Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

Skraćivanje reklame ponekad se uradi na neverovatno glup i nelogičan način. Na primer, u onoj za "zaječarsko pivo" ostavljene su ove dve rečenice:- Jesi za bistri potok vode pune života?... I zato - ja sam uvek za "zaječarsko"! :wacko::blink: :ajde:Zar nije dovoljno da tip kaže samo "Ja sam uvek za 'zaječarsko' "?

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

Da li negde postoji inicijativa da se televizije nateraju da ne pojačavaju zvuk reklama u odnosu na redovni sadržaj? Od dranja reklamnih poruka uvek poželim da dohvatim neku alatku i krenem u pohod do onoga ko je naredio da se regleri dižu. Potpisujem inicijativu odma ako je ima.

Link to comment

Neko je pomenuo da mu zvuči kao da su sve reklame prevedene sa tuđih jezika preko google translate. Čini mi se da to nije daleko od istine. "...sreća je što i ja imam rešenje u malom pakovanju takođe." - zvuči potpuno kao nešto što bi reč po reč moglo da se prevede sa engleskog. Da li je moguće da tvorci reklama nikoga ne konsultuju pre nego što puste tekst? Da li je moguće da ljudi koji čitaju samo hoće kintu i nikome ne kažu da ova konstrukcija zvuči rogobatno i grozno? Nisam ja jezički čistunac, ali ovo je idiotizam većih razmera.

Link to comment
Da li negde postoji inicijativa da se televizije nateraju da ne pojačavaju zvuk reklama u odnosu na redovni sadržaj? Od dranja reklamnih poruka uvek poželim da dohvatim neku alatku i krenem u pohod do onoga ko je naredio da se regleri dižu. Potpisujem inicijativu odma ako je ima.
mislim da postoji i propis o tome, i svestena lica iz RRA se kao bave time. verovatno da su kazne smesne, pa se niko ni ne obazire na to.
Link to comment
mislim da postoji i propis o tome, i svestena lica iz RRA se kao bave time. verovatno da su kazne smesne, pa se niko ni ne obazire na to.
Pre godinu-dve rra izdala "obavezujuće upustvo" vezano za jačinu zvuka , ali verujem da je reč agencija emiterima bitnija od tamo nekih rra Send from WC solja by BVK
Link to comment
Da li negde postoji inicijativa da se televizije nateraju da ne pojačavaju zvuk reklama u odnosu na redovni sadržaj? Od dranja reklamnih poruka uvek poželim da dohvatim neku alatku i krenem u pohod do onoga ko je naredio da se regleri dižu. Potpisujem inicijativu odma ako je ima.
televizije ne pojačavaju ton reklama u odnosu na redovni sadržaj. to najbolje možeš proveriti tako što ćeš uporediti nivo jačine tona u različitim reklamama. reklame idu kao poseban blok tj. klip u programu i regler se diže™ kao što se dižu™ tj ne dižu™ regleri u ostatku programa koji se emituje sa servera.nabudženi ton stiže od proizvođača sadržaja+1na F. P. i Grunfovo zapažanje
Link to comment
a kad sam već ovde, hejt za jelen reklamu beč-kopenhagen-srbija bilo gde. uau kreatori, akaunti, dizajneri i ostali neprofesori
+1Vidim, sad su pojavile i verzije sa Francuskom (Mile što poliva prasiće pivom) i Engleskom (U Guči bolje zvuči :isuse: ). Odvratne, odvratne reklame, pune najjeftinijih stereotipa, upućene polupismenom plebsu, koji nosa nije promolio iz Srbije (osim možda do Pefkohorija) i živi u svom limitiranom svetu, u kojem se u Srbiji najbolje jede, gde su žene najlepše i koja je jedino mesto na svetu na kojem ljudi znaju da se zabavljaju, dok na tom trulom zapadu žive hladni i isprazni idioti.Kurton od reklame za kurton od piva.
Link to comment
+1Vidim, sad su pojavile i verzije sa Francuskom (Mile što poliva prasiće pivom) i Engleskom (U Guči bolje zvuči :isuse: ). Odvratne, odvratne reklame, pune najjeftinijih stereotipa, upućene polupismenom plebsu, koji nosa nije promolio iz Srbije (osim možda do Pefkohorija) i živi u svom limitiranom svetu, u kojem se u Srbiji najbolje jede, gde su žene najlepše i koja je jedino mesto na svetu na kojem ljudi znaju da se zabavljaju, dok na tom trulom zapadu žive hladni i isprazni idioti.Kurton od reklame za kurton od piva.
sve se slažem, zanči da je onaj koji ju je napravio ubo u sriduljudi, reklama nije materijal za Sandens, već treba da proda robu (u našem slučaju bofl stoci)
Link to comment
  • 2 weeks later...

Prosto obožajem ove reklame za hemikalije za čišćenje.Kao da živimo u svinjcima ili pak napuštenim rudnicima mrkog uglja.Mr Proper već neko vreme vodi u debilizmu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...