Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

Baš da čujem šta tetke i teče odavde misle o ovoj kampanji (for d rekord, ja mislim da je odlično izvedena s formalne strane, pogledajte TV spot - fotke i kamera i montaža vrhunski, scenario tj. vizuelizacija osnovne poruke je malo na prvu loptu), ali nemam refleks moralnog zgražavanja i "kakvu ovo poruku šalje klincima" koji je izgleda predominantan na fejzbuku u komentarima na ovo... sve vajni građanski visokomoralisti, od kojih pola inače radi u ovom ili onom obliku marketinške industrije. O ovome se očigledno bruji, tako da je određeni efekat postignut, a urađeno je profi tako da se ne može optužiti kreativni i produkcijski tim za neprofesionalizam, dokazali su da umeju da naprave reklamu.

Sad, fokus je na ovoj slici, mada je ona samo isečak iz spota. Ali dobro, da pričamo o njoj: dobra je ne samo zato što je dobro fotkana i što su dobre ribe na njoj u super pozama, nego što je provokativno, a jebiga, u ovom dobu zagušenost i zasićenosti efemernim sadržajima, jedan efemeran sadržaj mora da bude provokativan... Mislim, to se može postići na mnogo načina, ali mi je simptomatično da su se uhvatili ljudi za ovu sliku. Vau, moš misliti, žene pišaju u pisoar, juju šta će reći deca... Doduše, priznajem da bi bolja fora bila da su slikali muške koji sede dok šoraju, ali to je opet samo fora, nije ni izbliza nešto što možemo da zamislimo da se dogodi, dok je ova slika u domenu zamislivog (ima tu i određenog prostora za feminističko tumačenje, ali sam siguran da to autorima nije bilo ni na kraj pameti... ali opet, ne može se poreći da je čin upada u sveto mesto mužjaštva kao što je muška klonja u klubu nosi određenu notu emancipacije, makar bilo u pitanju i zezanje pripitih tweenerki).

 

Otvoren sam da pročitam interpretacije po pitanju toga zašto je ovo loše, koje se ne svode na "žasu", "seljana", "splavovi/urušen sistem vrednosti".

 

Edit: zaboravljene zatvorene zagrade

Edited by Ariel
Link to comment

c/p 

da mi je znati šta im je bilo na pameti kada su odabrali ovaj kadar od cele reklame

 

edit

fotka je samo preuzeta kao ideja iz scene spota, naknadno je snimljena. spot je verovatno rađen da bi se iz njega preuzeli kratki klipovi od desetak sekundi za kasnije emitovanje. spot mi i nije toliko hrđav. a o fotki može da se diskutuje. meni je glavni problem zašto baš ona od celog spota, bilo je još provokativnijih scena od ove, nejasno mi je zašto su se za nju zalepili. 

 

sama fotografija ove tri ribe mi je malko vulgarna, a da sam je zapamtio jesam. što je valjda i bio cilj.

tehnika fotografije, hmm nako™ ništa specijalno.

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...