Jump to content

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Nekoliko stvari u vikendici vredi necijeg zivota? Ili samo trazis povod da budes krvolocan?
ne uspevam da te razumem. jesu li vrata zaključana? jesu. koji qrac treba da ih razvaljuje, ulazi unutra, pravi sranja i odnosi stvari? šta znači "nekoliko stvari"? kolika je mera (materijalna ili emotivna, svejedno) da čovek popizdi, postane čarlton heston i ispali šaržer? potrudiću se da saznam i porodičnu situaciju dvoijice dripaca. duboko sam uveren da zlo potiče pre svega iz porodice. okolina, okolnosti. štatijaznamštasveveć je sekundarno. da li je zarađivanje love radom od jutra do mraka zarad namirivanja potreba juniora vredno zapostavljanja vapitanja i brige o deci? džaba bi bilo svo kukanje roditelja nad kovčegom da su dripce pre policije stigli vlasnici zapaljenih kuća.
Link to comment
Nekoliko stvari u vikendici vredi necijeg zivota? Ili samo trazis povod da budes krvolocan?
Da li mislis da ce ti koji zapale vikendicu prvo proveriti u svakoj sobi da neko slucajno ne spava? Cisto sumljam. Dobermani su lep nacin odvracanja. Ako si toliko lud da nicim izazvan upadas na tudji posed iako ti 2 dobermana reze onda ja ne znam... Mozda treba da stavimo i resetke na sve prozore da neko ne iskoci iz stana? :unsure: Edited by Shan Jan
Link to comment
ne uspevam da te razumem. jesu li vrata zaključana? jesu. koji qrac treba da ih razvaljuje, ulazi unutra, pravi sranja i odnosi stvari? šta znači "nekoliko stvari"? kolika je mera (materijalna ili emotivna, svejedno) da čovek popizdi, postane čarlton heston i ispali šaržer?
To sto pricas je vigilantizam. Ni da su spalili vikendicu sa svim stvarima u njoj, ni to ne opravdava oduzimanje zivota.
Link to comment
Nekoliko stvari u vikendici vredi necijeg zivota? Ili samo trazis povod da budes krvolocan?
Ako si pročitao od početka, nije samo krađa u pitanju već i vandalizam.Vandalizam dolazi od reči Vandali, što označava...Jebo te Buda.
Link to comment

oni jesu spalili dve vikendice, koliko sam shvatio. Gepratovu nisu. i sve to jer su LCF Mafia. ne mogu da lazem i kazem da bih bio previse tuzan da cujem da su ih vlasnici tih kuca nahvatali i izgruvali do neprepoznatljivosti - pa mislila tvoja zen verzija da sam krvolok ili ne.odoh da cistim snijeg

Edited by assück
Link to comment
Ako si pročitao od početka, nije samo krađa u pitanju već i vandalizam.Vandalizam dolazi od reči Vandali, što označava...Jebo te Buda.
Slusaj, nije Buda izmislio zakone. Ako vam se puca u pljackase, izvolite, ali bato moj posle toga idete na robiju, da ne govorimo o tome da cete morati da zivite sa time da ste nekome oduzeli zivot zbog polomljene brave, ispisanog grafita i maznutog DVD plejera. Jasno je ko je veci razbojnik u toj prici.@assuck: da li je tebi prioritet prevencija kradje i vandalizma, ili naprosto zelis da neko, nekim povodom bude izgruvan do neprepoznatljivosti?i da, onaj kome je vikendica sav zivot bi trebalo da sredi svoje prioritete u zivotu, a to sto mu se zivot sveo na nekoliko tona cigle i drveta ne znaci da sme da uzima pravdu u svoje ruke. Edited by vasudeva418
Link to comment
nije poenta u tome. mada može da se izrodi u divlji zapad sa stavom čarltona hestona pa da eskalira. imam poziv za utorak da prisustujem glavnom pretresu u ljigu. javiću vam kakva je presuda. da li je momak žrtva tranzicije, sankcija, SEKE, frustracije što ga odjebavaju aranđelovačke sponzoruše. pa sud zbog mladosti ima razumevanja. ili će dripac da odrobija i usput nauči najstariji zanat, barabski. i, da li će da bude namireno 2 miliona štete. i mojih 7000, insistiram.jednom ranije sam napisao da bi dobro bilo da za sva sranja koja naprave mlađi od 21 kaznu odrobijju roditelji. bilo bi manje onog "ulica ga vaspitava".PS: u vukojebini sam ove godine proveo 150 dana. prijavite se za roštiljanje od proleća. može na PM. ima tamo i gicka i ruha.
Da je u pitanju neki beskućnik kome creva krče od gladi i koji je toliko očajan da provaljuje u vikendicu, sumnjam da bi iz čista besa zapalio dotičnu. Mislim, ja sam sa 18 godina išao i planinario, svirao gitaru i glupim forama uspeo da smuvam koju ribicu, ali i pored činjenice da na more nisam išao 8 godina nije mi palo napamet da upadam nekome u kuću.Đorđe, ne znam gde Vam se vikendica nalazi, ali to što su oni uradili je ipak urađeno sa predumišljajem. Pa, koliko vikendica zvrji prazno tokom godine, te ih razni provalnici obrste. I ovi su snimili vašu i još nečije i odlučili da se iživljavaju.Takođe znam primere za Žabljak, gde sam ja nekada imao kuću. Ljudima koji su iz Beograda su 'ladno provaljivali komšije sa Žabljaka, koji su sa vikendašima navodno bili ok dok su ovi dolazili. I kad dođe septembar i kraj raspusta i godišnjeg, ljudi se vrate za BG, ovi na miru pelješe, u šumi, izolovani od bilo koga.A za proleće i roštiljanje bismo mogli da se dogovorimo. Još ako ima neko poljanče blizu, Pejsi voli fudbal...
Link to comment
Sto su nesto forumasi ovih dana laki na potezanju nozeva i pistolja.
Aha, zakon je zakon, Evropa, gradjansko drustvo... sve je to lepo, ali zakon prestaje na mom kucnom pragu...tu nastupaju kandza i zub.
Link to comment
To sto pricas je vigilantizam. Ni da su spalili vikendicu sa svim stvarima u njoj, ni to ne opravdava oduzimanje zivota.
bez loših misli. ne razumem izraz. prevedi na srpski.ne bi bilo potrebe da bilo ko popizdi i uzme stvar u svoje ruke da onaj ko je zadužen za sve to radi kako valja. pazi, istraga je pokazala da su prvu kuću (šteta reda 5000 evra) zapalili tako što su razbili prozor i ubacili nešto zapaljivo. čista obest. vlasnica je penzionerka koja je tu kuću (i dalje nezavršenu) pravila 20 godina sa sada pokojnim mužem. od penzije. nama koji je znamo, hvalila se svakom sitnicom koju je uspela da kupi. od tek kupljenog kauča ostali su samo federi. video. glupo mi je da detaljišem kako joj je sin rekao šta je bilo sa kućom. ta kuća je bila njen život, sada je nema i ona je mrtva. figrativno.uspevaš li to da razumeš ili ćeš i dalje da teoretišeš o ničim uporedljivoj vrednost života? to nema veze sa materijalnom vrednošću stvari. u pitanju je emotivna, psihološka vezanost zbog koje nečija glupost može da napravi ogromno sranje.radije bih da pričamo o porodičnom vaspitanju kao preventivi.
Link to comment

Država ne sprovodi svoju funkciju. Svakom pojedincu ostaje da sam odluči hoće li tu ulogu (zaštite) preuzeti na sebe. Ovde ne govorim o ubijanju (mada mi se ne bi pomerio ni kapak na oku ako bih u iznudi bio primoran da oduzmem nečiji život), već nužnosti zaštite integriteta (psihofizičkog) i imovine.

Link to comment
bez loših misli. ne razumem izraz. prevedi na srpski.ne bi bilo potrebe da bilo ko popizdi i uzme stvar u svoje ruke da onaj ko je zadužen za sve to radi kako valja. pazi, istraga je pokazala da su prvu kuću (šteta reda 5000 evra) zapalili tako što su razbili prozor i ubacili nešto zapaljivo. čista obest. vlasnica je penzionerka koja je tu kuću (i dalje nezavršenu) pravila 20 godina sa sada pokojnim mužem. od penzije. nama koji je znamo, hvalila se svakom sitnicom koju je uspela da kupi. od tek kupljenog kauča ostali su samo federi. video. glupo mi je da detaljišem kako joj je sin rekao šta je bilo sa kućom. ta kuća je bila njen život, sada je nema i ona je mrtva. figrativno.uspevaš li to da razumeš ili ćeš i dalje da teoretišeš o ničim uporedljivoj vrednost života? to nema veze sa materijalnom vrednošću stvari. u pitanju je emotivna, psihološka vezanost zbog koje nečija glupost može da napravi ogromno sranje.radije bih da pričamo o porodičnom vaspitanju kao preventivi.
Vigilantizam je uzimanje zakona u svoje ruke, sto je predvorje haosa.znaci, cena ljudskog zivota je 5.000 evra + drage sitnice?zar je zaista toliko tesko sloziti se da materijalna steta ne opravdava ubistvo? ili makar da se ne slozimo, ali da prihvatimo to kao aktivan stav? evo ti ovako: imao sam jednom provalu u stan, i nisam pozeleo da ubijam. pozeleo sam da pozovem policiju sto sam i uradio, i sto drustvo od mene i ocekuje. da li je to teoretisanje?@laki21kako to mislis da drzava ne funkcionise? hoces SWAT timove u perimetru oko svake vikendice? drustvo bez vandalizma? gde to ima? u Japanu mozda? :lol: i OK, shvatio sam da si ti hladnokrvni ubica, nije ti Heston ravan. Ajmo sada u realnost. Svi ti gradjanski Hestoni u kariranim dzempericima koji kupe neko pistoljce na kraju budu upucani sopstvenim oruzjem koje pojma nemaju da koriste pa im ga dripac zakocenog otme iz ruke, ili ga se otarase zato sto ne mogu da spavaju znajuci da je utoka u kuci, ili se desi ono najgore zamislivo i dete im pronadje pistolj. Sta to bilo kome treba? Pustimo drzavu da se igra gvozdjurijom, nije to za svakoga. Edited by vasudeva418
Link to comment

Isuse Vasudeva kako lupas. Neki ljudi podizu vikendicu sa ljubavlju, kao svoje cedo, 20, 30, 50 godina. Ugradjuju u nju svoju kreativnost i pazljivo je cuvaju. Tamo nalaze svoj mir i sklad. Onda neki divljak sve to sravni sa zemljum a ti treba da meditiras i sa osmehom prihvatis sve. Malo sutra. Vecini ljudi ce na taj prizor pasti mrak na oci. Ali za tebe je to usrana gomila kamenja. Aj bar probaj da ne vredjas ljude dok kao promovises ljubav.edit: Geprat vec objasnio.

Edited by Shan Jan
Link to comment
Isuse Vasudeva kako lupas. Neki ljudi podizu vikendicu sa ljubavlju, kao svoje cedo, 20, 30, 50 godina. Ugradjuju u nju svoju kreativnost i pazljivo je cuvaju. Tamo nalaze svoj mir i sklad. Onda neki divljak sve to sravni sa zemljum a ti treba da meditiras i sa osmehom prihvatis sve. Malo sutra. Vecini ljudi ce na taj prizor pasti mrak na oci. Ali za tebe je to usrana gomila kamenja. Aj bar probaj da ne vredjas ljude dok kao promovises ljubav.
Ne bih prihvatio sa osmehom, nego bih pozvao policiju, sto je jedino sto smes da uradis u toj situaciji. Ako vam ne odgovaraju nasi zakoni, zna se kako se oni menjaju. I ma koliko ljubavi bilo ulozeno u neku vikendicu, nije vredna nicijeg zivota, i zao mi je onoga kome to nije jasno.vikendica kao cedo :lol: sta sve necu cuti. Edited by vasudeva418
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...