidele su mi se: Breaking Bad, Fargo, The Killing (američki), House of Cards, Mad Men, i evo sad završavam Bron/Broen, ostala mi još jedna epizoda. 

 

Od komedija sam gledala u poslednjih godinu dana, i volela: Parks&Rec, Louie, Legit, Party Down. Verovatno još nešto, ali ne mogu sad da se setim.

Link to comment

Preporučite mi šta da gledam, može i komedija i drama. Tokom poslednjih godinu dana sam gledala, i svidele su mi se: Breaking Bad, Fargo, The Killing (američki), House of Cards, Mad Men, i evo sad završavam Bron/Broen, ostala mi još jedna epizoda. 

 

Pogledaj negde šta je sve emitovao kanal AMC, njegove serije ti dominiraju na listi (BB, The Killing i Mad Men) i trebalo bi da brzo nađep još ponešto što te zanima od njih...

Link to comment

Preporučite mi šta da gledam, može i komedija i drama. Tokom poslednjih godinu dana sam gledala, i svidele su mi se: Breaking Bad, Fargo, The Killing (američki), House of Cards, Mad Men, i evo sad završavam Bron/Broen, ostala mi još jedna epizoda. 

 

Od komedija sam gledala u poslednjih godinu dana, i volela: Parks&Rec, Louie, Legit, Party Down. Verovatno još nešto, ali ne mogu sad da se setim.

Boardwalk empire.

Link to comment

Preporučite mi šta da gledam, može i komedija i drama. Tokom poslednjih godinu dana sam gledala, i svidele su mi se: Breaking Bad, Fargo, The Killing (američki), House of Cards, Mad Men, i evo sad završavam Bron/Broen, ostala mi još jedna epizoda. 

 

Od komedija sam gledala u poslednjih godinu dana, i volela: Parks&Rec, Louie, Legit, Party Down. Verovatno još nešto, ali ne mogu sad da se setim.

 

Shameless. To ne može da se ne svidi...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...