Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

Ove pivske reklame su zlo.

Ne zna se koja je gora, gluplja, dosadnija.

I traju po minut.

Reklama vrsi svoju funkciju i kad je dobra i kad je glupa tj .biva zapamcena

Link to comment

A ne, ne, veliki marketinški stručnjaci će ti reći da i to ispunjava cilj i još će sa smeškom konstatovati da ti to ne razumeš. Otprilike, po sistemu onoga što Putin kaže za Obamu - to je kao da igraš šah sa golubom, on ispomera figure, posere se po tabli i još maše krilima kao da je pobedio.

 

U sličnim situacijama praktikujem da obavezno kažem da me je baš ta i ta reklama odgovorila od kupovine proizvoda koji je reklamiran, samo da im vidim facu, naročito ako je prisutno više ljudi.

Link to comment

Mislim da je Haralampije u pravu, tj da primarna funckija tv reklame danas jeste da prosto obavesti.

 

Sa druge strane, budućnost su ideje koje imaju potencijal da same sebe nose kroz razne kanale komunikacije i da se umesto u reklamne blokove, uguravaju u sadržaj tv programa. 

 

Tu će pivari, kao bastion trenutnog koncepta reklamiranja verovatno morati da krenu u istraživanje. 

Link to comment

Pa sad... Može biti zapamćena i po zlu, pa izazvati kontra efekat.

Ovo sigurno.

Ne kažem da je pravilo i da će tako delovati na sve, no reklame koje me nerviraju sigurno utiču na izbor prilikom kupovine.

Link to comment

pa da, delim ih u 2 grupe. one koje ne konstatujem i one koje me apsolutno teraju da za zivu glavu ne pazarim proizvod koji promovisu.

Link to comment

Verujem da to ide po principu ako te nešto kao proizvod zainteresuje i bude upakovano u prihvatljivu reklamu daćeš mu šansu, ako te reklama nervira nećeš. A ako i ne primetiš reklamu, tu je predanje™, preporuka prodavca, ppp... :)

Link to comment

Da.

 

Recimo kad sam počeo da kupujem kućnu hemiju, uglavnom sam pazario ono što sam registrovao na TVu. Jedino nisam hteo Bonux jer su me iritirale njihove reklame ali sem te negativne nisam mogao da se setim nijedne pozitivne. I uprkos tome sam kupovao te nenegativne. 

 

Kapiram da je poenta tv reklama da budeš prisutan, a da ne nerviraš. Pa sad ako još uspeš i da se upamtiš po nečemu gotivnom, tim bolje. 

Link to comment

To je jedan deo poente. No, to zavisi od vrste poruke, onoga šta se reklamira/promoviše, da li je potrebna nekakva aktivnost nakon te reklame ili ne.

 

Inače, ako me reklama iznervira, ili mi deluje glupavo, ili ako me brend iznervira serijom reklama koje same po sebi nisu glupe ali kao celina su potpuno sumanute (recimo, telekomunikacioni provajderi kojima su baš sve reklame na jedan te isti fazon sa mladim dvadesetogodišnjacima), naravno da brišem sa liste i preporučujem rado i ostalima da taj proizvod/uslugu batale.

Link to comment

Lepo zborite  :lol: ali koliko god reklama bila glupa nekom mozda i nije.Zavisi kome je namenjena.Svi piju kiselu Knjaz Milos a da j nek mi neko kaze koja njihova reklama nije bila idiotski glupa.Druga strana medalje su proizvodi /brandovi/proizvodjaci koji nikad nisu napravili reklamu ili dinar dali za reklamu/promociju i super im ide- recimo Polimark.Potrosaci su nekad enigma a nekad predvidljiva stoka...realno gledajuci

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...